2410
2553
عنوان

کتابخوانی (فیلی11)

1787 بازدید | 140 پست

سلام به همه.

با کاربری قبلیم تو تاپیک چالش کتاب هفتگی با هم بودیم و نزدیک 250 کتاب معرفی شد و در موردشون صحبت کردیم. و به من یکی که انگیزه ی خیلی خیلی زیادی داد تا بیشتر و مصمم تر کتاب بخونم.

تصمیم گرفتم دوباره تاپیک رو بزنم و امیدوارم هم خودم هم بقیه دوستای کتابخون و کتابدوست فعالیت داشته باشیم تا بتونیم یه حرکت فرهنگی کرده باشیم و به بیشتر کتاب خوندن و کتاب بهتر خوندن هم کمک کنیم. 

همه ی کتابهایی که تو تاپیک قبلی معرفی شدن رو لیست کردم با اطلاعات نویسنده و مترجم و نشر، و به تدریج پست می کنم. برای کسی که دنبال انتخاب کتابه لیست خوبی میشه که از بینشون انتخاب کنه. مثل تاپیک قبلی هر سوالی در مورد کتابهای معرفی شده یا کتابهای مورد نظر خودتون داشتین مطمئنا توسط بچه هایی که کتاب رو خوندن یا اطلاعاتی ازش دارن با مهربونی جواب داده میشه. علاوه بر اون پیشنهاد می کنم برای خوندن بیشتر در مورد هر کتاب، اسم کتاب رو به همراه اسم سایت goodreads سرچ کنید تا به صفحه ی اون کتاب در سایت https://www.goodreads.com برسید و بتونید نظرات و نقدهای خوانندگان کتاب رو ببینید. 

بیاین اینجا در مورد کتابایی که داریم می خونیم یا کتابایی که قبلا خوندیم یا کتابایی که در آینده دوست داریم بخونیم با هم حرف بزنیم. بیاین تو دنیای جذاب کتابها شیرجه بزنیم.

((📖تاپیک کتابخوانی📖))((🎵تاپیک آهنگ🎵))در دیدگان آینه‌ها گوئی حرکات و رنگها و تصاویر وارونه منعکس می‌گشت و برفراز سر دلقکان پست و چهرۀ وقیح فواحش یک هالۀ مقدس نورانی مانند چتر مشتعلی می‌سوخت. خورشید مرده بود، خورشید مرده بود و فردا در ذهن کودکان مفهوم گنگ گمشده‌ای داشت. آنها غرابت این لفظ کهنه را در مشق‌های خود با لکهٔ درشت سیاهی تصویر می‌نمودند. مردم، گروه ساقط مردم، دل‌مرده و تکیده و مبهوت در زیر بار شوم جسدهاشان از غربتی به غربت دیگر می‌رفتند و میل دردناک جنایت در دستهایشان متورم می‌شد. آه، ای صدای زندانی... آیا شکوه یأس تو هرگز از هیچ سوی این شب منفور نقبی به سوی نور نخواهد زد؟ آه، ای صدای زندانی... ای آخرین صدای صداها... (فروغ فرخزاد- آیه‌های زمینی)

من دارم حماسه ی حسینی رو میخونم.خیلی قشنگه.خیلی ساده و روانه .

من یه آفرودیتم   🌼تو میتوانی ساعت ها بنشینی و پشت سر من حرف بزنی   خیال‌بافی کنی  قضاوت کنی ،به من تهمت بزنی یا حتی فحش بدهی اما بهتر است بدانی درست همان لحظه‌ای که تمام وجودت پر از کینه شده من در بهترین کافه‌ی شهر نشستم و بستنی وانیلی می‌خورم با تزیین توت فرنگی🍨🍧🍦 خوشمزه است   امتحان کن  

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من شروع می کنم کم کم اسم کتابهای معرفی شده در تاپیک قبلی رو میذارم

