2726
عنوان

من خودم را دوست دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 896062 بازدید | 5926 پست

دوستان اگه ممكنه نظرتونو راجع به اين مسيله ي من هم بفرماييد 

من حس ميكنم خيلي وابسته به همسرم هستم 

با اينكه كاملا استقلال مالي دارم ولي چون مسيوليت كارا هميشه پاي ايشون بوده فكر ميكنم خيلي برا همه ي كارا بهشون وابستم 

الان پسرم رو مدت هاست مبخوام ببرم ازمايش خون بده

ولي چون ميدونم پسرم اونجا خيلي بيفراري و مقاوت ميكنه برا خون گرفتن ميخوام همسرم هم حتما باهامون بياد و ايشونم معلوم نيست كي وقتش خالي بشه 

چون ازمايش بخصوصي هم هست بايد حتما صبح انجام بشه 

بنظرتون تو اين جور موارد براي ارتقاي حس استقلال خودم ،خودم پسرمو ببرم 

يا وايسم همسرم وقتش خالي بشه و اينجوري اونم هميشه درگير كاراي پسرمون باشه؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

نمیدونم اصلا نمیدونم تصمیم درست چیه . هرروز هزار جور فکر میکنم و هزار تا تصمیم میگیرم ولی تو انجام ه ...

خوب  شما  به  طور  قطعی  نمیدونی  قراره  چه  اتفاقی  بیفته گفتین  شاید  کار  به  اونجاها  بکشه اگر  درست  خونده  باشم

مشاورتون  درست  گفته  که  ی  مقدار  باید  آرامشتون  ببری  بالا  تا  ببینی  کار  به  کجا  میکشه چون  برای  هر  چیزی  قدر  و  اندازه  ای  هست  به  نظرم  استرستون  بخاطر  اینه  که  به  اون  مقدار  لازمش  تحمل  نداری  و  ذهنت  شلوغ  میشه  خوب  شاید  واقعا  هنوزم  جای  زمان  دادن  باشه  برا  تصمیم  گیری . 

از  نظر  عرفان  هم   میگن کسی  که  صبر  و  شکیبایی  نجاتش نده  اضطراب  و  نگرانی  هلاکش  میکنه  

نور
خوب  شما  به  طور  قطعی  نمیدونی  قراره  چه  اتفاقی  بی ...

هر چند در کل من آدم خونسردی هستم و حتی همسرم همش بهم میگه همینکه نگاهت میکنم ارامش میگیرم. ولی خودم الان متلاطم شدم بقدری استرس دارم که کل زندگیم تحت تاثیر قرار گرفته میترسم مشمول جمله آخر تون بشم هلاکم کنه این اضطراب

2728
هر چند در کل من آدم خونسردی هستم و حتی همسرم همش بهم میگه همینکه نگاهت میکنم ارامش میگیرم. ولی خودم ...

مراقبه  کن  البته  شاید  دوستان  روشای بهتری  بدونن  

وقتی  آروم  نباشی  نمیدونی  درست  و  غلط  چیه 

شما  الان  داری  ابهام  تحمل  میکنی، ابهام  واقعا  روح  آدمو  میخوره  مث  کارمندی  که  هر  روز  بهش  بگن  تعدیل  نیرو  هست  یا  حقوقش  عقب  میندازن  چندماه 

مث  بیماری  که  پزشک  بهش  میگه معلوم  نیست  نتیجه عمل  چی  پیش  میاد  

تو  این  جور  موارد  نکته  مهم  حفظ  آرامشه 

حالا  این  آرامش  چطوری  به وجود  میاد؟  یا  بگی  بذار  به  وقتش  هنوز  که  قطعی  نشده  هر  وقت  زمانش  رسید  یه  فکری  براش  میکنم  یا  بری  سراغ  مراقبه  کردن  و ...

نور
هر چند در کل من آدم خونسردی هستم و حتی همسرم همش بهم میگه همینکه نگاهت میکنم ارامش میگیرم. ولی خودم ...

