2737
2739

من خودم ب شدتتتتتتت مخالف اینم ک خانواده دختر سیسمونی بدن بچه یکی دیگس مادر و پدر وظیفه تامین نیازهای بچشون رو دارن از اول زندگی تا آخر...این عقیده امه و بهش هم شدیدا پایبندم...

بعدش اصلا ما رسم نداریم...حتا مامانم و بابای خدابیامرزم خودشون برا خواهرم ک بچه اولشون میشد وسایل های مایحتاج بچشون رو تهیه کردن...یعنی حتا از سال ۶۰ هم ما این رسم رو نداشتیم.

خرج مامانم اینا رو من میدم(کارمندم-پرستار)خرج مادرشوهرم اینا رو و تا حد زیادی ساپورت خواهر برادرش رو همسرم انجام میده...من مشکلی ندارم خدا ب مالش برکت بده...شوهرمم بینی و بین الله کاری نداره ب پول من و خرج و مخارج منم ساپورت میکنه.خانواده شوهرمم همه میدونن ک من خرج مامانم اینا رو میدم.

حالا اون خواهر شوهرم (خ خوب و مظلومه ها...نمیدونم چرا اینجور کرد)اونروز میگف ننننههههه...ما رسم داریم سیسمونی...چشاشم یجوووری کرد...مادرشوهر و اون یکی خواهرشوهر مجردمم نشسته بودن و هیچی نمیگفتن ولی قیافه هاشون تائید میکرد حرفای خواهر شوهرم رو...

البته ک من از جواب وا نمیمونم .گفتمش والا ما از این رسما نداریم از زمان خواهر من تو ۳۸سال پیش حتا نبوده ...داشته باشین شما هم رسم باباش جز خودش نمیذاره برا عزیز دردونش کسی چیزی بخره.

حالا با توجه ب اینکه پدرشوهرم قبل از ازدواج بچه هاش فوت کرده و حقوق هم نداشته من ۹۰درصد شک دارم ک ب دخترا سیسمونی داده باشه با جاریم حتا سیسمونی آورده...

چجور زیر زبون شوهرم رو بکشم ک شک نکنه ب قضیه تا من با اطمینان ۱۰۰ درصد با پنبه آنننننچچچچچنان پرپرش کنم خواهر شوهرمو ک خوووودشششش حظ کنه....

ببخشید ک زیاد شد...

پست اول خار ندارد...

برید کنار پست اول آوار نشه رو سرتون...  

ميگي خودت شاغلي 

خودت بخر سيسموني بچتو 

اين رسم يه تنه ور نميفته به منتش نمي ارزه

دیدین خدا بالاخره بغلمو با دستاش پر کرد؟                         امضای قبلیم: خدایامیشه بغلمو با  دستات پر  کنی؟ آخه  مامانم میگه: دستای خدا به لطافت نوزاد تازه  متولد  شدس❤ 
ميگي خودت شاغلي  خودت بخر سيسموني بچتو  اين رسم يه تنه ور نميفته به منتش نمي ارزه

اینکه من بخرم یا همسرم فرقی نداره...بیچاره شوهرم اصللللا تو این حال و هواها نیست...

گفتم خانواده همسرم میدونن ک من خرج مادرم اینا رو میدم در حقیقت بخرم بدم مامانم بده هم میدونن ک کار منه من فقط میخوام مطمئن بششششم و برم تو کار بال و پر کندن...تا دیگه تو کاری ک ب اون مربوط نیست دخالت نکنه...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خودت بخر احتیاجی هم نیس ب خانواده شوهرت توضیح بدی ک کی خریده

جان مادر بعد از ۴ سال انتظار آمدی 😍خداوندا به کدامین ثواب مرا لایق زیباترین احساس،بزرگترین نعمت و با شکوه ترین لحظات دانستنی.... خداوندا بگذار در این احساس زیبا بمانم ،بگذار شاهد تولد دوباره خویش باشم ....بگذار آرام باشم ...ب کدامین ثواب مرا اینگونه عاشق کردی ...فاش میگویم این حس را تاکنون لمس نکرده بودم ...اینگونه عاشقی  کردن را خودت ب من آموختی...احساس خودت ب تمام بنده هایت ...آری حس مادری ام را میگویم 
2728
اینکه من بخرم یا همسرم فرقی نداره...بیچاره شوهرم اصللللا تو این حال و هواها نیست... گفتم خانواده هم ...

