2733
2734
عنوان

اصحاب الحسین (ع)

143 بازدید | 14 پست

۳۸. عبدالرحمن بن عبدالله ارحبی:

از شهدای کربلاست. از همراهان مسلم بن عقیل در کوفه بود. مردی بود شجاع، موجه و محترم و تابعی. در مکه همراه امام شد و به کربلا آمد‌. گفته اند در حمله نخست به شهادت رسید.

۳۹. عبدالرحمن بن عبد ربه انصاری خزرجی:

از شهدای کربلاست. وی از اصحاب رسول خدا(ص) بود و پس از رحلت آن حضرت نیز از کسانی بود که به امیرالمؤمنین(ع) اخلاص داشت و از آن حضرت قرآن آموخته بود. روز تاسوعا با بریر شوخی میکرد. وقتی گفتند الان چه وقت شوخی است؟ گفت چرا خوشحال نباشم؟ میان ما و بهشت جز درگیری با این کافران و شهادت فاصله ای نیست.

۴۰و۴۱. عبدالرحمن بن عروه غفاری و عبدالله بن عروه غفاری:

عبدالرحمن و برادرش عبدالله که هر دو در کربلا شهید شدند، از اشراف و شجاعان کوفه بودند و به خاندان پیامبر عشق می ورزیدند. این دو برادر با هم از کوفه به کربلا آمده بودند. هر دو با هم روز عاشورا از سیدالشهدا(ع) اذن پیکار گرفتند و با هم به میدان رفتند. در رفتن به میدان نبرد از هم سبقت می جستند. این دو برادر با هم نیز به شهادت رسیدند.

۴۲. عبدالرحمن بن عقیل بن ابیطالب:

از شهدای کربلا و اولاد عقیل است.

۴۳. عبدالله بن حسن بن علی(ع):

نوجوان یازده ساله، فرزند امام حسن مجتبی(ع) که در روز عاشورا وقتی دید سیدالشهدا بر زمین افتاده، برای دفاع از عمو به سوی میدان شتافت و در دفاع از عموی مظلومش جنگید و عده ای را کشت و به شهادت رسید. برخی هم نقل کرده اند حرمله با شمشیر دست او را که در آغویش عمویس حسین(ع) قرار گرفته بود قطع نموده همان جا شهیدش کرد.

۴۴. عبدالله بن عقیل بن ابیطالب:

از شهدای بنی هاشم در روز عاشورا. عقیل دو پسر داشت که نام هر دو عبدالله بود، یکی به نام اکبر یاد میشد و دیگری به نام اصغر. هر دو در کربلا با امام حسین(ع) شهید شدند.

۴۵. عبدالله بن علی بن ابیطالب(ع):

از شهدای کربلاست. وی فرزند امیرالمؤمنین(ع) و برادر عباس(ع) و مادرش ام البنین(س) بود. هنگام شهادت ۲۵ سال داشت.

۴۶. عبدالله بن مسلم بن عقیل:

از شهدای بنی هاشم در کربلا، مادرش رقیه دختر امام علی(ع) بود. گفته اند در حالی که دست بر پیشانی نهاده بود تیری آمد و دست و پیشانی را به هم دوخت. برخی او را هنگام شهادت ۱۴ ساله دانسته اند.

برای شادی روح شهدای کربلا صلوات 🌹

@زاگرس۱۳۸   @شیمیی_جان   @درنیان   @hadis_mp    

تمام آیه ی قرآن همین است فقط حیدر(ع) امیرالمؤمنین است ❤❤❤❤❤ اُنظُر إلَینا یا اَباعَبدالله(ع) ❤❤❤❤❤   در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم" (سوره زمر آیه۵۶)