و بعد براتون از کتابایی که تازگی خوندم می گم

و بی اندازه خوشحال می شم که شما هم در مورد کتاب صحبت کنید

((📖تاپیک کتابخوانی📖))((🎵تاپیک آهنگ🎵))در دیدگان آینه‌ها گوئی حرکات و رنگها و تصاویر وارونه منعکس می‌گشت و برفراز سر دلقکان پست و چهرۀ وقیح فواحش یک هالۀ مقدس نورانی مانند چتر مشتعلی می‌سوخت. خورشید مرده بود، خورشید مرده بود و فردا در ذهن کودکان مفهوم گنگ گمشده‌ای داشت. آنها غرابت این لفظ کهنه را در مشق‌های خود با لکهٔ درشت سیاهی تصویر می‌نمودند. مردم، گروه ساقط مردم، دل‌مرده و تکیده و مبهوت در زیر بار شوم جسدهاشان از غربتی به غربت دیگر می‌رفتند و میل دردناک جنایت در دستهایشان متورم می‌شد. آه، ای صدای زندانی... آیا شکوه یأس تو هرگز از هیچ سوی این شب منفور نقبی به سوی نور نخواهد زد؟ آه، ای صدای زندانی... ای آخرین صدای صداها... (فروغ فرخزاد- آیه‌های زمینی)
2720

لیست همه‌ی کتاب‌های معرفی شده در تاپیک:

• استاد عشق – نویسنده: ایرج حسابی – (تا جایی که من شخصا بررسی کردم اطلاعات داده شده تو این کتاب موثق نیست)

• مردی به نام اوه – نویسنده: فردریک بکمن – مترجم: فرناز تیمورازف – انتشارات: نشر نون-موضوع: رمان خارجی- کمی طنز

• به کی سلام کنم؟ - نویسنده: سیمین دانشور – انتشارات: خوارزمی- موضوع: مجموعه داستان کوتاه ایرانی

• من پیش از تو – نویسنده: جوجو مویز – مترجم: مریم مفتاحی – انتشارات: آموت- موضوع: رمان خارجی عاشقانه

• من پس از تو – نویسنده: جوجو مویز – مترجم: مریم مفتاحی – انتشارات: آموت - موضوع: رمان خارجی عاشقانه

• شب‌های روشن: نقد، گفت‌وگو، فیلمنامه – نویسنده: میلاد دارایی، مجتبی آقابابایی، بهنام شریفی – انتشارات: سفیدسار- موضوع: سینما و ادبیات

• شب‌های روشن – نویسنده: فئودور داستایوفسکی – مترجم: سروش حبیبی – انتشارات: ماهی- موضوع: داستان بلند روسی

• برادران کارامازوف – نویسنده: فئودور داستایوفسکی- مترجم: احد علیقلیان، نشر مرکز – یا: صالح حسینی، نشر ناهید- موضوع: رمان روسی، عمیق و روانشناختی

• جنایت و مکافات – نویسنده: فئودور داستایوفسکی – مترجم: احد علیقلیان، نشر مرکز  - یا: پرویز شهدی، نشر کتاب پارسه، یا: اصغر رستگار، نشر نگاه- موضوع: رمان روسی، عمیق و روانشناختی

• ابله – نویسنده: فئودور داستایوفسکی – مترجم: سروش حبیبی – انتشارات: چشمه- موضوع: رمان روسی، عمیق و روانشناختی
من دارم حماسه ی حسینی رو میخونم.خیلی قشنگه.خیلی ساده و روانه .

سلام عزیزم.

