2726
عنوان

من خودم را دوست دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 896282 بازدید | 5926 پست
عزیزم میتونم بپرسم شما چند سالتونه ؟یعنی از چه سالی رفتید حوزه؟

عزیز هرسنی میشه

من دهه سی زندگیمه.میخای باز بزنگ حوزه شهرتون بپرس

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
عزيزم خوشحالم كه شما هم اينجايي🌺☺️

منم متقابلا. وجودت قنیمته. قین ندارم الان خخخ

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

عزیز هرسنی میشه من دهه سی زندگیمه.میخای باز بزنگ حوزه شهرتون بپرس

من بخاطر بچه هام نمیتونم مرتب کلاس برم شما جایی رو که بصورت غیر حصوری اموزش داشته باشن در تهران نمیشناسید ؟

من بخاطر بچه هام نمیتونم مرتب کلاس برم شما جایی رو که بصورت غیر حصوری اموزش داشته باشن در تهران نمیش ...

پاره وقت سه روز در هفته هست.

جامعه الزهرا هم هست کاملا مجازی.سرچ کنید تماس بگیرید.فکرکنم پاییز بود ثبت نامش...هنوز نشده احتمالا...

حوزه ما مهد داره برا بچه ها.همونجاس.مادرا سر میزنن مدام یا بچه ۴ ساله اینارو میارن تو کلاس گاهی

2728
چند وقته چند تا کتاب و سخنرانی گوش میدم،در رابطه به باورهامون. میدونید که رفتار ما،نشات گرفته از باو ...

سلام عزیز

برای این مشکل بزرگ من چه راهی دارید؟

مشکل من اینه شوهرم والدینش اولویتن براش.خیلی وقتا اونارو ب من ترجیح میده

مثلا من چندبار باهاشون رفتم سفر،اونجا باباش مادرش، یاگاه خودش درحصور اونا بامن بدرفتارکردن یا حرف بد زدن.

پس من دیگه اصلا دوست ندارم بااونا برم سفر.

اما شوهرم متوجه نیس و هرسری میگه اون دوتاهم باید باهامون بیان.

بخصوص سفر اربعین ، هرسال میخاد بااونا بره، منم نرم، تنهام میزاره میگه برو خونتون.بعد میره

اگرم بگم نره کلا و بمونه دیگه تاچندماه قهرمیکنه، سردی، ازیت که چرا من مانع رفتنش شدم.

الان چاره من چیه

هرقدرم خطاها و قصورات خانوادشو یا خودشو طی اون سفرها بگم، میگه تو مقصر بودی😑

تا خودشونو مبرا کنه و منو بکنه مقصر همه چی و اعترازام و ستمهاشو خنثی کنه بااین حربه.و ب میل خودش رفتار کنه، ب خودخاهیاش ، و خاستش که بردن اوناست و من براش مهم نیستم تو اون موقعیت...

خواهش میکنم کمکم کنید...

من میخام خودمون دوتا بریم سفر،بخصوص اربعین. نمیخام منو بزاره اما بااونا بره، یا اجبارا منو هم بااونا ببره، بعدم هرچی شد، شد...

سلام عزیز برای این مشکل بزرگ من چه راهی دارید؟ مشکل من اینه شوهرم والدینش اولویتن براش.خیلی وقتا ا ...

دوستان محبت میکنید اگر همتون راجب این موصوع ب من کمک کنید.خیلی رنج اور شده برام.

راسی بعصی حروف رو ندارم ک اینطور قلط قلوط میاد ...

خرد جهان، نوشته بالتازار گراسیان. البته اینها ترجمه هایی است که خودم انجام دادم.

خیلی قشنگه خیلییی لطفا کتابایی هم که میخونیدو بهمون معرفی کنید سلیقه تون مثل خودمه تو انتخاب کتاب البته من خرد وجهانو نخوندم ولی واقعا از نوشته هاتون لذت بردم

یه خرد از گراسیان گذاشتم که از اپیکتتوس، نقل قول می کرد... اپیکتتوس، یکی از فیلسوف های مکتب رواق ...

سلام لطفا بیشتر از کتاب "عوضی ها "وراههای مقابله باهاشون بنویسید.

چطور بهشون نشون بدیم ماهم حق و حقوقی داریم؟و اونها موضعشون رو بالاتر نبینن؟

با تعریفی که از عوضی شده ،همسر من یکی از اونهاست.

منم ۹۰% راهم تسلیمه.

تازگیا شوخی شوخی حرفمو میزنم 

اما اون نتیجه دلخواه رو نداره.

این نیز بگذرد...                                                       

خرد شماره۸۲: نه تماما بد، نه تماما خوب!

“Neither all bad nor all good”

این گفته حکیمی است که حکمت را در یک عبارت خلاصه کرده است:” در هیچ چیز زیاده روی نکنید!”

