2733
2739
عنوان

اوتیسم یا تاخیر دررشد

471 بازدید | 18 پست

سلام دوستان دخترمن شش سالشه قبل ازاینکه ببرمش پیش دکتر زرین تاج کیهانی به 6تا دکتر نشونش دادم همه گفتند اوتیسم داره دکتر کیهانی با قاطعیت گفت اوتیسم نداره وتاخیر دررشد داره و الان دخترم مدرسه میره حرف میزنه بازی میکنه وکاملا عادی هست و مدیون دکتر کیهانی هستم فوق تخصص مغزو اعصاب کودکان هستند الان نمیدونم کجان ولی هرجاهستن سلامت باشن وخدا برای این مملکت حفظشون کنه فوق العاده باتجربه وباسوادن میگن شاگرد دکتر غریب بودن خواستم این مطلبو باهاتون درمیون بذارم شاید کمکتون کنه

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

عزيزم من الان درگير بچه نوزده ماهم هستم كه علايم اوتيسم داره 

اشاره نميكنه به اسمش واكنش نداره كلمه زياد داره كه شامل اعداد و رنگ و اشكال هندسي ميشه 

دختر شما چه علايمي داشت

2728

استارتر عزیزم پسرمنم ۴سال ودوماهه هست..فقط تاخیرکلامی داشت..۳سال به بالا زبون بازکرد..الانم خیلییی چیزارو میگه فقط نمیتونه ی موضوعی روواضح توضیح بده..بلبل زبان نیست..ولی مثلا میگه گشنمه..کیک بخریم.اسباب بازی بخربرام.بریم شهربازی و...روابط اجتماعی خیلی عالی هم باهمسن هاش داره..دخترشما چجوری بود؟

کارشناس رادیولوژی هستم..هرسوالی درباره عکس واسکن وماموگرافی وعکس های رنگی رحم،روده،معده و..دارین میتونین بپرسین..خوشحال میشم کمکتون کنم

ممنون دوستان دختر من حرف نمیزد به اسمش واکنش نشون نمیداد و بعضی علائمی که اون روزها اگه بچه های عادی داشتن انقدر من روی دخترم حساس شده بودم که هرحرکتی رو سرچ میکردم ربط میدادم به اختلال این که گفتم به این معنی نیست که اوتیسم قول وحشتناکیه خود بچه های اوتیسم اون مدتی که من بچه م رو به مرکز اوتیسم میبردم فوق العاده باهوش وبااستعداد بودن ولی چون درمان تاخیردر رشد فرق داشت از مادرا میخوام که راه رو اشتباه نرن و حتما بادکترهای حاذق مشورت کنن نه هر دکتر پولکی که بچه رو اذیت کنه چقدر من داروی اشتباه به بچه میدادم به خاطر تشخیص اشتباه 

2738
ممنون دوستان دختر من حرف نمیزد به اسمش واکنش نشون نمیداد و بعضی علائمی که اون روزها اگه بچه های عادی ...

تاخیر رشد منظور از وزن گیری کم هم هست؟قد و وزنش چطوره؟

👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀

عزیزم تاخیررشد یعنی دسرشروع کرده به حرف زدن یا خیلی مشکلات دیگه که تقریبا بااوتیسم مشابه هستن ولی خب درمان هرکدوم متفاوته که دکتر بعداز نیم ساعت معاینه باقاطعیت گفت تاخیررشد هست ودرمانش بااوتیسم تفاوت داره 

الان نمیدونم کجاهستن من بیمارستان کودکان پیششون رفتم ولی فکرکنم سرچ کنید زرین تاج کیهانی دوست مطبشون بیاد ویزیتشون هم اون زمان واقعا منصفانه وخیلی کم بودچون میگفتن عاشق بچه هاهستن وسلامتی بچه هابراشون مهمه واقعا واقعا باسواد هستن 

سلام دوستان

دختر من نزدیک به سه سالشه ارتباط چشمی نداره 

می ترسم اوتیسم داشته باشه

به من گفتند اول پیش دکتر روانشناس کودک ببرم ازش تست بگیره

تعریف دکتر مهسا ساداتی متخصص روانشناسی کودک خیلی شنیدم 

ازشون وقت گرفتم دعا کنید اوتیسم نباشه😖

در ضمن من خیلی پرس و جو کردم انگار خانم دکتر ساداتی خیلی معروف هستند کلینیکشون سمت گیشا و شماره رزرو وقت

09128398588

88267040

88267068

الان نمیدونم کجاهستن من بیمارستان کودکان پیششون رفتم ولی فکرکنم سرچ کنید زرین تاج کیهانی دوست مطبشون ...

ميشه از علايم ديگه اي كه دخترتون داشت بگيد. من خيلي براي پسرم نگرانم. ١٧ ماهشه از ٢ ماهگيش متوجه شدم ارتباط چشميش خيلي ضعيفه و اين حالت كمتر شد الان از نظر ارتباط چشمي خيلي بهتر از قبله ولي هنوز كامل نيست. گاهي روي پنجه پا راه ميره ميره و گاهي چرخ ماشينش رو ميچرخونه. واكنش به اسمش تو خونه بد نيست ولي بيرون از خونه ضعيفه. غريبي نميكنه اضطراب جدايي از من نداره. وقتي از سر كار برميگردم اصلا ذوق نميكنه. توجهش به اشيا زياده. به جاروبرقي و سشوار شديدا علاقه داره و به تبليغات تلويزيون. ولي اشاره ميكنه درك و دستورپذيري در حد سنش داره. اعضا بدنش و اطرافيان رو ميشناسه. حدود ٧٠ كلمه حرف ميزنه. خيلي گيج و نگرانم. 

از اين علايم كدوم ها رو دخترتون داشت؟ ميشه راهنماييم كنيد؟

سلام دوستان

من هم همین نگرانی ها را برای دخترم داشتم یکی از دوستان که مربی مهد بود خانم دکتر مهسا ساداتی متخصص روانشناسی کودک را بهم معرفی کرد که من هم دخترمو بردم پیش ایشون و خدا رو شکر خانم دکتر بایه تست و معاینه بالینی این قضیه اوتیسم رو رد کرد فقط گفتند علایم بیش فعالی در دخترم وجود داره که با چند جلسه بازی درمانی توسط خانم دکتر خدارو شکر العان خیلی بهتره

کلینیک خانم دکتر  جدیدا" سمت مرزداران  رفته و شماره منشی ایشون جهت وقت دهی : 09128398588

انشالله که برا فرزندتون هیچ مشکلی پیش نیاد

2706