2703
2553
عنوان

من خودم را دوست دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 891068 بازدید | 5926 پست
سلام خانوما منم میخوام تغییر کنم . بزرگترین دغدغه م همینه که خودمو بشناسم و بدونم چطوری رفتار کنم ...

از تاپیک تولدی دوباره خانم بهار حقیقی.جایی که خودم شروع کردم.http://thewitch151.blogfa.com/category/1

خوشا راهی که پایانش تو باشی...
سریال ستایش رو میبینین? بنظرتون ازدواجش درسته یاغلط? اگ شما تو این وضعیت قرار بگیرین چچیکارمیکنین؟ ...

توی فیلم ها و سریال ها، به نظر من بهترین فیلم و شخصیت، شهرزاد هست. نمونه یک خانم دانا، به روز و خوش قلب مدرن.از هر کارش میشه یک درس گرفت.سریال ستایش اصلا فیلمنامه جالبی نداره و از روی فکر و دانایی نوشته نشده که بر اساس اون بتونیم چیزی یاد بگیریم. یک سری دیالوگ های سطحی و یک زن رنجدیده و قربانی و حسرت به دل.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سخته برام  چجوری بهش بگم ک مشخص کنیم؟؟؟ فن بیانم پایینه

این فن بیان نیست عزیزم. عدم اعتماد به نفس هست.دوست نداشتن خود هست. داری آزار میبینی، اما حرفت رو نمیتونی بزنی. این اتفاق وقتی میفته که خودمون، خودمون رو قبول نداریم. ته دلمون میدونیم لیاقتمون این نیست، اما نمیتونیم اعتراض کنیم.چون تا حالا زیاد به خودمون ارزش ندادیم، دیدی بعضی ها خیلی راحت اعتراض میکنن؟مگه اونها چه فرقی دارن؟اونها فقط خودشون رو دوست دارن.چون خودشون با خودشون خوب رفتار کردن، اجازه نمیدن کسی هم باهاشون بد رفتار کنه.بگذار یک مثال برات بزنم.فرض کنیم یک خانم دانا و عاقل که خودش رو دوست داره بیاد و به فرض جاری شما بشه. آیا با اون هم این رفتار میشه؟هرگز.هرگز این اتفاق نمیفته. اصلا طرز راه رفتن یک خانم دانا، طرز حرف زدنش، تسلطش روی نفس و خشمش، همه و همه این پیام رو میده که من راه خودم رو بلدم، مزاحم من نشید.کسی جرات نمیکنه به این خانم نزدیک بشه. با هر حرف غیر منطقی ای یک واکنش عاقلانه انجام میده که طرف میگه بابا من در برابر این صفرم، هیچم.بکشم کنار تا خرابکاری نکردم و آبروی خودم و خاندانم رو نبردم. حریف این آدم نمیشه شد. هیچ جوره نمیشه عصبانیش کرد، ناراحتش کرد، با اخم و تخم نمیشه کنترلش کرد، در برابر هر حمله ای یک ضد حمله عاقلانه داره. برمی گرده یک حرفی میزنه که همه منو مقصر میدونن.اما حریف خانمی که خودش رو نمیشناسه و دوست نداره راحت میشه شد. با زدن چند تا دکمه چنان عصبانی و به هم ریخته اش میکنن که خودش، آبروی خودش رو میبره و همه چی رو خراب میکنه و همه تقصیرها میفته گردنش.

2456
عزیزم تازه امروز تو تاپیک یکی از آقایون متوجه شدم متاسفانه همسر من وسواس فکری شدید داره راهکاری داری ...

ببین عزیزم، اگر فکر میکنی همسرت مشکل جدی داره، با توصیه های روان شناسی نمیشه درمانش کرد، باید بره پیش روان پزشک.

ممنون عزیزم که وقت گذاشتی.  بله کاملا حرفاتون درسته  دقیقا چون همش امرو نهی میکنم  ...

عزيزم يك نكته كه فراموش كردم بهتون بگم اينه كه تو اين سن شب ادراري اصلا نداريم 

تا شش سالگي شب ادرار كردن مسكلي ندارن و بعد از اون نياز به بررسي داره ولي با تمهيداتي ميشه كمترش كرد

شب ادراري رو فقط مثال زدم كه بگم دكتر هلاكويي اطلاعاتشون تو زمينه ي پزشكي هم ختي خوبه 

ازمايش خونش رو هم بديد 

يكسالگي نداديد؟ 

اگه نداديد بذاريد با ازمايش چربي سه سالگي يه حا بديد 

ولي اگه تغذيش خوبه و قطره هاشو درست دادين تا دوسال بعيده الان كم خون باشه 

بيشترين علت بيقراري و عصبانيت بچه ها والدين مضطرب و هليكوپتري هستن كه مدام ميخوان بچه رو كنترل كنن  

و شما هم كه طبعا با وحود به بچه جديد خيلي تخت فشار بوديد و اضطرابتون هم بيشتر شده بوده 

ان شالله با بيشتر وقت گذاشتن براش حبران بشه 

ببین عزیزم، اگر فکر میکنی همسرت مشکل جدی داره، با توصیه های روان شناسی نمیشه درمانش کرد، باید بره پی ...

