2726

یه مقدار مطالعه کردم خودم که میگم همشو ببخشید اگه طولانی هست . میخوام‌ تجربه هاتون رو واسه قبل بارداری بدونم. چیکار کردین که بارداری خوب و بچه سالم و باهوشی داشته باشین. چقدر طول کشید تا نتیجه گرفتین

دوستهای گلم من ۳۰ سالمه شش ساله که ازدواج کردم و دوهفته ای میشه که تصمیم گرفتیم که دو ماهه اینده اقدام کنیم واسه بچه دار شدن. تو این شش سال قرص یا تزریق واسه جلوگیری نداشتیم و به صورت طبیعی بوده پیشگیریمون. سیکلم تقریبا ۲۸ روزه هست گاهی ممکنه یکی دو روز  اینور اونور بشه.خداروشکر مشکل تنبلی یا کیست هم نداشتم. چکاپ کلی هم چند ماه قبل دادم همه چی نرمال بود.

تو این دو ماه حدود ۴ کیلو میخوام وزن کنم .رژیم و پیاده روی رو شروع کردم. رژیمم به این صورته که اکثرا غذای ابپز یا کبابی میخورم . قرص زینک و اسید فولیک هم من و همسرم شروع کردیم هر روز میخوریم.هفته ای یه بارم ویتامین دی و ای میخوریم.

دمنوش مخصوصی هم درست میکنم واسه تقویت اسپرم و تخمک ،افزایش سطح هورمون های جنسی،افزایش باروری،تنظیم سیکل ماهیانه و افزایش ایمنی بدن و خونسازی بیشتر کاهش کلسترول و چری سوزی تنظیم قند خون و ارامش.... که ترکیبش شامل(چای سبز_زنجبیل_دارچین_زیره_رازیانه_تخم گشنیز_برگه سیب_گل محمدی) روزی یه لیوان همراه با دو تا خرما میخورم.سه سال هست که میخورم هر از گاهی هم وسطاش قطع میکنم که بی رویه استفاده نشه مثلا یک ماه میخورم یک هفته قطع میکنم(توجه کنید که این دمنوش ها قاعده اور و تنظیم کننده سیکل هستن پس قبل اقدام باید استفاده بشه بعد از اقدام و بارداری باعث سقط میشن چون قاعده اور هستن یعنی فقط همین ۲ ماه قبل اقدامم مصرف میکنم. سیاه دانه و مریم گلی و هر چیزی که واسه تخمک گذاری و عادت ماهیانه هست بعد بارداری مضره)

عرق کاسنی هم گرفتم هر شب یه مقدار با اب قاطی میکنم و میخوریم.

با توجه به ویتامین هایی که واسه بارور شدن و سلامت جنین ضروریه مثل (E،D3،B ،C و روی و سلنیوم و اسید فولیک ) علاوه بر مصرف مکملهایی که گفتم کنارش مواد غذایی که مقدار زیادی از این ویتامین ها رو داره مصرف میکنیم.مثل ( بادام زمینی_تخمه افتابگردان_تخمه کدو(بدون نمک استفاده بشه)_گوشت گاو_لوبیا چیتی_تخم مرغ_نخود سبزه_موز_جوانه گندم و ارد گندم_مرکبات _سبزیجات در رنگهای مختلف_گردو_عدس_کنجد).

من اومدم یه اجیل بدون نمک تهیه کردم روزی به اندازه یک مشت مصرف میکنیم  بادوم زمینی رو با پوست خریدم و پوستش رو گرفتم تخمه افتابگردان هم خودم پوست گرفتم نمکی نباشه.با عدس بوداده و کنجد و گردو و قیصی ترکیب کردم.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728

یه بار دیگه کلی میگم رژیمم به چه شکله هر پیشنهادی دارید که مطالعه کردید منبع علمی داره بهم بگین چون اینا رو من خیلی مطالعه کردم در مورد هر کدومش .صبح ناشتا نیم ساعت قبل صبحانه یه سیب گلاب متوسط میخورم .  بعد صبحانه یک لیوان شیر پرچرب(کم چرب باعث ناباروری میشه) یا گوجه و خیار همراه با تخم مرغ ابپز(بیشتر از ۵ تا در هفته بهتره نشه)

نهار گوشت یا مرغ کبابی یا پخته یا تخم مرغ ابپز یا تن ماهی بدون روغن گاهی هم خورشت درست میکنم ولی سعی میکنم کم روغن درست کنم. همراه با سبزی خوردن یا پیاز و فلفل سبز میخورم .اگه کبابی یا ابپز باشه خورشت نباشه بدون نون و برنج میخورم چون میخوام وزنم کم کنم گاهی هم با یه کفگیر برنج یا یه کف دست نون. بعد اینکه ۴ کیلو رو کم کردم هر روز برنج و نون رو به مقدار کم میخورم.

