2737
2734
عنوان

اصحاب الحسین (ع)

53 بازدید | 6 پست

۲۶. سالم بن عمرو:

از شهدای کربلاست. وی غلامی از طایفه ی بنی مدینه بود و در کوفه میزیست و از شیعیان اهل بیت به شمار می آمد. سوارکاری نامدار بود. در نهضت حضرت مسلم شرکت داشت. پس از تنها ماندن مسلم بن عقیل او و جمعی دیگر از شیعیان وستگیر شدند اما سالم از چنگ دشمن گریخت و پنهان شد. چون شنید امام حسین(ع) به کربلا رسیده است خود را به آن حضرت رساند و روز عاشورا در حمله اول شهید شد.

۲۷. سعید بن عبدالله حنفی:

از شهدای والاقدر کربلاست که ایمانی راسخ و شجاعتی فراوان داشت و هوادار سرسخت اهل بیت بود. شب عاشورا وقتی سیدالشهدا(ع) از افراد خواست که از تاریکی شب استفاده کرده و متفرق شوند، یاران برخاستند و هریک سخنانی گفتند. از جمله سعید بن عبدالله ایستاد و گفت: نه به خدا قسم تو را وانمیگذاریم. اگر بدانم که کشته میشوم و سپس زنده میشوم، آنگاه سوزانده میشوم و هفتاد بار با من چنین میکنند باز هم از تو جدا نمیشوم تا در راه تو فدا شوم. وی از انقلابیون پرشور کوفه به حساب می آمد. در نهضت مسلم بن عقیل هم فعال بود و نامه مسلم را به مکه رساند و از مکه همراه امام به کوفه آمد تا در روز عاشورا مقابل امام حسین(ع) ایستاد تا آن حضرت نمازش را بخواند. او آنقدر تیر خورد که به زمین افتاد و جان باخت.

۲۸. سلمان بن مضارب بجلی

از شهدای کربلاست. گفته شده که وی پسر عموی زهیر بن قین بوده و همراه او پیش از رسیدن به کربلا به سپاه حسین بن علی(ع) پیوست و عصر عاشورا شهید شد.

۲۹. سوار بن منعم:

از شهدای حادثه کربلاست‌. وی پس از رسیدن امام حسین(ع) به کربلا از کوفه آمد و به آن حضرت پیوست.

۳۰. سوید بن عمرو خثعمی:

آخرین شهید کربلاست. وی پس از شهادت امام حسین(ع) شهید شد. یکی از دو مردی بود که همراه امام حسین(ع) بودند. او مجروحی افتادا در میدان، میان زخمیان بود و رمقی در بدن داشت و در آن حال وقتی شنید کوفیان شادی کنان میگویند حسین کشته شد به هوش آمد و با چاقو و شمشیری که داشت با همان حالت به جنگ پرداخت و شهید شد.

۳۱.سیف بن حارث بن سریع جابری:

از شهدای جوان کربلاست‌. وی و پسر عمویش مالک بن عبدالله از کوفه آمده، در کربلا به امام حسین(ع) پیوستند. روز عاشورا پس از شهادت حنظلة بن قیس هنگامی که دشمن به خیمه گاه امام حسین(ع) نزدیک شده بود گریان خدمت امام آمدند و اذن میدان طلبیدند. سپس هر دو با هم به میدان رفته، جنگیدند تا شهید شدند.

برای شادی روح شهدای کربلا صلوات 🌹

@شیمیی_جان   @زاگرس۱۳۸@درنیان   @hadis_mp    

تمام آیه ی قرآن همین است فقط حیدر(ع) امیرالمؤمنین است ❤❤❤❤❤ اُنظُر إلَینا یا اَباعَبدالله(ع) ❤❤❤❤❤   در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم" (سوره زمر آیه۵۶)
یعنی دمشون گرم واقعا مرد بودن خیلی شرایط سختی بوده

بی نظیر بودن تک بودن 

تمام آیه ی قرآن همین است فقط حیدر(ع) امیرالمؤمنین است ❤❤❤❤❤ اُنظُر إلَینا یا اَباعَبدالله(ع) ❤❤❤❤❤   در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم" (سوره زمر آیه۵۶)

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

قربون دلای دریاییشون

آن که شق القمرش سوره ی قرآن من است                   بارها گفته علی شاه نجف، جان من است                         | یا امیر المؤمنین حیدر(ع) |                                                         .                                                                              بی علی هرگز نشاید دم ز دینداری زدن                            دین و ایمان را کسی دارد که ایمانش 💚 علیست 💚

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم🖤🏴

آدم حسرت میخوره😔😔😔

طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم🖤🏴 آدم حسرت میخوره😔😔😔

به حالشون غبطه میخورم