[QUOTE=109336065] هر چند د

شما  الان  داری  ابهام  تحمل  میکنی، ابهام  واقعا  روح  آدمو  میخوره  مث  کارمندی  که  هر  روز  بهش  بگن  تعدیل  نیرو  هست  یا  حقوقش  عقب  میندازن  چندماه 

مث  بیماری  که  پزشک  بهش  میگه معلوم  نیست  نتیجه عمل  چی  پیش  میاد  

تو  این  جور  موارد  نکته  مهم  حفظ  آرامشه 

حالا  این  آرامش  چطوری  به وجود  میاد؟  یا  بگی  بذار  به  وقتش  هنوز  که  قطعی  نشده  هر  وقت  زمانش  رسید  یه  فکری  براش  میکنم  یا  بری  سراغ  مراقبه  کردن  و ...جالب  اینجاست  میگن  خیلی  از  نگرانیای  ما  اصلا  اتفاق  نمیفته....میگن  نگرانی  چه  دردی  از  بشر  دوا  کرده جز  اینکه  فکر  و  مشغول  میکنه  نمیذاره  به  کاراتم برسی 

زمانی  که  پسرم  بخاطر پلاکت پایین دوهفته بیمارستان بستری بود ومشکوک  به  سرطان  خون  بود    و بیوپسی  مغز  استخوان  انجام  داد،من  توکل  کردم  به خدا  و  در  ابهام  موندم  تا  نتیجه  بیاد  تو  این  فرصت  داشتم  فکر  میکردم  اگر  یهو  چیزیش  باشه  من  تا  اون  سر  دنیا  باید  برم  کمکش  کنم  حتی  لازم شد خونه  زندگی  بفروشم  

اما  نتیجه  اومد  و  پسرم  خدا  رو  شکر هیچ  مشکلی  نداشت،گفتن  بخاطر  ویروس  سرماخوردگی  بوده  

میدونی  درکت  میکنم  ابهام  آدمو  میکشه  روانت  و  میخوره  فقط  باید  آرامش  حفظ  کرد  منتظر  نتیجه  موند  که  ببینی  چه  کار  کنی

نور
سلام دوستان یه سوال دارم ازتون  اگر برا همسر یه مشکلی پیش بیاد که این امکان براش وجود داشته باش ...

چرا به طلاق فکرمیکنی?

زن وشوهر تو سختی هاس که باید خودشونو نشون بدن وگرنه تو خوشیا که همه خوشحالن...

آرامش داشته باش .دعاکن.صبرررر کن

از گذشتم گذشتم...

سلام استارتر عزیز  یه چند صفحه از مطالبتون رو خوندم خیلی به فکر رفتم اینکه من خودمو نادیده گرفتم و مشکلاتمم سر همینه میشه خصوصی پیام بدم کمکم کنید؟؟

حس اون بچه ای رو دارم که فقط به خاطر اینکه صاحب توپه بازیش میدن...
سنشم 2 سال و 8 ماهشه.  

عزيزم تو پيج childpsychology كه مال دكتررويا نوري هست عضو بشيد بنظرم ارزش داره وقت بذاريد همه ي پستاشو بخونيد 

خيلي خيلي به من كمك كرده اين پيج در تربيت پسرم 

سي دي هاي تعايم و تربيت هلاكويي رو هم تولد تا سه 

هم سه تا هفت گوش بديد و تو نت گاهي سرچ كنيد تربيت كودك و هلاكويي پياماشو گوش بديد 

من خودم مذهبي هستم وقبلا اصلا طرف ويساي ايشون نميرفتم ولي واقعا مبينم كه چقدر باسواد هستن 

حتي خيلي از مسايل پزشكي رو اين وسط باز ميكنن 

مثلا برا شب ادراري اول مسايل پزشكيشو توضيح ميدن بعد مسايل رواني كه من تعجب مبكنم از ابن همه اطلاعاتشون 

و اينكه مدام ميگن ببشترين چيزي كه اين بچه ها نياز دازن 

بازي همبازي و اسباب بازيه 

تا ميتونيد در اختيارشون بذاريد 

پسر من چون يكسالگي ناچار شدم براي طرحم برم شهر دور يكباره هم پدرش ازش كنده شد هم خودم تا عصر سركار بودم اضطراب جدايي بدي پيدا كرد و مهد هم نميرفت اصلا 

الان خودم پابه پاش هرروز ميرم كارگاه مادر و كودك و ميبينم چقدر حال روحي روانيش بهتره واضطرابش داره كمتر ميشه 

