2726
عنوان

چقدر شوهرم پروو تشریف دار

257 بازدید | 20 پست

من بیمارشدم تو بارداری به همین دلیل خونمونو اوردیم نزدیک خونه مامانم اکثر وقتا من اونجا م و گاهگدارز هم اونا میان اکثر کارامو طفلک خواهرام انجام دادن او دوران مریضیم حالا امروز صبح  به خواهرم گفتم امد اینجا بعد نهار کشوای اتایو مرتب کرد با کمدا مسقطی درست کرد و قهوه ظرفارم شست  من تو دوتا فنجون برا شوهرمو مادر که عصری امدن قهوه اوردم اون دوتا فنجون موند تو ظرفشویی  اونا رفتن شوهزم رفت اشپزخونه هی میگفت  انگار من نوکرشونم ظرفاتونو بشورین برین انید حرصم گرفت  من عشبی شدم و دادو بیداد گفتم مگ من کلفت  خواهرت بودم چند شب پیش شام اینجا بودن گفت اونا مگ چقد میان .خیلی دلم گرفت چقدر دلم برا خواهرام سوخت به خاطر من همه کار میکنن تو خونهام اخرم اینطور شوهرم پرتوقعو پروو شد

خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند

اینقدر اومدن کاراتو کردن که دیگه تبدیل به وظیفشون شده

غرب زدگی اثری از جلال آل احمد است.جلال آل احمد در این کتاب میگوید:غرب‌زدگی آفتی است که از غرب می‌آید و ما را مانند طاعون گرفتار و بیمار می‌کند. آدم غرب‌زده ریشه و بنیادی ندارد، نه شرقی مانده، نه غربی شده؛ هرهری مآب و چشم و گوش بسته از آداب و سنن و فرهنگ غرب تقلید می‌کند.جلال در این باره میگوید:«آدم غرب‌زده هرهری مذهب است به هیچ چیز اعتقاد ندارد اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است!نه ایمانی دارد،نه مسلکی،نه مرامی نه اعتقادی،نه به خدا یا به بشریت،نه در بند تحول اجتماع است و نه در بند مذهب و لامذهبی،حتی لامذهب هم نیست هُرهُری است.آدم غرب‌زده، شخصیّت ندارد.چیزی است بی اصالت. خودش و خانه‌اش و حرف‌هایش،بوی هیچ چیزی نمیدهد. بیش‌تر نماینده‌ی همه چیز و همه کس است.آدم غرب‌زده، معمولاً تخصّص ندارد، همه کاره و هیچ کاره است؛ امّا چون به هر صورتی درسی خوانده و کتابی دیده و شاید مکتبی، بلد است که در هر جمعی، حرف‌های دهن پر کن بزند و خودش را جا کند. شاید هم روزگاری تخصّصی داشته؛ امّا بعد که دیده است در این ولایت تنها با یک تخصّص نمی‌توان خر کریم را نعل کرد، ناچار به کارهای دیگر هم دست زده است. عین پیرزن های خانواده که بر اثر گذشت عمر و تجربه‌ی سالیان، از هر چیزی مختصری می‌دانند و البتّه خاله زنکی‌اش را.(کتاب بخون دوست عزیز،کتاب بخون)من نمیتونم به همه ی عقاید احترام بذارم،چون احترام به عقاید پوچ و بی ارزش در واقع توهین به شعور خودمه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
نگارشت صفره,,, با کمدا مسقطی درست کرد. 😑😑😑 سه بار خوندم متوجه  شدم

من نفهمیدم 

کمدا چی هست که میشه باهاش مسقطی درست کرد؟ 

‍ «بیایید به قفسه کتابخانه دخیل ببندیم؛ دوستانی صمیمی پیدا می شوند که حاجات ما را برآورده کنند.»
خخخ باید بعد کمدا نقطه میزاشتم .

😂😂😂😂

خب منم یه کمی خنگم به نظرم🤦‍♀️

نیست که اصلا آشپزی هم بلد نیستم فکر کردم واقعا یه چیزیه که من نمی شناسم 

‍ «بیایید به قفسه کتابخانه دخیل ببندیم؛ دوستانی صمیمی پیدا می شوند که حاجات ما را برآورده کنند.»
2706