2410
2553
عنوان

خیلی دلم شکست از این هدیه...

446 بازدید | 42 پست

تولد یکسالگی دخترم بود، خانواده شوهرم شمالن،نیومدن گرمای هوارو بهانه کردن

بعدش عذاب‌وجدان گرفت میگفت کادوی سنگین پیش‌من داره، هرسری میگف عزیز براش النگو خریدم

حالا امروز یه کاری پیش‌اومد رفتم شمال، صد تومن گذاشت تو پاکت داد 

خیییییییییلی بهم برخورد، اولین تولد ۱۰۰تومن؟؟؟؟؟؟

پس بیخود میکرد هی میگفت النگو خریدم

من به همه گفته بودم عزیزش النگو خریده

چیکارکنم بفهمه ناراحت شدم

دختـرے در مـن ساز امیـدوارے مینوازد...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
شما چرا کادو رو نگرفته کفتی به همه

چون اطرافیان میگفتن چرا نیوووومده، به بچه‌ کادو ندادن؟؟؟ منم گفتم نتونستن بیان ولی النگو خریدن

خودش هرسری میگف النگو خریدم 

دختـرے در مـن ساز امیـدوارے مینوازد...
2714

سطح توقعتون رو بیارید پایین.قبل از گرفتن کادو هم همه جا خبر نکنید چی قراره بگیرید.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

وا خب بنده خدا حالا یه چیزی گفته توام سر زده رفتی چیکار میکرده همین که احترام گذاشته پول داده باید تشکر کنی

دوتا سقط داشتم کلی سختی و افسردگی کشیدم خیلی وقتا ناامید بودم حالا فهمیدم باردارم الانم که هم قرص میخورم هم امپول میزنم هم سرم هم شیاف که واسم بمونه میشه واسم دعا کنید که مشکلی پیش نیاد تنها دل خوشی زندگیم همین بارداریه دعام کنید ممنون🍀

خوب شاید واسه بعدا برنامه ریزی کرده بگیره، الان بهو رفتی شاید نداشته.

بعدشم وظیفه نداره النگو بگیره که شما ناراحت شدی از نگرفتنش، محبتشو میرسونه. 

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

اخه کادو مثل همون اسب پیش کشیه که نمیشه بهش ایراد گرفت که چرا اینقدر دادین.احتمالا یکی نظرشو عوض کرده.اشکال نداره عزیزم از این به بعد رو حرفشون حساب نکن و قبل اینکه با چشمت ببینی به همه نگو

معجزه ی خدا رو دیدم  
2706