2733
2734
عنوان

اصحاب الحسین (ع)

95 بازدید | 6 پست

۲۲. عباس بن علی(ع):

فرزند امیرالمؤمنین، برادر سیدالشهدا، فرمانده و پرچمدار سپاه امام حسین(ع) در روز عاشورا. مادرش فاطمه کلابیه بود که بعدها به ام البنین شهرت یافت. علی(ع) پس از شهادت فاطمه(س) با ام البنین ازدواج کرد. عباس و سه پسر دیگر ثمره این ازدواج بود. ولادتش را در ۴ شعبان سال ۲۶ هجری در مدینه نوشته اند و بزرگترین فرزند ام البنین بود و این چهار فرزند رشید همه در کربلا در رکاب امام حسین(ع) به شهادت رسیدند. آن حضرت قامتی رشید، چهره ای زببا و شجاعتی کم نظیر داشت و به خاطر سیمای جذابش او را قمر بنی هاشم میگفتند. در حادثه کربلا سمت پرچمدار سپاه حسین(ع) و سقایی خیمه ها اطفال و اهل بیت امام حسین(ع) را داشت و در رکاب برادر غیر از تهیه ی آب، نگهبانی خیمه ها و امور مربوط به آسایش و امنیت خاندان حسین(ع) نیز بر عهده او بود و تا زنده بود دودمان امامت آسایش و امنیت داشتند. روز عاشورا سه برادر دبگر عباس(ع) پیش از او به شهادت رسیدند. وقتی علمدار کربلا از امام حسین(ع) اذن میدان طلبید حضرت از او خواست تا برای کودکان تشنه و خیمه های بی آب، آب تهیه کند. ابوالفضل (ع) به فرات رفت و مشک آب را پر کرد و در بازگشت به خیمه ها که فرات را در محاصره داشتند درگیر شد و دست هایش قطع گردید و به شهادت رسید. عباس(ع) مظهر ایثار و وفاداری و گذشت بود. وقتی به فرات وارد شد با اینکه تشنه بود، اما به خاطر تشنگی برادرش آب نخورد. شهادت عباس(ع) برای امام حسین(ع) بسیار ناگوار و شکننده بود. پیکرش در کنار نهر علقمه ماند و سیدالشهدا به سوی خیمه آمد و شهادت او را به اهل بیت خبر داد. هنگام دفن شهدای کربلا نیز، در همام محل دفن شد. از این رو امروز حرم ابوالفضل (ع) با حرم‌سیدالشهدا فاصله دارد.

۲۳. حنظلة بن اسعد شبامی:

از شهدای کربلاست. حنظلة از چهره های شیعی در کوفه و زبان آور و شجاع و معلم قرآن بود. چون سیدالشهدا به کربلا رسید وی به آن حضرت پیوست. وی جزو شهدایی است که تا اواخر زنده بود و از جان حسین بن علی(ع) در مقابل تیرها و نیزه های دشمن محافظت میکرد و گاهی هم با سخنانش به سپاه کوفه هشدار میداد و موعظه میکرد.

۲۴. زاهر، مولی عمرو بن حمق:

از شهدای عاشوراست. وی را از شخصیت های کوفه و مردی سالخورده از قبیله کنده دانسته اند. غلام عمرو بن حمق خزاعی(از یاران ویژه امیرالمؤمنین) بود و در حرکت های انقلابی عمرو بن حمق(که به دست معاویه شهید شد) همدوش و همراه او و تحت تعقیب معاویه بود. در سال ۶۰ هجری به مکه آمد و به حسین(ع) پیوست و در حمله نخست روز عاشورا به شهادت رسید.

