2726
عنوان

کم خونی در بارداری

2049 بازدید | 17 پست

سلام دوستان

دیروز جواب ازمایشم رو گرفتم و کم خونی نشون داد

البته هموگلوبینم خوبه

ولی rbc و hct کم بودن

کسی سر در میاره کمکم کنه

چیکار کنم، نگرانم

ترجمه متون عمومی و تخصصی در زمینه اقتصاد، مدیریت، تجارت، حسابداری، کارافرینی و ... با کیفیت عالی و در اسرع وقت، به صورت تایپ شده پذیرفته میشود.

یه چیز دیگه اینکه 

mch

mchc

بالا هستن

ترجمه متون عمومی و تخصصی در زمینه اقتصاد، مدیریت، تجارت، حسابداری، کارافرینی و ... با کیفیت عالی و در اسرع وقت، به صورت تایپ شده پذیرفته میشود.

چند هفته بارداری... تو سه ماه اول بهت قرص اهن نمیدن چون باعث سقط میشه. ولی برای بعدش تجویز میکنه دکتر. نگران نباش فقط فولیک اسید سه ماه اول باید بخوری

پسرم إرمیا، ۹۹/۱/۹بدنیا اومد الهی شکر🤲خدا یا دخترم دیانا و پسرم اِرمیا به خودت سپردم 🍂

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

چند هفته بارداری... تو سه ماه اول بهت قرص اهن نمیدن چون باعث سقط میشه. ولی برای بعدش تجویز میکنه دکت ...

الان 28 هفته م

یعنی وارد سه ماهه سوم شدم

قرص اهن شبا میخورم، با پریناتال 

نمیدونم چرا بازم کم خونم

آخه سرچ کردم بیشتریا کمخونی هموگلوبین داشتن، مال من هموگلوبینم خوبه

2728

سه ماه دوم اخن میدن غصه نخور:/

قلبمو شکست..روزها..ماه ها... بم بی توجه بود... کسی که عاشقش بودم..یروز که اصلا جواب زنگامو نمیداد بادوستاش پارتی گرفته بود...نوشتم:یروز توعصبی من بیخیال تو ناراحت من بیخیال توبی تاب من بی خیال یروزم نوبت تو میشه هی زنگ بزنی جواب ندم پیام بدی جواب ندم...اون زمان بهم پوسخند زد..چون میدونست چقد عاشقشم و مطمئن بود نمیشه من بهش بی توجه باشم...شروع شد ..اینبار هربار منو میشکست دیگه خودمو جمو جور نمیکردم...غرق بودم تو افسردگی تو غم 
الان 28 هفته م یعنی وارد سه ماهه سوم شدم قرص اهن شبا میخورم، با پریناتال  نمیدونم چرا بازم ک ...

خب تغزیتو درست کن کاکائو چای چیزایی ک کم خونی میارن نخور😐اجیل بادام واینا بخور خوب میشی

قلبمو شکست..روزها..ماه ها... بم بی توجه بود... کسی که عاشقش بودم..یروز که اصلا جواب زنگامو نمیداد بادوستاش پارتی گرفته بود...نوشتم:یروز توعصبی من بیخیال تو ناراحت من بیخیال توبی تاب من بی خیال یروزم نوبت تو میشه هی زنگ بزنی جواب ندم پیام بدی جواب ندم...اون زمان بهم پوسخند زد..چون میدونست چقد عاشقشم و مطمئن بود نمیشه من بهش بی توجه باشم...شروع شد ..اینبار هربار منو میشکست دیگه خودمو جمو جور نمیکردم...غرق بودم تو افسردگی تو غم 
یه چیز دیگه اینکه  mch mchc بالا هستن

علل سطح بالای MCH

میزان بالا MCH معمولا نشانه کم خونی (آنمی) ماکروسیت است. این وضعیت زمانی رخ می‌دهد که سلول‌های خونی بسیار بزرگ هستند. این مسئله معمولا ناشی از عدم ذخیره مناسب ویتامین B۱۲ یا اسید فولیک می‌باشد.

پسرم إرمیا، ۹۹/۱/۹بدنیا اومد الهی شکر🤲خدا یا دخترم دیانا و پسرم اِرمیا به خودت سپردم 🍂
خب تغزیتو درست کن کاکائو چای چیزایی ک کم خونی میارن نخور😐اجیل بادام واینا بخور خوب میشی

اصصصصصصصصلا کاکائو نمیخورم، چای کم میخورم

شیره انگورم میخورم هرروز و آجیل و بخصوص بادومم از اول بارداری هرروز خوردم

نمیدونم چرا کم خونم ولی

نمیدونم پس چرا همو گلوبینم خوبه و rbc یا گلبول قرمزم کمه

الان 28 هفته م یعنی وارد سه ماهه سوم شدم قرص اهن شبا میخورم، با پریناتال  نمیدونم چرا بازم ک ...

لیدی میل بخور. احتمالا آهن جذب نمیکنه بدنت باز ببین دکترت چی میگه

علل سطح بالای MCH میزان بالا MCH معمولا نشانه کم خونی (آنمی) ماکروسیت است. این وضعیت زمانی رخ می‌ده ...

درسته، اندازه گلبول قرمزم بزرگه، وای نگران شدم

یعنی ویتامین ب 12 کمه یا اسیدفولیک

آخه توی مولتی ویتامین پریناتال اینارو هم نوشته که دارم میخورم

ولی چه مواد غذایی بخورم که جبران بشه؟

درسته، اندازه گلبول قرمزم بزرگه، وای نگران شدم یعنی ویتامین ب 12 کمه یا اسیدفولیک آخه توی مولتی وی ...

بزن گوگل سرچ کن ولی مکمل لیدی میل خیلی خوبه حتما تهیه کن بخور 28تومنه با مشورت دکترت

لیدی میل بخور. احتمالا آهن جذب نمیکنه بدنت باز ببین دکترت چی میگه

فکر کنم همینطوره، جذب آهنم پائینه یا شایدم ذخیره آهنم

لیدی میل مولتی ویتامینه؟ 

من دارم الان پرناتال میخورم

وقت دکترم چند روز دیگس، من فکرمیکنم دیر شروع کردم به خوردن قرص آهن و مولتی ویتامین

فکرکنم هفته 22 بود شروع کردم

چون دکترم رو عوض کردم، قبلیه اصلا هیچی نمیداد، فقط اسیدفولیک داده بود و برام اصلا قرص اهن و مولتی ویتامین ننوشته بود

میترسم واسه بچه ضرر داشته باشه کم خونی

فکر کنم همینطوره، جذب آهنم پائینه یا شایدم ذخیره آهنم لیدی میل مولتی ویتامینه؟  من دارم الان ...

نه شبیه شیر خشک ه مادرا تو بارداری میخورن تو شیردهی هم خیلی خوبه شیر رو زیاد میکنه

2706