2726
عنوان

آبله مرغان ..............تورو خدا کمک

61273 بازدید | 27 پست
من چند روز پیش رفتم خونه دوستم که بچش آبله گرفته بود...نمی دونستم که بچگیم آبله نگرفتم....تازه فهمیدم
خودم یه بچه یکساله دارم میترسم بگیرم و اونم بگیره ضعیفه بچم
آمپولی چیزی نیست که بزنم نگیرم؟؟؟
درسته که اگه ویروسش وارد بدنم شده باشه دو هفته طول میکشه که علائمش بروزکنه ؟؟
نه عزیزم چیزی نیست که از ایجاد مریضی جلوگیری کنه اگر تماس نزدیک باهاش نداشته باشی نمیگیری. منظورم فقط بوسیدن و بغل کردن نیست چون راه انتقال ابله مرغان تنفسی است. اگر هم خدای نکرده گرفتی نگران بچه ات نباش چون بیماری تو بچه ها خیلی خفیف تره ولی تو خودت ممکنهبیماری شدید بروز بکنه. همونجور هم که گفتی یکی دو هفته بعد بیماری بروز میکنه. انشاالله که نمیگیری

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
بیشتر خنکی بخور در ضمن زیاد نگران نباش بچه ها خفیف می گیرن و اگه بچگیش بگیره بهتره تا وقتی بزرگ بشه انشا الله که زود خوب می شی هندوانه زیاد بخور دکتر هم برو بهت دارو می ده
می شه برای مادر شدنم صلوات بفرستین 
اولش توی سر یا روی شکمت دونه در میاره. ممکنه تبو لرز هم داشته باشی. یه بیحالی مثل بیحالیه قبل شروع پریود هم داری. من وقتی پیش دانشگاهی بودم گرفتم از یه بچه 6ساله. الان اگه بچه بگیره براش بهتره تا بزرگ شه. حداقل اینه که صورتشو نمیکنه و جاش نمیمونه. دکتر دارو میده واسه خارش و تبو لرز، قدیما بیماری سختی محسوب میشد ولی الان خیلی سخت نیست تحملش.
منکه همیشه جوش داره بدنم ...یه چند هفتس بخاطر ادویه که میریزم تو غذا بدنم خارش میگیره
حالا از کجا بفهمم خیلی بده بیماریش ؟؟؟ یعنی انقد بیحال میشم که نتونم به بچم برسم ؟؟؟ آخه من غریبم و تنها
*علایم آبله مرغان چیست؟
آبله مرغان یک بیماری بثوری تب‌دار است که معمولاً خفیف و خود به خود بهبود شونده می‌باشد. ابتدا فرد بیمار دچار علایم تب، بی‌حالی، بی‌اشتهایی، سردرد و گاه درد خفیف شکمی می‌شود که بعد از 2- 1 روز بثورات قرمز رنگ خارش‌دار معمولاً در ناحیه سر، صورت یا تنه ظاهر می‌شوند، این بثورت به تدریج حاوی مایع روشن می‌گردد که 2- 1 روز بعد مایع فوق به تدریج کدر می‌شود.

به تدریج بثورات فوق در قسمت‌های دیگر بدن نیز ظاهر می‌شوند. تعداد بثورات می‌تواند بین 1500- 10عدد باشد.

*روش‌های سرایت آبله مرغان کدام است؟
ویروس آبله مرغان از طریق ترشحات تنفسی و نیز تماس با مایع موجود در ضایعات پوستی از فرد مبتلا به افراد دیگر منتقل می‌شود، افراد مبتلا به آبله‌ مرغان از 2- 1 روز قبل از ظهور بثورات جلدی تا حدود 7 روز پس از بروز بثورات می‌توانند منتقل کننده بیماری باشند.

انتقال یا سرایت بیماری
•محتمل‌ترین راه سرایت بیماری از طریق سیستم تنفسی و ترشحات تنفسی است. راه دیگر انتقال تماس مستقیم با ضایعات پوستی بیمار مبتلا به آبله‌مرغان یا زونا است. میزان انتقال در تماس‌های خانوادگی 90-80% است.
•دوره سرایت آبله‌مرغان از 48-24 ساعت قبل از ظهور ضایعات پوستی شروع می‌شود و تا وقتی است که تمام وزیکولها ضایعات پوستی دلمه بسته و خشک شوند و ضایعات آبدار وجود نداشته باشد.
•دوره نهفته (کمون) بیماری بین 21-10 روز است اما معمولا 17-14 روز طول می‌کشد.
برای کاهش خارش می توانید مقداری از لوسیون کالامین را روی ضایعات بمالید و یا مقداری بی کربنات سدیم را داخل آب گرم ریخته و کودک را با این آب شستشو دهید؛
درمان آبله مرغان کدام است؟
همان‌طور که ذکر شد آبله مرغان یک بیماری خود به خود بهبود شونده با دوره حدود 9- 7 روز است. معمولاً نیاز به درمان اختصاصی ندارد. استفاده از داروهای ضد خارش موجب راحتی بیمار و نیز کاهش احتمال عفونی شدن بثورات می‌شود.

در صورت داشتن تب برای مدت کوتاه می‌توان از داروهای کاهنده تب استفاه کرد.

فقط در موارد شدید، افراد بالای 13 سال یا کمتر از یک سال و با نظر پزشک ممکن است نیاز به تجویز داروی ضد ویروسی باشد.

2706