😔😔😔

شکر خدا که نام علی در اذان ماست ما شیعه ایم و عشق علی هم از آن ماست★ذکر علی عبادت مختص شیعه است این اسم اعظم است که ورد زبان ماست★با هر نفس علی شده ذکر لبم مدام این "یاعلی" همیشه رفیق لبان ماست★از "یاعلی" زبان و دهان خسته کی شود؟ اصلا زبان برای همین در دهان ماست★دنیا و آخرت به خدا نیست جز علی بغض علی جهنم و حبش جنان ماست★ما را گمان کنم ز علی آفریده اند عشقش سرشته در گل ما، بند جان ماست★ما شیعه زاده ایم، خدا را هزار شکر این شیعه زادگی شرف خاندان ماست★ما عاشق علی شده ایم و بدون شک این هم ز پاکدامنی مادران ماست★ما را چکار غیر علی را؟ فقط علی آری علی علی به خدا آب و نان ماست★پیرم که سایه اش همه دم مستدام گفت عشق علی همیشه و هر جا نشان ماست ❤❤❤فقط حیدر امیرالمؤمنین است❤❤❤

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

السلام علی الحسین

و علی علی بن الحسین

و علی اولاد الحسین

و علی اصحاب الحسین

آن که شق القمرش سوره ی قرآن من است                   بارها گفته علی شاه نجف، جان من است                         | یا امیر المؤمنین حیدر(ع) |                                                         .                                                                              بی علی هرگز نشاید دم ز دینداری زدن                            دین و ایمان را کسی دارد که ایمانش 💚 علیست 💚
خاستی باز درباره۱۴ معصوم مطلب بذاری منم لطفا صدا کن فقط ۱۴ معصوم 😘

باشه

تمام آیه ی قرآن همین است فقط حیدر(ع) امیرالمؤمنین است ❤❤❤❤❤ اُنظُر إلَینا یا اَباعَبدالله(ع) ❤❤❤❤❤   در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم" (سوره زمر آیه۵۶)
2738

عالی👌👌👌

انگار دوباره فرعون خواب آشفته دیده است که اینطور دست به قتل عام کودکان میزند اما اینبار به دست مادرانشان(رواج سقط جنین در ایران! ایرانی که همیشه جلوی صهیون ایستاده است!)     بانوجان! وقتی یزیدیان برای تحقیر حضرت زینب سلام الله علیها حجاب او را بر میدارند بدان که بدحجابی تحقیریست از سوی دشمنان

اخ😭😭😭😭

این صفحه خیلی دردناکه🖤🏴

طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید
عالی👌👌👌

قربونت عزیزم

اخ😭😭😭😭 این صفحه خیلی دردناکه🖤🏴

خیلی 😔

یادش بخیر سال سوم بودم محرم بود همین نوشته رو زده بودن به دیوار میرفتم از روش مینوشتم

جوکر:من یه همسر داشتم زیبا بود...کسیکه بهم میگفت من خیلی نگرانتم؛همیشه بهم میگفت بایدبیشتر بخندم...قماربازی میکرد ویه عالمه هم بدهی بالااورده بود...طلبکارها صورتش رو خط خطی کردن،ماپولی برای جراحیش نداشتیم نمیتونست تحمل کنه...من میخواستم دوباره لبخندش رو ببینم،فقط میخواستم بدونه زخمهاش اهمیتی برام نداره پس یه تیغ گذاشتم توی دهنمو اینکارو کردم...میدونی بعدش چیشد؟اون نتونست منو اینجوری ببینه!ترکم کرد...قضیه برام بامزه شد..."حالا همیشه میخندم"

اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم 

انی سلم لمن سالمکم وحرب لمن حاربکم 

باهرکه تورادوست بدارددوستم وباهرکه باتودشمنی کنددشمنم 

خدادشمنان امام حسین روتاقیامت لعنت کنه ان شاءالله 

عزیزم بازم عالی بود مرسی  

اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم  انی سلم لمن سالمکم وحرب لمن حاربکم  باهرکه توراد ...

ان شاءالله

قربونت عزیزم

2706