2726
عنوان

خانمها یی که یکم وجدان دارن بیان

195 بازدید | 14 پست

از دیشب تا حالا فکرم درگیر صاحب این تاپیک و جامعه ایه که توش زندگی میکنم

یه دختر متولد ۷۶ تاپیک زیر رو زد. مردم کشور من . هم جنس های من به جای راه حل دادن فقط زخم زبان فقط کنایه. به کجا داریم میریم واقعا؟

پست های کاربر نینی لای رو بخونید توروخدا. یعنی ماها همه بی گناهیم؟ که با این حرفا اینجوری سرکوب میکنیم؟؟؟؟!!!!!

https://www.ninisite.com/discussion/topic/3196640/لطفا-راهنمایی-ام-کنید-چجوری-بچم-رو-نگه-دارم?postId=103551144

جز عشق که اسباب سرافرازی بود هر چه دیدم و‌شنیدم همه اش بازی بود

بنظر منم کار اون دختر اشتباه بوده باید سرزنش بشه تا بدونه کارش چقدر زشت بوده نکه راهنمایی بکنیم چطوری لا پوشونی کنه😕😕

ماهم خونه خریدیم یه خونه بزرگ دوخوابه یکیش ماله پسرام یه تخت اینور گذاشتم یه تخت هم اونور اتاق یکیشم مال خودمون 😍😍😍تو هال ۳تا فرش میخوره😍😍یه پنجره بزرگ هم داره یه حیاط بزرگ هم داره با یه باغچه کوچولو که توش گل کاشتم😍😍😍😍عاشق رویاممم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
بنظر منم کار اون دختر اشتباه بوده باید سرزنش بشه تا بدونه کارش چقدر زشت بوده نکه راهنمایی بکنیم چطور ...

خوبه شما قاضی نشدی ، وگرنه همه ازدم اعدام

تمام نا تمام من
با تو تمام می شوم ..
والا نمیدونم به کسی که توی این شرایط هست چجوری میشه کمک کرد، یعنی دانشش رو ندارم.‌ اما عرفا به نظر م ...

اصلا نشه کمک کرد. حتما باید سرکوفت زد. حتما باید توهین کرد. وقتی آدم نمیدونه چی بگه. سکوت کنه بهتر نیست؟

بنظر منم کار اون دختر اشتباه بوده باید سرزنش بشه تا بدونه کارش چقدر زشت بوده نکه راهنمایی بکنیم چطور ...

دین شما میگه اگه کسی گناه کرده و پشیمان شده با او مهربان باشید چرا که خدا توبه کنندگان رو دوست دارد. 

میگن خداوند به کسی که جبّار ِ متکبر باشه حکمت عطا نمیکنه ....

همیشه ازین ترسیده ام که پای حرفم سفت وایسم ...

سعی میکنم نظر مخالفو بشنوم تحلیل کنم و روی نظرم دوباره فکر کنم. ..

اون تاپیکو دیدم ...

از اول تمام کامنتهای اون خانوم نینی لای رو لایک کردم ...

چون ذهن شرطی شده م توی جامعه بهم گفت اون خانوم درست میگه ....

نظرات شما رو خوندم ...

دوباره برگشتم به کامنتها  ....

بسختی فهمیدم که چقدر قضاوت عادلانه ای دارید ....

باز نتونستم لایک هامو از اون خانوم پس بگیرم ...

در حالیکه عدالت شما رو تحسین میکنم ...

به آدمایی مثل شما میگن نخبه ...

میخوام بگم تغییر ذهن ِ شرطی شده ی جامعه کار سخت و زمان بری هست ...

نرنجید لطفا ...

باید به فکر تربیت صحیح نسل جدید بود فقط ...

با تعریف نظام آموزشی و فرهنگ سازی بدست نخبه ها ...

پاینده باشید 

....

نام کاربری م، motherhood هست. 😊                 اسم پسرم هود نیست😏
میگن خداوند به کسی که جبّار ِ متکبر باشه حکمت عطا نمیکنه .... همیشه ازین ترسیده ام که پای حرفم ...

