2733
2739
عنوان

نسل سوخته..

370 بازدید | 69 پست

کی میگه نسل 40 50 60 نسل سوخته اس؟

ما كه تو خونه هاى بزرگ با حياط و باغچه و طاقچه زندگى كرديم... 

خوابيدن توى پشه بند... 

آب تنى توى حوض داشتيم.

كيك تولدامون خيلى بزرگ بود... 

هر كى كادو ميداد از صميم قلبش بود ، كسى واسه كادو دادن ما رو قيمت گذارى نميكرد.

حتی خونه ی نوه خاله عمه بابامون هم میرفتیم ميديديم، 

نه حالا كه خواهر برادر هم به زور همو ميبينن.

عيد واسمون شور و هيجان داشت.

عيدى ميگرفتيم...

كم يا زياد همين كه دلمون خوش ميشد كافى بود.

چقدر مسافرتهاى فاميلى ميرفتيم...

حالا هركى هر جا ميره ميترسه كسى بفهمه!

همه چی عالی..‌.

همه چی باحال...

هممون عین هم بودیم... عین گروه سرود... لباسای شکل هم... خونه های عین هم...

عمه

خاله

دایی

عمو

مامان بزرگا و بابا بزرگا که جزء خونواده بودن

اگه می خواستیم جایی بریم گروهی میرفتیم

اگه قرار بود کاری کنیم دست جمعی میکردیم...

کی میگه ما نسل سوخته ایم....!!!

نه موبایلی...

نه تبلتی...

نه لپ تاپی...

نه اینترنت و فضای مجازی...

همه چی واقعی بود...

دنیای ما واقعی واقعی بود... با همه خوبی و بدیش... همه چی راست راستکی بود...

تلفن که نبود اونوقتا. میرفتیم خونه همدیگه میدیدیم نیستن... بعد میفهمیدیم اونام اومدن خونه ما... پشت در ما... کلی ذوق میکردیم و‌ میگفتیم: وااااای دل به دل راه داره...

خلاصه که نسل سوخته خودتونین... ما عین عسل زندگی کردیم... بچگی کردیم... حاااااال کردیم...

تقدیم به تمام کودکان زنده دل دیروز دهه ۴۰ ۵۰ ۶٠✌😍 و همه دوستان عزيز

خداوند کرم ابریشم را به پروانه🍄دانه ی شن را به مروارید🍄تکه زغالی را به الماس تغییر میدهد🍄اگر زمان به سختی گذشت🍄و تحت فشار بودی 🍄او بر روی تو نیز کار میکند ...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

سلام دلم برای روز اول مدرسه تنگ شده ...با اون موهای حالت داده شده روبان بسته ...ساریفون چهار خونه ..یقه سفید .... جوراب شلواری و کفش سفید ...تمام معلم ها کت دامن با موهای سشوار کشیده ....یادش بخیر ...

یه روزی مثل همین امروز  نه موی سپید داشتم نه غصه و دغدغه برای فردا .درست مثل امروز  دخترم بی دغدغه مست جوانیم بودم و  در اوج ...  اما الان من می دونم که چقدر زمان زود می گذره... پس  دخترا و پسرای  من قدر لحظاتون رو خوب بدونید ((مادری))
ولی من بازم میگم ما سوختیم... 

خوبی عزیزم؟

نگو اینطوری..امیدوارم دلت شاد بشه

خداوند کرم ابریشم را به پروانه🍄دانه ی شن را به مروارید🍄تکه زغالی را به الماس تغییر میدهد🍄اگر زمان به سختی گذشت🍄و تحت فشار بودی 🍄او بر روی تو نیز کار میکند ...
سلام دلم برای روز اول مدرسه تنگ شده ...با اون موهای حالت داده شده روبان بسته ...ساریفون چهار خونه .. ...

وای چه جالب شما دهه40هستین؟

2738

چقد خوب...انشالله که همه هم نسلاتون همینطوری فکر کنن...من هفتادی هستم ولی منم یادمه بچه بودیم خیلی کوچیک،وقتی کسی میومد ما نبودیم رو در مینوشتن امدیم نبودید..واقعا راست میگین اون روزا خیلی بهتر بود...دنیا داره بسمت پوچی میره

⛔ 🚫 ⛔جون مادرت لایک نکن منو🙏صپاص
خوشبحالتون.

عزیزم من خودم دهه70 هستم اما همه اینارو تجربه کردم..اما بیچاره بچه هامون

وای چه جالب شما دهه40هستین؟

نه گل دختر دقیقا ۱۳۵۰ کلاس دوم بودم که انقلاب شد

یه روزی مثل همین امروز  نه موی سپید داشتم نه غصه و دغدغه برای فردا .درست مثل امروز  دخترم بی دغدغه مست جوانیم بودم و  در اوج ...  اما الان من می دونم که چقدر زمان زود می گذره... پس  دخترا و پسرای  من قدر لحظاتون رو خوب بدونید ((مادری))
نه خوب نیستم هر دهه ای رو نگاه کنی وضعش از ما دهه شصتیا بهتره 40 50 70 80 90😐

بخاطر همسرت ناراحتی درسته؟

2706