2737
2734

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2731

من بیشتر رمان میخونم

همه ی صد رمان برتر تاریخ ادبیات واقعا ارزش خوندن دارن.من بیشترشون رو خوندم

سقراط میگه:وقتی دیدید سایه انسان های کوچک در حال بلند شدن است... بدانید آفتاب سرزمین شما در حال غروب کردن است.
موضوعش درباره چیه؟؟؟

درباره اینکه دنیای ایده ال یا به اصطلاح آرمانشهر از این به بعد چی میتونه باشه 

اما با حالتی واقع گرایانه 

مثلا الان نسبت به 200 سال پیش واقعا حالت آرمانشهر داره هروقت بخوای هوارو سر کنی گرم کنی ماشین با سعت فلان قدر میرسونتت دیگه با اسب و درشکه سفر نمیکنیم زنان حق رای دارن و خیلی چیزای دیگه که الان عادیه ولی بیاییم فکر کنیم برای آینده چی به دست بیاریم خوبه

مثلا بحث میکنه روی ساعت کار مثلا 8 ساعت در هفته در حالیکه الان حدود 40 ساعت در هفته هست عموما 

جالبه کلا

2738
نام ببر

کوری خیلی خیلی خوبه.من بیشتر دیالوگای شخصیت های داستان رو هایلایت کردم برام جذاب بود

خرمگس یه رمان کوتاه در زمان جنگ جهانی هست اونم خیلی دوست داشتم.البته این فکر کنم کتاب معروفی نیست

عشق در زمان وبا خوبه

مادام بوواری خوبه

برمیگردیم گل نسرین بچینیم.اینم خیلی دوست داشتم

البته رمانهای قدیمی نسخه های خیلی قدیمیش رو باید پیدا کنی بخونی بدون سانسور ترجمه شده باشه چون نسخه های ترجمه جدید انقدر سانسور میشه و داستان و کلمات رو عوض میکنن اصلا به درد نمیخوره

یه سری رمان ها هم هست که فیلم و سریال ازش دیدیم شاید چون داستان رو میدونی خیلی جذاب نباشه برات ولی بازم خالی از لطف نیست خوندنش مثل بلندیهای بادگیر

الانم بادبادک باز رو دارم میخونم فصل هفتم:) نویسنده اش افغان هست.داستانش برای ما ایرانی ها ملموسه.قشنگه

سقراط میگه:وقتی دیدید سایه انسان های کوچک در حال بلند شدن است... بدانید آفتاب سرزمین شما در حال غروب کردن است.