2410
2553
عنوان

بچه ها مسافرت با بجه چهارده ماهه سخته،؟؟؟ غذاشو چی کار کنم

| مشاهده متن کامل بحث + 221 بازدید | 39 پست

عزیزم من هر وقت مسافرت میرفتم مقداری سیب زمینی و برنج و روغن کوچیک باهام بود که هر موقع لازم بود سریع براش سیب پلو کته میکرد چون گوشت چرخی و مرغ و چیزای دیگه فاسد میشد تو ماشین و عدس مثلا دیرپزتر بود گوجه له میشد الا آخر...همیشه هم که بی غذا نبودیم ولی محض اطمینان خوب بود صبحهام اول غذا براش درست میکردم بعد میرفتم بیرون

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

آره کیک و دنت وانیلی هم خوبه

مادرم ميگه :به ديوار تكيه كن ولى به مردها ، نه …!كه ديوار اگر پشتت را خالى كرد سنگ است و گچ، نهايت سرت ميشكند …!ولی اگر مردى رهايت كرد دلت ميشكند روح و تمام زندگيت ميشكند و زنى كه بشكند سنگ ميشود، سرد و سختكه نه ميخندد، و نه ميگريد …و اين يعنى فاجعه…فاجعه زنيست كه از دلدادگى ترسيده.❤️❤️❤️❤️❤️(ازتون یه خواهشی دارم از شمایی که امضامو میخونی...مادری یا خانوم خونه یا شاغل و یا همه اینا... لطفا موقعی که تو خونه مشغول کاری، اگه شیشه مربا تموم شد ،اگه جعبه مقوایی پیتزا و شیرینی خالی شد ،اگه شامپو تموم شد،قوطی شیر خشک دلبندت خالی شد،شيشه خيارشور و سس و آب معدنی و بطری آب میوه تموم شد،اگه خواستی اسباب بازی شکسته يا هرچیز پلاستیکی يا مقوايي يا فلزي و شيشه اي دور بندازی...یه کیسه پلاستیکی بزرگ بزار دم در هرموقع یکی از اینا تموم شدن لطف کن بندازش داخل اون کیسه و وقتی پر شد سرشو گره بزن، یا بندازش ظرف زباله یا ازش آویزون کن.میدونی چقد اجر کارت میشه؟؟ هم در حق طبیعت و هم در حق اون انسان زباله گردی که ضایعات بازیافتی خشك جمع میکنه لطف بزرگی میکنی و میدونم که پاداش این کار خوبت یه جایی به خودت برمیگرده 🙏🙏💚💚💚)اسم اين كار تفكيك زباله خشك در مبدا است كه در اكثريت كشورهاي اروپايي و جهان اول انجام ميشه

من با یه پسر چهار ساله و یه دختر یک ساله رفتم استانبول خیلی راحت نبود ولی سخت هم نبود سرلاک بهش میدادم تو رستورانا سوپ بهش میدادم ولی شوهرت خیلی باید هواتو داشته باشه چون دوتان همش بخواد مسئولیت ها با تو باشه هلاک میشی

2456

فذای آماده کاله داروخانه ها دارن بگیر وقتایی مه غذا نیست بده بخوره. صبحانه و عصرها هم بیسکوئیت مادر و خامهو موز و این چیزارو قاطی کن بده بخوره بقیه وقتا هم غذای خودتون

لطفا براي سلامتي و عاقبت به خيري بچه هام دعا كنيد🙏🏻🙏🏻🙏🏻

من نظرم اینه هر روز خودم واسش غذا بپزم 

آخه میگم بچه کوچک برنج زنده یا خارجی که اصلا تثنمی دم بعد با غذای بیرون مسموم نشه

تمام‌زندگی من👈🏻👈🏻.   👨🏻‍💼همسرم.     👦🏻پسرم.    🧒🏻دخترم. خدایا شکرت🙏

یعنی بیام هویج رنده شده فریز کنم  و کره و برنج و سیب زمینی همیشه همراهم باشه صبح ها زود کته کنم واسش،،؟؟ سرلاک و نشاسته و بیسکوییت و دنت ببرم 

خوبه واسش؟؟؟ 

2714
نه بابا چی خوشبحالم خونه مادر همسر بودم که😁

پس بیشتر خوشبحالت که خانواده شوهرت کانادان

واسه ما  دو قوز آباد  هستن

از آدم دروغــــگو نپرس چرا دروغ گفتـــی،چون بایه دروغ دیگـــه قانعت میکنه😊
من نظرم اینه هر روز خودم واسش غذا بپزم  آخه میگم بچه کوچک برنج زنده یا خارجی که اصلا تثنمی دم ...

نه بابا سخت نگیر .تو سه چهار روز چیزیش نمیشه.موز خامه سیب اینا هم خوبه.میتونی از این رنده کوچیکها هست تو کیفت داشته باش.سیب اینارم رنده بهش بده اگه همینجوری نمی خوره

هرچی خودت خوردی به اونم بده

خپب همش که نمیشه غذای بیرون بدمش

مگه بخوام واسه خودمون آشپزی کنم که اونم دیکه اسمش نمیشه سفر همش باید کار کنم تازه باشرایطذسخت تر

غذاشو درست کن فریز کن هویچو رنده کن فریز کن بردار دیگ بقیه موادشم زود آماده میشه

یعنی چند مدل غذا واسش درست کنم فریز کنم بذارم تو یخچال مسافرتی؟؟؟

بنظر من وحشتناكه من فقط ي بيست ماهه دارم بيست كيلومترم جابجا نميشم

چرا آخه من خیلی افسرده‌ش دم بخدا همش کار خونه همش رسیدگی به بجه بدون هیچ تفریحی

اگه یکی بود آسونه دختر من از بیست روزگی تا الان که دوسالش میشه یکم دیگه یه سره تو سفر بوده با ماشین و هواپیما و اتوبوس بخاطر شرایط کاری همسرم. و عادت کرده و خودمم اذیت نشدم ولی دوتا باشن سخته. 

غذای کودک آماده براش بردار برا تو ماشین. آب بجوشون سرد شد بذار بطری یا آب معدنی خوب بگیر. دستمال مرطوب و ملحفه تمیزبردار. عقب ماشین رو چهارتا بالشت بذار مثه تخت درست کن بچه هات عقب باشن. دستمال مرطوب. ضد حساسیت بردار. دارو بردار. تب بر و کوریزان یرما خورد گی و کیدی لاکت برای اسهال. صدافتاب هم بردار آسباب بازی هم بردار و شیشه آب تمیز. 

یه جایی خوندم که می‌گفت : هیچ وقت یک مادر رو سرزنش نکنید، چون خودش خیلی بهتر از شما این کارو بلده... هر روز یک احساس سنگینی و غم داره که مدام تکرار میکنه :کاش بیشتر بودم، کاش بهتر بودم و کاش مهربون تر بودم.      همیشه آخرش خوبه،اگه بد بود بدون  آخرش نیست      وقتی که تو رفتی و لبت نیست،به قرآن                       لنگ است بساطِ قم و این صنعتِ سوهان                    از روی لب توست که در حاشیه قم/هی شعبه زده حاج حسین و پسرانش 😍😍😍🤪🤪                             چشم هایت عقیق اصل یمن /گونه هاقاچ سیب لبنانی /تو بخندی شکسته خواهد شد /قیمت پسته های کرمانی 
2706