2726
عنوان

خانوم های مذهبی تشریف بیارید

90 بازدید | 13 پست

خانوماتوسایت راجب مادرشوهروجاری وخواهرشوهروکلاهرکسی حرف بزنیم غیبت حساب میشه آیاآخه نه اونامنومیشناسن نه من اونارو

چون توبه کرده بودم غیبت نکنم میخواستم بدونم اینجاهم غیبت محسوب میشه یاپیش یه دوستم که اصلا خونوادمونمیشناسن وهیچ وقتم قرارنیست ببینتشون راجب یکی ازاعضای خونوادم بدبگم

برای رسیدن به حاجت بزرگم لطفایه صلوات بفرستید😘

من شنیدم وقتی طرف رو نه دیدیم و نه میشناسیم غیبت نمیشه

برای سلامتی و تعجیل ظهور آقامون...حضرت عشق.... مهدی فاطمه صلوات.....شمایی که میخونی..🤨 تویی که دعات میگیره و ما خونه خریدیم از دعای خیرت،واسه سلامتی پسرم هم دعا کن😔

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
اگه مطلبی رو درباره کسی تعریف کنی که اون فرد اگه بدونه ناراحت میشه غیبته

آخه اگه دوطرف همونشناسن چه فرقی میکنه

نه عزیزم غیبت نیست چون ما نمیدونیم راجب چه شخصی حرف میزنی ولی اگه کسی بشناسه غیبته 

منم مثلا توبه کردم ولی امروز باز با دوستم حرف زدنی غیبت یکی از استادارو کردیم😭

کلا بدشون رو هیچ جا نگو حتی مجازی. شما یه چیزی میگی. بقیه هم میان چهارتا نظر میدن و بهشون بد و بیراه ...

حالاغیبت حساب میشه یانه اگه مطمئنی بگو

آخه بعضی وقتاهست دلت میخواددردودل کنی یکم سبک شی یا راجب یه موضوعی که پیش میادمیخوای راهنمایی بگیری

نه عزیزم غیبت نیست چون ما نمیدونیم راجب چه شخصی حرف میزنی ولی اگه کسی بشناسه غیبته  منم مثلا ت ...

آره یکم سخته

حالامطمئنی غیبت محسوب نمیشه

آره یکم سخته حالامطمئنی غیبت محسوب نمیشه

می‌خواستم بدانم که اگر پشت سر کسی حرفی بزنیم و کسی که می‌شنود او را نشناسد و یا در صورت شناختن فردِ غایب، آن چیزی را که ما می‌گوییم او هم در مورد آن شخص بداند آیا مرتکب غیبت شده‌ایم؟ با توجه به فرض‌هایی که گفتم در مورد عیب‌جویی هم توضیح دهید.
پاسخ اجمالی
شرایط تحقق غیبت عبارتست از:
1. فردی که از او غیبت می‌شود در جمع حاضر نباشد.
2. آن سخن، عیب و نقص وی محسوب شود.
3. این عیب از عیوب پنهان باشد.
4. فرد از شنیدن آنچه در موردش گفته می‌شود ناراحت شود.
بر این اساس، آنچه در سؤال آمده است، ظاهراً شرایط کامل غیبت را ندارد، اما اگر بازگو کردن آن، موجب آزار دیگران شود، جایز نبوده و باید از آن اجتناب کرد. ضمن اینکه برخی از مراجع تقلیدموارد مذکور در سؤال را غیبت دانسته‌اند.
ضمایم:

می‌خواستم بدانم که اگر پشت سر کسی حرفی بزنیم و کسی که می‌شنود او را نشناسد و یا در صورت شناختن فردِ ...

بازم نفهمیدم😐