دوست عزیز من خواهری هم سن اون خانم صاحب تاپیک دارم دیشب من رو آشفته دید. جویای دلیل شد. موضوع رو گفتم و تاپیک رو براشون خوندم. فقط یه جمله گفت. اگه دختره به خاطر حرفای اون خانم خودکشی کنه چی

بعدش تو خصوصی با اون دختر خانم صحبت کردم و فهمیدم چقدر خام و بی تجربست. و اون پسر هم از ترس و بی پولی میترسه اقدام کنه نه از سر فرار از مسئولیت. توی چنین مواردی بهتره اگه نمیتونیم نظری بدیم که به شخص کمک کنه حداقل شرایط رو سخت تر نکنیم. همش جمله خواهر کوچکترم توی ذهنم میچرخید که اگه خودکشی کنه... خیلی از همین خودکشی ها ریشه در همین جمله های نیش دار آدمهایی داره که وقتی دهان باز میکنن فکر تاثیر قدرتمند کلمات نیستند

دوست عزیز من خواهری هم سن اون خانم صاحب تاپیک دارم دیشب من رو آشفته دید. جویای دلیل شد. موضوع رو گفت ...

موافقم. ...

هزار بار موافقم ....

ولی اولین چیزی که به ذهنم رسید این نبود ...

چون قضاوت هامون از ذهن شرطی شده مون برخاسته نه از تحلیل مستقل ....

موافقم. ... هزار بار موافقم .... ولی اولین چیزی که به ذهنم رسید این نبود ... چون قضاوت هامون از ذ ...

تحصیلات شما روانشناسیه؟ درست حدس زدم؟ 

ماها یاد گرفتیم از دایره امن خودمون پا فراتر نزاریم. دایره امن فرهنگ ما میگه اون خانم تحت هر شرایطی متهمه .

پشت این دایره امن تکنولوژی پیشرفت و شاید عدالت باشه

اما جرات فراتر رفتن نداریم

در مورد ذهن شرطی مطالعه کردم اما خیلی وقت پیشا.... اون موقع پذیرشش برام یکم سخت بود چون به اراده تام انسان اعتقاد داشتم. ولی کم کم تجربه داره بهم ثابت میکنه

تحصیلات شما روانشناسیه؟ درست حدس زدم؟  ماها یاد گرفتیم از دایره امن خودمون پا فراتر نزاریم. دا ...

رویا بانو ...

نه تحصیلاتم روانشناسی نیست ...

اما از وقتی باردار شدم و بعدش دوران زیبای شیردهی منو خونه نشین کرده بشدت دنبال مطالعه روانشناسی بودم ...

کتاب زیاد نخوندم ولی چیزهای زیادی از مطالعات کم م یاد گرفتم ....

اختیار انسان انکار شدنی نیست ....

ولی اختیار آدمی مثل کسیه که زنجیر هایی به پاش وصله اختیار داره راه بره ولی تا جاییکه زنجیر ها اجازه میدن ...

یه زنجیر تربیت خانوادگیه به زنجیر فرهنگ جامعه یه زنجیر سنگینی نگاه ها یه زنجیر تبلیغات ..‌

چیزی که این زنجیرا رو از پات وا میکنه یا بهتره بگم طول زنجیرا رو زیاد میکنه بهت اجازه میده بیشتر از اختیارت استفاده کنی مطالعه س تحقیقه ... ارتباط با آدما مختلفه ‌‌‌‌....

خیلی دوس دارم زنجیر هامو دراز کنم دو قدم اونورترو هم ببینم ...

ببینم ورای قضاوتی که الان کردم چه قضاوتی هست؟؟؟؟

تجربه ای که توی تاپیک شما کردم این بود :

عه دسته ی سومی هم هست صحیح تر از دو دسته ی قبله ...

دسته اول؛ آدمای مقیدی که اونکارو بد دونستن

دسته دوم؛ آدمای روشنفکری که اونکارو طبیعی دونستن ....

دسته سوم یک نفر بود که فراتر از قضاوتهای عوام به قضیه نگاه کرد ....

بسیار آموختم ازت ...

پایدار باشی ...

رویا بانو ... نه تحصیلاتم روانشناسی نیست ... اما از وقتی باردار شدم و بعدش دوران زیبای شیردهی منو ...

ممنون. وقت تنگ  است و صحبت فراوان . حتما به شما پیغام میدم و در مورد ذهن شرطی صحبتها دارم

ممنون. وقت تنگ  است و صحبت فراوان . حتما به شما پیغام میدم و در مورد ذهن شرطی صحبتها دارم &nb ...

خرسند تر ازین که هستم میشم😍😍😍

2706