2726
عنوان

#مطالب روانشناسی_مهارت "نه" گفتن!

61 بازدید | 6 پست

➕"نه" بگویید

➖تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که هر چقدر نه گفتن برایتان دشوارتر باشد، احتمال اینکه به اضطراب، فرسودگی شغلی و حتی افسردگی دچار شوید، بیشتر می شود

➖همه ی این عوامل باعث کاهش اعتماد به نفس در شما خواهند شد. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به خوبی می دانند که “نه” گفتن، به نفع آنهاست.

➖این افراد چنان عزت نفسی دارند که مخالفت خود را به وضوح بیان می کنند. وقتی زمان نه گفتن فرا می رسد، آنها از جملاتی مانند “فکر نمی کنم بتوانم انجام دهم” یا “شک دارم” استفاده نمی کنند.

➖این افراد با اعتماد به نفس “نه” می گویند زیرا می دانند نه گفتن به یک تعهد جدید، احترام به تعهدات فعلی شان است و به آنها فرصت می دهد تا با خیال راحت، وظایف قبلی شان را انجام دهند.

بر من که کنی نظر ،لبم متبسم می شود جانم/من آن کاج همیشه پابرجا ،بوقت تکیه کردن هام!/می شوم انگبین یاقوتی، بوقت جوع تو جانا!/تشنه گر شوی هربار، من جام شراب خواهم بود!/زمستان حس نمی کنی سرما باوجودگرمیه عشق پر افسونم/تابستان چو پَر قو بر تنت نازک یاکه اطلس حریری نرم/مست بوی یاس ورُز  من خواهی بود/هردم درآغوش من جانا.../تو شاه من باش ومن الماس تاج💞 تو 💞،قصرت قلب من خواهد بود قلمرو تو باشد تن وجانم#بداهه
چجوری به خانواده شوهر نه بگیم😐، مثلا وقتی اصرار دارن فیلم عروسی تو ببینن

دم دست نی تو انباریه 

دی وی دی خرابه سوخته 😂

نمی تونم بهت قول بدم همه مشکلاتت رو حل میکنم ولی بهت قول میدم که مجبور نیستی تنهایی با همشون رو به رو بشی 🙂 من هیچ وقت نصیحت نمیکنم منم‌میشینم پا به پات غصه میخورمو میگم : مجبور نیستی همیشه خوشحال باشی،همیشه بخندی!حق داری اگه یه وقتایی دلت بگیره اما باید بدونی یکی تو این شرایط پشتته و من برای تو دقیقا همون یکیم ♡♡♡من جای همه دنیا و آدماش عاشقتمو دوستدارمو تا اخر عمر برات می مونم اصلا ب قوله یکی از کاربرای اینجا من حتی از ناراحت شدنی ک دلیلش تو باشیم لذت میبرم💍❤ من از زمانی که او دوستم دارد در چشم خود ارجمند می آیم💜☺ ( عاشق شعرو ادبیاتم ) 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دم دست نی تو انباریه  دی وی دی خرابه سوخته 😂

بديش اینه جلو شوهرم ازم میخوان اونم میگه بذار ببینن😐واقعا فیلمم بد شده وقتی نگاه میکنم اعصابم به هم میریزه وگرنه نشونشون میدادمش

2728
چجوری به خانواده شوهر نه بگیم😐، مثلا وقتی اصرار دارن فیلم عروسی تو ببینن

خیلی قاطعانه 😊بدون رو دربایستی خیلی ملایم برای اینکه گارد نگیرن وبگن وا چه عروسیه!وهمچنین خودتو تو موقعیت بد نزاری زیر منگنه وذربین!وفکر نکنن بی احترامی کردی اولش ازشون تعریف کن که باخودشون بزاریشون توچالش وبعد بگو خیلی برام عزیز هستید ومحترم ومیدونم درکتون بالاست  وماشالله همتون آدمای بافرهنگ وفهمیده ای هستید میدونید که فیلم عروسی یه فیلم خصوصی وشخصیه!ومن حس جالبی ندارم اگر بجز خودمو وهمسرم کسی دیگه ببینه..مرسی از اینکه به خواسته ی من احترام میزارید چطوره یه فیلم دورهمی دیگه ببینیم!چندتا فیلم هم از کلوپتون بگیر سرگرم بشن😊💞تخمه هم بیار واسشون

گلم اصلا از این کاری که گفتم انجام بدی حس بد بهت دست نده.. قرار نیست هرکسی پاشو بزاره تو حریم خصوصیت!مگه فیلم سینماییه هروقت بخوان وهرکی بخواد ببینه؟!!!پس اونچه قلبت رو میگه انجام بده خیلی محترمانه بگو#نه😊💞

بر من که کنی نظر ،لبم متبسم می شود جانم/من آن کاج همیشه پابرجا ،بوقت تکیه کردن هام!/می شوم انگبین یاقوتی، بوقت جوع تو جانا!/تشنه گر شوی هربار، من جام شراب خواهم بود!/زمستان حس نمی کنی سرما باوجودگرمیه عشق پر افسونم/تابستان چو پَر قو بر تنت نازک یاکه اطلس حریری نرم/مست بوی یاس ورُز  من خواهی بود/هردم درآغوش من جانا.../تو شاه من باش ومن الماس تاج💞 تو 💞،قصرت قلب من خواهد بود قلمرو تو باشد تن وجانم#بداهه
خیلی قاطعانه 😊بدون رو دربایستی خیلی ملایم برای اینکه گارد نگیرن وبگن وا چه عروسیه!وهمچنین خودتو تو ...

آخه بديش به همینه، این چیزا رو خصوصی نمیدونن میگن ذوق داریم ببینیم یا مثلا مادر شوهرم با ذوق میاد میگه فلان قسمت رو خیلی دوس دارم ببینم شوهرمم میگه بذار ببینن چندبار پیچوندم ولی باز میگن، بنظرتون بده بگم آلبوم عکس رو میارم ببینین ولی فیلم رو نه؟ اگه از حریم خصوصی باهاشون حرف بزنم مطمئنم برداشت خوبی نمیکنن

آخه بديش به همینه، این چیزا رو خصوصی نمیدونن میگن ذوق داریم ببینیم یا مثلا مادر شوهرم با ذوق میاد می ...

نظرت چیه فقط همون مقطعی که مادرشوهرت دلش میخواد رو کات کنی وبعنوان کلیپ کم حجم بهش هدیه بدی؟🙂ببین جانم رگ خوابشون رو پیدا کن

همسرتم باچیزی که گفتی احتمال میدم زیاد درگیر این مسائل نیست وحساسیت نداره وخوبه که شما هم حساسیت هاتو کمتر کنی ،ببین میتونی اون چند قسمتی که میدونی مادرشوهرت خوشش میاد رو بعنوان یک کلیپ کوتاه کات کنی تا همیشه داشته باشه ونیاد سراغ اصل فیلم🙃