تمام تلاشتون بكنيد همبازي همسن و سالو  ترجيحا  همجنس براش پيدا كنيد 

رويا نوري هم تمرينات كنترل خشم داده تو پيجش واقعا خيلي خوبه 

تو خونه ي خودم كاملابهش ازادي ميدم 

جايي هم بريم سريع وسايل گرونو با احازه صاحبخونه برميدارم يه ملافه پهن ميكنم و اخر سر هم سريع همه چيو ميذارم سرجاش كه بكن و نكن بهش نگم 

بكن و نكن رو خيلي كم كردم 

چندين بار در روز  همقدش ميشم و دستاشو ميگيرم و بهش ميگم تو خوب و دوست داشتني هستي

اگه كار بدي كنه اصلا دعوا و تنبيه ندارم فقط  با كمي اخم نگاهش مبكنم  و چند دقيقه ازش دور ميشينم 

خيلي كمك كرده كاراي بدشو ترك كنه

براي كاراي خوبش فقط افرين نمبگم بلكه حتما چندبار در روز حتي براي كوچكترين كاراي خوبش چند دقيقه بغلش ميكنم و سر و بدنش رو نوازش ميكنم 

بچه ها تشنه ي نوازش مادرو پدر  هستن 

بچه ها عاشق بازي اند اگه دوس داري خونه رو دوس داشته باشه خيلي باهاش بازي هاي تحركي كن تو خونه 

مثلا عمو زنجير باف و هربار كه ميگيد بله باهم بشينيد دوباره پاشيد و ....

يا باز ميشيم بسته ميشيم رودونفري يا سه نفري با باباش بازي كنيد 

يه بخشي از كاراي فرزند دوم رو به اون بديد كه حس مفيد بودن بكنه مثلا بگيد ميشه پستونكشو بياري 

يا ،،،،و بعد باباش تشكر و تشويق بشه

با همسرتون هم هماهنگ بشيد كه بكن و نكنش رو كم كنه 

خودتون هم اگر ازمايش و چكاپ نداديد حتما بديد شايد انمي فقر اهن داشته باشيد

مولتي ويتاميناتون رو هم ادامه بدين  

من به بيماري داشتم كه افسردگي شديد پس از زايمان داشت 

هموگلبينش نزديك هشت بود!!! براش روزي چهارتا قرص اهن شروع كرديم بدون داروي روان كاملا علايمش برطرف شد

راستي كتابخونه هم عضوش كنيد و گاهي باهم بريد براش كناب قصه بگيريد هم علاقه پيدا ميكنه به كتاب  هم هر شب كه براش كتاب ميخونيد و روابطتون بهتر ميشه  

چرا به طلاق فکرمیکنی? زن وشوهر تو سختی هاس که باید خودشونو نشون بدن وگرنه تو خوشیا که همه خوشحالن.. ...

درسته ولی واقعا خیلی سخته بقول دوستمون نگین جون تو ابهام موندن واقعا نفس گیره . اصلا ادم نمیدونه کار درست چیه یسری که  فکرم رفت پیش دعا نویس حتی با یه دعا نویس مجازی  هم صحبت کردم ولی دوباره منصرف شدم گفتم نکنه تاثیر بد رو زندگیم بزاره

سلام دوستان. یعنی عالی بود این:"مثلا از چیزایی که گفتن بهمون: یکی از احادیث امام علی ع: طوبى لِمَن شَغَلَهُ عَيبُهُ عَن عُيوبِ النّاسِ .خوشا به حال آن كس كه عيب خودش، او را از پرداختن به عيبهاى مردم باز دارد...".دقیقا ما اینجا داریم همین کار رو می کنیم. یعنی اگر تمرکز رو بگذاریم روی خودمون و اصلاح خودمون، دیگه به کسی کاری نداریم.

خوشا راهی که پایانش تو باشی...
با خوندن بعضی مطالب متوجه میشم که هنوز راه دارم برای دوست داشتن خودم ، هنوز نظرات بقیه مهمه برام&nbs ...

درست میشه کم کم، باید از این مرحله عبور کنی. برای همه ما اولش مهم بوده.اما عبور کردیم و رها شدیم.

خوشا راهی که پایانش تو باشی...
2706