۲۵. زهیر بن قین بجلی: 

از شخصیت های برجسته ی کوفه بود که در روز عاشورا افتخار یافت در رکاب حسین بن علی(ع) به شهادت برسد‌. وی در میدان های جنگ، دلاوری های بسیاری نشان داده بود. در سال ۶۰ هجری(که سیدالشهدا هم از مکه به قصد کوفه حرکت کرده بود) از سفر حج برمیگشت و دوست نداشت کا با سیدالشهدا برخورد کند و هم منزل شود اما در یگی از منزلگاه ها به ناچار با فرود آمدن کاروان حسینی همزمان شد امام کسی را به نزد او فرستاد. زهیر نزد امام رفت. همسرش نیز همراه او آمد و به کاروان حسین(ع) پیوستند. شب عاشورا نیز از جمله کسانی بود که با نطقی پرشور، مراتب اخلاص و حمایت جانبازی خویش را نسبت به امام ابراز کرد و گفت اگر هزار بار هم کشته شوم و زنده گردم هرگز دست از یاری پسر پیغمبر برنخواهم داشت. روز عاشورا سیدالشهدا فرماندهی جناح راست سپاه خویش را در میدان به زهیر سپرد. ظهر عاشورا هم او و سعید بن عبدالله جلوی امام ایستادند و سپر تیرها شدند تا امام نماز بخواند. پس از اتمام نماز به میدان رفت و شجاعانه نبرد کرد و با شمشیر از حسین(ع) دفاع کرد و جنگید و کشته شد. امام به بالین او آمد و او را دعا کرد و کشندگان او را نفرین کرد. 

برای شادی روح شهدای کربلا صلوات 🌹

@زاگرس۱۳۸   @درنیان   @شیمیی_جان   @hadis_mp    

تمام آیه ی قرآن همین است فقط حیدر(ع) امیرالمؤمنین است ❤❤❤❤❤ اُنظُر إلَینا یا اَباعَبدالله(ع) ❤❤❤❤❤   در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم" (سوره زمر آیه۵۶)

جونم فدای اباعبدالله و آقام قمر بنی هاشم و شهدای کربلا

شکر خدا که نام علی در اذان ماست ما شیعه ایم و عشق علی هم از آن ماست★ذکر علی عبادت مختص شیعه است این اسم اعظم است که ورد زبان ماست★با هر نفس علی شده ذکر لبم مدام این "یاعلی" همیشه رفیق لبان ماست★از "یاعلی" زبان و دهان خسته کی شود؟ اصلا زبان برای همین در دهان ماست★دنیا و آخرت به خدا نیست جز علی بغض علی جهنم و حبش جنان ماست★ما را گمان کنم ز علی آفریده اند عشقش سرشته در گل ما، بند جان ماست★ما شیعه زاده ایم، خدا را هزار شکر این شیعه زادگی شرف خاندان ماست★ما عاشق علی شده ایم و بدون شک این هم ز پاکدامنی مادران ماست★ما را چکار غیر علی را؟ فقط علی آری علی علی به خدا آب و نان ماست★پیرم که سایه اش همه دم مستدام گفت عشق علی همیشه و هر جا نشان ماست ❤❤❤فقط حیدر امیرالمؤمنین است❤❤❤

السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیک منی جمیعا سلام الله ابدا ما بقیت و بقی اللیل و النهار و لا جعله الله آخر العهد منی لزیارتکم السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین

آن که شق القمرش سوره ی قرآن من است                   بارها گفته علی شاه نجف، جان من است                         | یا امیر المؤمنین حیدر(ع) |                                                         .                                                                              بی علی هرگز نشاید دم ز دینداری زدن                            دین و ایمان را کسی دارد که ایمانش 💚 علیست 💚

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم  ان شاء الله که بتونیم راه وهدفشون روادامه بدیم  ممن ...

ان شاءالله 

تمام آیه ی قرآن همین است فقط حیدر(ع) امیرالمؤمنین است ❤❤❤❤❤ اُنظُر إلَینا یا اَباعَبدالله(ع) ❤❤❤❤❤   در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم" (سوره زمر آیه۵۶)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم🖤🏴

عالی عزیزم

طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم🖤🏴 عالی عزیزم

ممنونم 🙏