حتی اگر بخواهید عدالت را دقیق اجرا کنید، منجر به بی عدالتی می شود. 

چیزی را به شدت به راست بکشید تا پاره یا خراب شود. 

اگر پرتقالی را چنان بفشارید که در پوستش آبی باقی نماند، جز تلخی ثمری نخواهد داشت.

حتی در لذت و خوشی هم نباید زیاده روی کرد. 

اگر گاوی را زیاد بدوشید، آنچه در نهایت به دست می آورید خون است نه شیر!

این گفته آن حکیم است:”Ne quid nimis”Nothing in excess.

زیاده روی در هیچ چیز!🌾🌾

یه خرد از گراسیان گذاشتم که از اپیکتتوس، نقل قول می کرد... اپیکتتوس، یکی از فیلسوف های مکتب رواق ...

اگه من خشمم رو بیان کنم،اونوقت کار به قهر کشیده میشه البته از جانب ایشون و من باید تسلیم بشم و منت کشی کنم.

اینه که میگم ۹۰% موضع من تسلیمه.

اگرهم منفجر بشم که دیگه کلاااا خطاکار و مقصر منم.وهیچ رقم حرفم پذیرفته نمیشه.

این نیز بگذرد...                                                       
سلام لطفا بیشتر از کتاب "عوضی ها "وراههای مقابله باهاشون بنویسید. چطور بهشون نشون بدیم ماهم حق و حق ...

عوضی ها را نمی شه تغییر داد....من پیش چند تا مشاور رفتم....کلی کتاب های روانشناسی خوندم....کتاب های فلسفی خوندم....همه نوشته بودند، این باور عوضی ها « اینکه در یک رابطه،  بدون دلیل منطقی، حقوق و امتیازات بالاتری برای خودشون قایل هستند»، دلایل روانشناختی داره و ریشه در کودکی اشون داره....آنها با این رفتارها، احساس قدرت می کنند...هر چقدر بخواهی در برابرشون واکنش نشون بدهی، بیشتر احساس قدرت می کنند....تنها راه چاره، حفظ فاصله با آنهاست....برای اینکه حالت خوب بشه، باید رو خودت تمرکز کنی و دست از تلاش برای تغییر آنها برداری...

عوضی ها را نمی شه تغییر داد....من پیش چند تا مشاور رفتم....کلی کتاب های روانشناسی خوندم....کتاب های ...

چطور باید رو خودم تمرکز کنم؟

منم از تغییر دادن ناامید شدم چون واقعا نمیشه.

من خودم کلی تغییر کردم چه خوب چه بد اما ایشون....

این نیز بگذرد...                                                       
اگه من خشمم رو بیان کنم،اونوقت کار به قهر کشیده میشه البته از جانب ایشون و من باید تسلیم بشم و منت ک ...

یه کتاب دیگه هم دارم « چگونه از دست آدم های عوضی خلاص شویم»، تو این کتاب هم اولین راهکاری که پیشنهاد کرده، دوری و. حفظ فاصله از آدم های عوضی است...

متاسفانه نمی شود با این آدم ها، گفتگوی منطقی داشت...هر بار بخواهی در مورد رابطه اتون باهاش صحبت کنید، تمام تقصیرها به گردن شما می افته و این شمایید که بابت همه چیز مقصرید...

مثل جاری یکی از بچه ها که اذیتش می کرد،  می گفت باهاش صحبت کردم رفتارش را اصلاح کنه،  در جواب بهش گفته تو اخلاقت خاصه، نمی توانم باهات درست رفتار کنم...این نمونه یه آدم عوضی است...

خرد شماره ۱۱۵:  به کاستی ها و اخلاق های بد دوستان، خانواده ، آشناها و کسانی که مجبورید با انها زندگی کنید، عادت کنید!

آدم ها خیلی زود به صورت های زشت عادت می کنند،  پس به اخلاق های بد آشنایان خود هم عادت کنید.مخصوصا وقتی که آنها به ما وابسته باشند یا ما به آنها وابسته باشیم.

شخصیت های منفوری در خانواده ما هستند که با آنها نمی شود زندگی کرد، بدون آنها هم نمی شود .

پس اگر نمی خواهید تو موقعیت هایی قرار بگیرید که از این اخلاق آنها متعجب بشوید یا بترسید ، از همان اول، به این اخلاق آنها عادت کنید، چون بعدا مجبور می شوید که به رفتار آنها عادت کنید وگرنه سرخورده می شوید.

مهارت می خواهد که به آنها عادت کنید ولی انسان باهوش این کار را می کند.

در ابتدا این ادم ها باعث انزجار می شوند و ما را می ترسانند اما به تدریج حالت وحشتناک بودن را از دست می دهند. چون که به تدریج می توانیم با احتیاط،  رفتارهای آنها را پیش بینی کنیم یا یادبگیریم که چطور اخلاق های بد آنها را تحمل کنیم.

2706