عصرانه دمنوش تهیه میکنم با دو تا خرما میخورم.یه دونه میوه متوسطم عصر میخورم همراه با یه مشت کوچیک از اجیل چون مصرف زیادشم خوب نیست هم کالریش زیاده هم اینکه ممکنه الرژی بیاره اگه کسی سابقه الرژی و اسم تو خانواده داره باید مراقب باشه خیلی زیاد مصرف نکنه.

شامم عدسی_ سوپ جو قارچ_لوبیا چیتی_پنیر سفت (پنیر نرم خوب نیست)_تخم مرغ ابپز_سوپ سبزیجات و سالاد با ابلیمو بدون سس .گاهی هم چون عشق ماکارونی هستم ماکارونی میخورم شام رو بدون نون میخورم یا یه کف دست نون سبوس دار. قند و شکرم که سالهاست از رژیم غذاییم حذف کردم ولی گاهی هوس کنم کیک و شیرینی میخورم. غذاهای فست فودی مثل سوسیس و کالباس هم که کم‌میخوردم الان کامل حذف کردم. هندوانه یا خربزه هم یکی دو برش میخورم. ولی نه هر روز.

زمان تخمک گذاریم ۵ تا ۹ ابان میشه که از کیت تخمک گذاری هم حتما استفاده میکنم.یک سالم تاریخ پریودم رو یادداشت کردم که سیکلم رو بدونم. یک ماه اینده هم دوباره چکاپ کلی (گلبول سفید خون و اهن و ویتامین ها ،قند خون ،کلسترول،عفونت ادراری  و rh و تیرویید ) رو میدم. فقط نمیدونم ماهی که میخوام اقدام کنم ضروریه که سونو برم واسه سایز فولیکول؟؟ اگه اره چه تاریخی باید برم ؟؟ یا لازمه که از الان تحت نظر پزشک زنان باشم؟؟خیلی کم‌حوصله هستم تو دکتر رفتن😓 هنوزم دکتر مورد نظرم رو انتخاب نکردم خودم تو این شهر غریبم خانواده همسرمم همشون پیش یه دکتر مرد میرن که خیلی معروف و کار درست هست ولی من میخوام‌حتما دکترم خانم باشه فعلا هم‌نمیخوام از کسی بپرسم که متوجه بشن دارم اقدام‌میکنم نمیخوام استرس وارد کنن بهم باید سرچ کنم خودم پیدا کنم .چون واسه خودم خیلی مهم نیست که زود باردار بشم تو این ۶ سال اصلا بچه نخواستم به تازگی دلم راضی شده واسه بچه دار شدن. بیشتر سلامتش واسم مهمه و اینکه بارداری راحتی داشته باشم چون کسی نیست کمک حالم باشه. همسرمم که بیشتر طول روز رو سرکار هست. عمه هام مثل خودم کم کاری تیرویید داشتن چند تا سقط داشتن و استراحت مطلق شدن من ازمایش دادم تیروییدم نرماله پریودمم کاملا منظمه نمیدونم بازم مشکلی میش میاد یا نه.

بچه ها من 4 ساله جلوگیری دارم البته ی بچه 4 ساله دارم اگر اقدام کنم یعنی طول میکشه؟

معمولا بعد اینکه مصرف قرص و..‌ رو ول کنی ۷_۸ ماهی طول میکشه تا تخمک گذاریت نرمال بشه ممکنه کمتر یا بیشتر بشه تو هر ادمی متفاوته ولی یه مقدار طول میکشه تا اماده باروری بشی

گوشت گاو يكم سردى مياره سعى كن گوشت گوسفند استفاده كنى

ترشى رو هم از غذات حذف كن اگه تا حالا حذف نكردى

براى معاينه تخمدانت هم روز ١٣ سيكل بايد برى سونو 

نگران نباش انشالله زود باردار ميشي من پليكيستيكم و خيلى نگران بودم باردار نشم ولى ٦ ماه بعد اقدام باردار شدم

از الان ميگم اگه بعد از كلى اميد پريود شدى ماتم نگير بگو صلاح نيست فعلا انشالله ماه بعد

2706