چه قدر هم مناسبت داره ، هماهنگ با محرم انتخاب کردی

2714
عالی عاشق تاپیکت شدم خدا کنه به همین خوبی پیش بره

قربونت برم عزیزم :* منتظر نظرت در مورد کتابایی که می خونی هستم

منم تو اینجور تاپیکا صدا کن😊

من یه مدت کمتر کتاب میخوندم. یعنی شاید در ماه یکی

ولی الان دارم تلاش میکنم حداقل تو فاصله رفت و امد به محل کارم با مترو، هفته ای یه کتاب بخونم. و ترجیح میدم از لیست صد کتابی که قبل از مرگ باید بخوانید انتخاب کنم

هفته آخر مرداد، مردی به نام اوه- بکمن

هفته اول شهریور، چشمهایش- بزرگ علوی

و الان هم جاودانگی- میلان کوندرا

که این کتاب یه مقدار فلسفی تره و تا اخر هفته تموم نمیشه

و برنامه بعدیم قمارباز یا مغازه خودکشی هستش

اگه دوتا جمله گهربار (به من چه و به تو چه) سرلوحه زندکی باشه خیلی راحت تر زندگی میکنیم!
سلام عزیزم. چه قدر هم مناسبت داره ، هماهنگ با محرم انتخاب کردی

سلام عزیزم،آره مناسبتی انتخاب کردم😊

من یه آفرودیتم   🌼تو میتوانی ساعت ها بنشینی و پشت سر من حرف بزنی   خیال‌بافی کنی  قضاوت کنی ،به من تهمت بزنی یا حتی فحش بدهی اما بهتر است بدانی درست همان لحظه‌ای که تمام وجودت پر از کینه شده من در بهترین کافه‌ی شهر نشستم و بستنی وانیلی می‌خورم با تزیین توت فرنگی🍨🍧🍦 خوشمزه است   امتحان کن  
منم سه تا کتاب شروع کردم ولی هیچکدوم جذبم نکرده اصلا در سطح تعریفایی که ازشون میشد نبود.بینایی ،دختر ...

سلام عزیزم

بینایی رو نخوندم. اما کوری از همین نویسنده شاهکاره. 

دختر کشیش هم فکر می کنم از جورج اورول باشه نخوندمش اما خیلی دیدم همه تعریفشو میدن

هرگز رهایم مکن موضوع خیلی جذابی داره ولی خوندنش به خاطر ترجمه ش جالب نیست. گرچه هر چی جلوتر بری جذابتر میشه

کلا به نظرم ترجمه خیلی مهمه تو انتخاب کتاب. یه ترجمه ی بد می تونه کل ارزش کتاب رو برای خواننده زبان دوم ببره زیر سوال

من دوست دارم کتاب های مثل صد سال تنهایی رو بخونم.کتابهای ک مثل اون خوب بودنش اثبات شده و انگار خوندنش واجبه.

چی پیشنهاد میکنین؟

آناکارنینا هم خوندم ولی از توصیف خیلی زیاد محیط اطراف خوشم نیومد و خستم میکرد

الهم صلی علی محمد و آل محمد و علی اهل بیته
شما کتابارو ازتو pdfمیخونید یا خود کتاب

عزیزم من خیلی سختمه پی دی اف خوندن. مگه اینکه مجبور بشم پی دی اف بخونم. تقریبا 90 درصد مواقع کتاب چاپی رو می خونم. یا می خرم یا از کتابخونه امانت می گیرم. گاهی هم پرینت می گیرم از کتابای پی دی اف تا بتونم بخونم. سرعت خوندن کتابم از گوشی و لپ تاپ خیلی خیلی کمتره تا از روی کاغذ

سلام عزیزم بینایی رو نخوندم. اما کوری از همین نویسنده شاهکاره.  دختر کشیش هم فکر می کنم از جو ...

بینایی رو هم من بخاطر کوری شروع کردم ولی واقعا مثل کوری جداب نیست حالا شاید جلوتر برم بهتر شه.درمورد ترجمه هم موافقم من سالها پیش صدسال تنهایی روخوندم با یک ترجمه افتضاح.واقعا تعحب میکردم مردم از چی این کتاب لدت میبرن و تعریف میکنن بعدها با ترجمه دیگه ای خوندم و تازه فهمیدم چه کتابیه

2706