ممنون از راهنماییت 

متاسفانه فعلا به هیچ عنوان قبول نداره مشکلش رو

به آرزوهام قول رسیدن دادم.😄 من لایق بهترینام😄

بسلامتی/:

خانوم بادکنکی:پنجمین کاربریمه از سال ۹۲🎈🎈🎈🎈بحث بابیشعور ممنوع😑فاز اونایی که تاپیک میزنن و میگن نظر نده اگه موافق نیستی یا اگه نظر بدی میگن اعتقاداتت بزار برا خودت نکن بزور توی سر دیگری رو درک نمیکنم /:اینجا دفتر خاطراتت نیست که دست هرکی دلت بخواد بدی برات یادگاری بنویسه یه سایت عمومیه نمیخواستی کسی دخالت نکنه اینجا نمینوشتی فازت درک نمیشه به مولا 😐😐من دخترم دختررر بادکنک دوست دارم به خودمم مربوطه میزارم تو پستام😒🎈اونروز یه خانوم میگفت: بادکنک برا ما ترکا معنی پوچ و توخالی بودن طرف میده منم اینجوری😶😐 نگاش میکردم توی تاپیک (خودم ترکم😍)🎈🎈🎈🤔فکر اینکه ندای لبیک از کعبه بلند بشه دیوونم میکنه😍الهم عجل الولیک الفرج🎈🙂❤!
2714
پرنسس جون ی چیز دیگ شما همون ابتدای بحث گفتین ادم ها و شرایط باهم متفاوت هستن قانون ها هم متفاوتن ...

ببین عزیزم، دقیقا درسته حرفت. هر آدم خودش هست که برای دیگران حد و حدود میگذاره. یک عروس رو تصور کن که مثلا شش تا جاری داره. مادرشوهر و خواهرشوهرها همه شون یک آدم های ثابتی هستند. اما با همه این عروس ها یک جور رفتار نمیشه. خونه یکی میرن تا نصف شب، اما اون یکی نهایت تا ده شب.این وسط چه اتفاقی افتاد؟خواهر شوهرها و مادرشوهر که یکی هستند.پس دنبال اصل قضیه یک جای دیگه بگرد، بگرد توی شخصیت متفاوت عروس ها. این عروس ها هرکدوم از یک خانواده جدا اومدند، با باورها و اندیشه های متفاوت از هم. طرز برخورد این عروس ها هست که یاد میده به دیگران که چطور باهاشون رفتار بشه. چرا احترام یک عروس رو نگه میدارن، یکی رو نه؟میخوام اینو بیای قشنگ خودت برای همه باز کنی. با همین شخصیت ها.شش تا عروس، یک مادرشوهر و دو تا خواهر شوهر.یک عروس خوشبخت و پنج عروس بدبخت.علت چی هست به نظرت و رفتارها چطور هست؟

دوستان اگه ممكنه نظرتونو راجع به اين مسيله ي من هم بفرماييد  من حس ميكنم خيلي وابسته به همسرم ...

عزیزم گاهی خودت انجام بده بعضی کارهارو. اینجوری همسرت هم متوجه میشه شما توانایی انجام کاری رو بدون ایشون داری.حال خودت هم بهتر میشه.

هر چند در کل من آدم خونسردی هستم و حتی همسرم همش بهم میگه همینکه نگاهت میکنم ارامش میگیرم. ولی خودم ...

به قول شوپنهاور، برای رهایی از رنج از نقش بازیگر دربیا و برو توی نقش مشاهده گر. وقتی کاری از دست ما برنمیاد، بهترین راه سکوت، صبر و مشاهده هست.

آرتمیس جون و بقیه دوستان منو راهنمایی کنید.  فاصله سنی دخترم با پسرم یک سال و نه ماهه  ت ...

وقت بیشتری بگذار براش. اضطراب پیدا کرده. براش کتاب بخون، بغلش کن. باهاش حرف بزن. جلوش زیاد به برادرش محبت نکن. براش وقت بگذار تا دوباره بهت اعتماد کنه. حس آدمی رو الان داره که توجه مادرش رو از دست داده. بچه ها تنها چیزی که دارن و میخوان از این دنیا مادرشون و توجه اش هست. باهاش بازی کن، بهش بگو دوستش داری.

عزيزم يك نكته كه فراموش كردم بهتون بگم اينه كه تو اين سن شب ادراري اصلا نداريم  تا شش سالگي شب ...

چند ماه پیش آزمایش داده کامل همه چیش خوب بود. 

ممنون از امروز سعی میکنم روزی یه وویس تو برنامم بزارم گوش بدم. 

خیلی ممنونتم عزیزم. 

بازم اگه نکته ای بود خوشحال میشم بهم بگی. 

وقت بیشتری بگذار براش. اضطراب پیدا کرده. براش کتاب بخون، بغلش کن. باهاش حرف بزن. جلوش زیاد به برادرش ...

بله درسته عزیز. 

دقیقا هر کی به برادرش محبت میکنه باهاش لج میشه و بهش میگه دوسش نداره. 

و مدام این سوالو میپرسه از همه که طاها رو دوست دارید

(واقعا با بعضی کاراش تعجب می‌کنم انگار خیلی خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکنم میفهمه ماشالله یه زبونی هم داره همه عاشقشن میگم حیفه این بچه است خراب بشه باید هم رو خودم هم رو فاطمه خیلی کار کنم. 

بازم اگه مبحثی راجع بهشون میدونید بگید خیلی بهم کمک میکنه. 

من با دوستای نی نی سایتی واقعا خودمو ساختم خیلی داغون بودم. خیلی بهم انرژی میدن واقعا ممنون تک تکشونم. 

چند ماه پیش آزمایش داده کامل همه چیش خوب بود.  ممنون از امروز سعی میکنم روزی یه وویس تو برنامم ...

عزيزم اين بكي از كانالاشون هست كه ويس هاي تعليم و تربيت رو داره 

بعضي مباحثش خسته كننده هست 

ولي بعضي قسمتاش عالي هست و واقعا كمك كننده

https://t.me/holakoueemp3

2706