2703
2553

🔴  *کنترل خشم !*

سال‌ها پیش یکی از مدیران ارشد یک شرکت نفتی تصمیم اشتباهی گرفت و به همین سبب بالغ بر دو میلیون دلار خسارت بر آن شرکت وارد شد. جان دی راکفلر مدیرعامل وقت شرکت بود.

روزی که خبر خسارت در شرکت پیچید بیشتر مدیران شرکت به بهانه‌های مختلف می‌کوشیدند تا از مدیرعامل دوری کنند تا مورد خشم و غضب او واقع نشوند.

تنها کسی که آن روز جرأت کرد به دیدار مدیرعامل برود شخصی به نام ادوارد تی‌بدفورد بود. او یکی از شرکای شرکت بود و خوب می‌دانست که باید خود را برای شنیدن سخنرانی طولانی علیه مدیری که مرتکب اشتباه شده بود آماده کند.

زمانی که بدفورد وارد دفتر کار راکفلر شد، سر امپراتور شرکت عظیم نفتی روی میز کارش خم شده و روی کاغذی سخت مشغول نوشتن بود. بدفورد ساکت و آرام بدون اینکه مزاحم کار او شود ایستاد.

راکفلر پس از چند دقیقه سرش را بلند کرد و به آرامی گفت: آه بدفورد تویی؛ به گمانم خبر خسارت وارد شده به شرکت را شنیده‌ای.

بدفورد بلافاصله خبر خسارت راتایید کرد.

راکفلر گفت: چند روز است که روی مساله فکر می‌کنم و قبل از این‌که مدیر مربوطه را برای بازخواست بخواهیم، داشتم موارد مهمی را یادداشت می‌کردم.

بدفورد بعدها اینطور تعریف کرد: بالای کاغذ نوشته شده بود نقاط قوت آقای . . .

سپس فهرست طولانی از فضایل مدیر که شامل شرح‌حال مختصری از کمک‌های او به شرکت، تصمیمات درست در موارد مختلف، تصمیم‌هایی که مبالغی بیش از خسارت اخیر که عاید شرکت کرده بود را روی کاغذ نوشته بود.

بدفورد می‌گوید من هرگز این درس را فراموش نمی‌کنم؛ در سال‌های بعد هر وقت که درصدد برخورد و تنبیه کسی بودم قبل از هر چیز خودم را وادار می‌کردم پشت میزی بنشینم و با تعمق فهرستی طولانی از نقاط قوت همان شخص تهیه کنم و تنها پس از تهیه‌ی یک چنین فهرستی متوجه می‌شدم که قادرم مساله را از بُعد واقعی آن مورد بررسی قرار دهم و این امر باعث شد تا از پُرهزینه‌ترین اشتباهاتی که هر مدیر امکان مرتکب شدن به آن را دارد و آن چیزی جز خشم و عصبانیت نیست دور باشم؛ من به هر کسی که با مردم سر و کار دارد توصیه می‌کنم که از این روش استفاده کند.

*اگر در رابطه با دوست، همکار یا همسر خویش، کارتان به جر و بحث یا حتی دعوا کشید، لطفاً قبل از یادآوری خصوصیات منفی و کنارگذاشتن کامل شخص، درباره‌ی ویژگی‌های مثبت و کارهای خوبی که برایتان انجام داده است هم فکر کنید. آدمی خطا می‌کند، اما اگر کل رفتار و اعمالش را روی ترازو قرار دهید، ممکن است قسمت مثبت آن سنگینی کند.*

بر من که کنی نظر ،لبم متبسم می شود جانم/من آن کاج همیشه پابرجا ،بوقت تکیه کردن هام!/می شوم انگبین یاقوتی، بوقت جوع تو جانا!/تشنه گر شوی هربار، من جام شراب خواهم بود!/زمستان حس نمی کنی سرما باوجودگرمیه عشق پر افسونم/تابستان چو پَر قو بر تنت نازک یاکه اطلس حریری نرم/مست بوی یاس ورُز  من خواهی بود/هردم درآغوش من جانا.../تو شاه من باش ومن الماس تاج💞 تو 💞،قصرت قلب من خواهد بود قلمرو تو باشد تن وجانم#بداهه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
عالی👌🌺

