2703
2553
عنوان

دندون نینیم پوسیده شده😭

541 بازدید | 22 پست

ای دوتادندون دخترم پوسیده شده،بخاطر شیرشب،طفلی فقط یکسالشه،دندوتاش زود دراومدن.فکرمیکردم بخاطر آهن رنگ گرفته.تااینکه چندروز پیش حدود نصف دندوناش شکست و افتاد😔فهمیدم پوسیده شده.بایدببریم دندونپزشک؟کاری میتونه بکنه؟یعنی براش درد آوره؟چیزی نشون نمیده.چیکارکنم؟میترسم بیفتن و بقیه دندوناش بیان جاشو بگیرن و دندونای دائمیش بد شکل دربیان😔تجربه ای ندارین؟راستی ممکنه بقیه روهم پوسیده کنه؟

این سومین کاربریمه😅😅😅

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456

سلام عزیزم دندون پسر منم اینجوری شد بردمس دندونپزشکی اطفال

یا مهدی ادرکنی،،،،اگه کرونا باعث رنجش خاطر و ازار خیلیا نشه تعطیلی و حقوق گرفتن معلمها براشون عذابه،،عزیزان وقتی شماها بچه هاتون رو نمیفرستین مدرسه از ترس کرونا معلمها برن بست بشینن که چی بشه!!!چرا اینقدر حقوقشون ازارتون میده بابا بخدا حقشونه،،از حق کسی دیگه نمیزنن که بدن به معلمها

چون هجده ماهش بود بیهوشش کرد و تو اتاق عمل براش ترمیمش کرد 

یا مهدی ادرکنی،،،،اگه کرونا باعث رنجش خاطر و ازار خیلیا نشه تعطیلی و حقوق گرفتن معلمها براشون عذابه،،عزیزان وقتی شماها بچه هاتون رو نمیفرستین مدرسه از ترس کرونا معلمها برن بست بشینن که چی بشه!!!چرا اینقدر حقوقشون ازارتون میده بابا بخدا حقشونه،،از حق کسی دیگه نمیزنن که بدن به معلمها
2714
خب چرا به بچه یکساله شیر شب میدادی.... من پسرم وقتی یه سالش بود در شبانه رو 120 سی سی بزور شیر می‌خو ...

نمیشه...هرساعت بیدارمیشه دنبال شیر میگرده و اگه ندم گریه میکنه.آبم نمیخوره.بغل کنم راه ببرم بخوابه هم کلا خواب ازسرش میپره☹

این سومین کاربریمه😅😅😅

دندانهای دائم کودک دقیقا زیر دندانهای شیری داخل لثه قرار دارن

اگر دندان کودک در حدی آسیب و پوسیدگی و ریختگی داشته باشه که به لثه رسیده باشه حتماااااا باید ببرید دندانپزشکی و اگر زیر 3 سال هستش تحت بیهوشی براش ترمیم کنید چون به دندان دائمش هم آسیب میرسه

اما اگر دندان به عصب نرسیده و ریختگی نداره میتونید صبر کنید تا به سنی برسه که دندان پزشکی رو تحمل کنه و بدون بیهوشی براش ترمیم کنید

در هر صورت شما باید یه ویزیت دخترتون رو پیش متخصص دندان پزشکی اطفال ببرید

چون دندان بچه اتون شکسته و ریختگی شدید داشته

دندادنهای دختر من کمی آسیب دیدگی مینا داره یعنی دندان سر جاشه و اصلا ریختگی نداره اما سطح دندانش صاف نیست و زبر شده

چند تا دندان پزشک اطفال ویزیتش کردن اولی نظرش این بود که تحت بیهوشی براش ترمیم کنه

اما دومی عکس گرفت و گفت هیچکدام به عصب نرسیده و هیچ درد و ناراحتی براش ایجاد نکرده برای همین صبر میکنیم 3 ساله بشه و توی مطب بدون بیهوشی براش درست میکنیم

چون بَسی اِبلیسِ آدم روی هست👿پَس به هر دستی نشایَد داد دست🚫

منم پسرم همینطور شد. شب بهش شیر نده دندوناشو بشور با این مسواک انگشتیا. اگه دکتر نبریش ۶ سالگی میافته فقط اگه عفونت کرد باید بکشی ولی چیزی نمیشه بشور هر روز آب نمک قرقره کنه البته بزرگتر کهشد.   ولی راه دیگه اینه که ببریش دکتر ‌ من بردم دندونپزشکی دانشگاه شاهد ننشست. بردم تو سرسبز دکتر لیلا کرایه چیان انقدر خوش اخلاقه که بچم نشست و دندونای دیگش رو درست کرد اون دو تا جلویی دیکه قابل ترمیم نبود افتاد. ولی خیلی حرص خوردن حتما برو دکتر . اگه تهران نیستی چند تا دکتر رو امتحان کن تا بشینه. ولی سعی کن از بیهوشی استفاده نکنی

2706