همينكه بدونن خودتون خريدين كُرك پرشون ميريزه ديگه

لازم نيست كار ديگه اي كنين

دیدین خدا بالاخره بغلمو با دستاش پر کرد؟                         امضای قبلیم: خدایامیشه بغلمو با  دستات پر  کنی؟ آخه  مامانم میگه: دستای خدا به لطافت نوزاد تازه  متولد  شدس❤ 

لازم نیست... کم کم بگو بریم اینو بخریم اونوبخریم... 

بعد اگر کسی چیزی گفت بگو والا بچم بابا داره و باباشم بخاطر سیسمونی بچه نیورده و قطعا اهداف دیگه ای داشته. به شوهرتم نم نم پنبه ای بقبولون ک سیسمونی برای تو زشته و اینا.... به نظر من اونا فکر میکنن بچه بیاد شوهرت از مخارج اونا کم میذاره. و چون تو هم شاغلی حق خودشون میدونن... 

الان وقتشه شوهرت بیوفته تو خرج واقعی زندگی خیلی چیزا دستش میاد

2738
اینکه من بخرم یا همسرم فرقی نداره...بیچاره شوهرم اصللللا تو این حال و هواها نیست... گفتم خانواده هم ...

عزیزم فقط رو شوهرت کار کن... 

اون خودش جواب میده. 

من همون تو بارداری اولم گفتم مامان بابام میتونن بدن اما این کار رو درست نمیدونم یه شبی یه جایی من و شما حال کردیم بچه بیاریم... اگر نمیتونیم پستونکش و لباس و پوشکشو بدیم از پس بقیه مخارجشم بر نمیایم... پس کلا نیاریم دستمونم ب چشم کسی نباشه... 

گفت راست میگی قبول کرد! 😁 

استارتر منم شاغلم و درامد خودم چندبرابر پدرمه كه بازنشسته هست .مامان و بابامم نداشتن كه بخوان جهيزيه انچناني يا حتي سيسموني بهم بدن.هرچند خانواده شوهرم شهر ديگه هستن و پدرشوهرم فوت كرده و ارتباط خيلي كمي داريم .مادرشوهرم زن فهميده اي هست و يكبار نشده در مورد اين مسايل حرفي بزنه و تازه همش ميگه پول خراب نكن بچه چيز خاصي جز دوتا تشكچه و شير و پوشك نميخاد😂.من فك و فاميل مادريم ولي خيلي فضولن.ميدوني روش من در مقابله با اينا چيه!!! من نزديك ٢٠ ميليون خودم و شوهرم براي تو راهيمون خريد كرديم يه اتاق فوق شيك .ولي من در اتاقشو بستم و به كسي نه نشون دادم نه نشون ميدم كسي هم ميپرسه  چي براش خريدي ميگم يه چيزايي خريدم پيشنهادم به شما هم اينه از در مقابله وارد نشو كلااا در مورد مقوله سيسموني با كسي حرف نزن و اجازه دخالت به كسي هم نده هركسي پرسيد خيلي رك بگو بچه خودمونه هرطور صلاح بدونيم انجام ميديم براش نميخاد بشيني در مورد رسم و اين مزخرفات با كسي بحث كني كسي كه اينقد بيشعوره اين مسايل رو به روت مياره و ازت انتظار داره با هيچ حرفي هم قانع نميشه و تنها راهش اينه كه بي محلي و بي تفاوتي ببينن .

حق باتوئه 

اگر شوهرت انقدر فهمیده هست که بعدا منتی نذاره یا خانوادش انقدر با فرهنگ هستن که حرفی نزنن خودتون دوتا بخرید 

اگر نه میتونی بدون اینکه شوهرت و خانوادش و کسی بفهمه ی پولی بدی مادرت یا اصلا خودت بخری بذاری خونه ی مادرت 

اونا برات به عنوان سیسمونی بیارن 

بیخیال جوابشو ندی بیشتر میسوزه

زندگیتونو بکنید

کسی چه می داند شاید همین لحظه زنی برای مرد سیاستمدارش می رقصد یا پیانو می نوازد و اواز می خواند و جلوی جنگ جهانی بعدی را می گیرد...کسی چه می داند شاید تنها شرط معشوقه هیتلر به خاک خون کشیدن دنیا بود...کسی سر از کار زن ها در نمی اورد با سکوتشان شعر می خوانند با لبهایشان قطعه نامه صادر می کنند با موهایشان جنگ می طلبند با چشم هایشان صلح....کسی چه می داند شاید اخرین بازمانده ای دنیا زنی باشد که با شیطان تانگو می رقصد....
2706