مرسی از توجهت گل نازم😊💞

بر من که کنی نظر ،لبم متبسم می شود جانم/من آن کاج همیشه پابرجا ،بوقت تکیه کردن هام!/می شوم انگبین یاقوتی، بوقت جوع تو جانا!/تشنه گر شوی هربار، من جام شراب خواهم بود!/زمستان حس نمی کنی سرما باوجودگرمیه عشق پر افسونم/تابستان چو پَر قو بر تنت نازک یاکه اطلس حریری نرم/مست بوی یاس ورُز  من خواهی بود/هردم درآغوش من جانا.../تو شاه من باش ومن الماس تاج💞 تو 💞،قصرت قلب من خواهد بود قلمرو تو باشد تن وجانم#بداهه
دوست عزیز در مورد اختلال مرزی میتونی کمک کنی 

بله حتما ،اطلاعات میخواید؟

2714
این چیزا ماله خاااااارجیاس  اینجا از فضایل یکی تعریف کنی میگه خوب کردم

گلم برای اینکه بتونی تو لحظه خشم خودتو کنترل کنی نیاز هست به توسیع دید.. حالا یکی میاد میگه وای شوهرم امروز فلان کارو کرده اینقدر از دستش عصبانیم که حد نداره  صبر کن بزار بیاد خونه آوار میشم سرش یا نه الان بهش زنگ میزنم سرکار میکنم توچشمش!!!!

ویهو تمام خوبیاش رو فراموش میکنه!

زنگ میزنه و اعصاب اون بنده خدا رو سرکار خراب میکنه وبعدش جدل وبحث ها ادامه پیدا میکنه!!!

وممکنه به جای باریک برسه

اینجا ما میگیم بشین  اول یه لیوان آب بخور که مثل آب رو آتیش عمل میکنه.. نفس عمیق بکش هیچ تصمیمی نگیر!

برو خوبیاشم درنظر بگیر الان با یکارش حالا شاید سهوا یا به یک دلیلی با کارش  عصبانیت کرده درست ولی این بشر مگه همیشه بد بوده؟؟اما متاسفانه همه قانون همه یاهیچ رو بکار میبرن که فلانی رفته گفته فلان خب این آدم بده خط خورد تموم!حالا این آدم شاید جونتو نجات داده چبدونم کلیه اشو داده بهت اونهمه خوبی رو اغماض میکنی فقط همین یدونه بدیشو می بینی وحکم اعدام میدی؟؟انصاف نیست

گلم برای اینکه بتونی تو لحظه خشم خودتو کنترل کنی نیاز هست به توسیع دید.. حالا یکی میاد میگه وای شوهر ...

من اینارو امتحان کردم عزیزم 

کسی که درک نداره نمیتونی هیچوقت مجبورش کنی به فهم قضیه 

طراحی تابلوهای نقاشی اتاق کودک 
من اینارو امتحان کردم عزیزم  کسی که درک نداره نمیتونی هیچوقت مجبورش کنی به فهم قضیه

تا وقتی تفکرت منفی باشه منفی جذب میکنی سنگ رو آب تونسته از دلش رد بشه .. آدم که سهل تره قلبش😊🌹

تا وقتی تفکرت منفی باشه منفی جذب میکنی سنگ رو آب تونسته از دلش رد بشه .. آدم که سهل تره قلبش😊🌹

من مطمئنم خدارو شکر شما به پست آدم هایی که هیچ چیز نمیفهمن نخوردی 

این حرف شما کاملا درسته اما به شرطی که پتانسیلش رو داشته باشه 

طراحی تابلوهای نقاشی اتاق کودک