2726

سلام 

مدت كميه كه ازدواج كردم و اشپزيم هم خوبه تقريبا ولي الان ديگه بعد چن ماه همش داره غذاهام تكراري ميشه توروخدا كمك كنيد اسم غذاهايي كه تو خونه ميپزيد ميگيد كه يه ليست كامل از غذاهايي كه ميشه تو خونه درست كرد تهيه كنيم شايد به درد بقيه هم بخوره

کوکو ماکارانی خیلی خوبه درست کردی؟

مرغ سوخاری

سالاد اندونزی

من واژینیسموس شدید داشتم و درمان شدم.دلم میخواد به هرکی که این مشکل بزرگ رو داره کمک کنم.اگه دوس داشتین درخواست بدین

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

🌻🐞همیشه یادمان باشد: 🐞🌻          نگفته ها را میتوان گفت...ولی گفته ها رانمیتوان پس گرفت!...چه سنگ رابه کوزه بزنی چه کوزه رابه سنگ ... شکست باکوزه است...!دل ها خیلی زود از حرفها می شکنند! و شک نکن دل شکسته جایگاه خداست.(به گفته خدا)... وای به حال کسی که فقط خدا منتقم قلب شکسته آدم ها از او باشد...                                                                 🍀🌹 💕 مهر بورزیم. زندگی کوتاه است💕🌹🍀

گوشت چرخ کرده را با آرد قاطی کن ورز بده بعد دایره های کوچولو درست کن ( بزرگتر از نخود) بزار بخچال خودشو بگیره

برنج هم بزار

گوشت ها را با زرشک و زعفران و خلال سرخ کن و تزیین کن

حالا با برنجت قاطی کن

هر کس تمام حق الناس هایی که دیگران بر گردنش دارن ببخشه منو ریپلای کنه سه مرتبه توحید میخونم هدیه به امام زمان از طرف شما☘ با خدا معامله کنیم🌱

تو بازار سرچ کن آشپزی 

انواع اپلیکیشن هارو میاره . کلی غذا اموزش داده.

ﻭﻗﺘﯽ ﺍﻧﮕﺸﺘﺖ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﺴﯿﺮ ﻣﻮﺭﭼﻪ ﺍﯼ ﻣﯿﮕﺬﺍﺭﯼ،ﻣﻨﺘﻈﺮ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﺗﺎ ﺍﻧﮕﺸﺘﺖ ﺭﺍ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ؛ﺑﻠﮑﻪ ﻣﺴﯿﺮﺵ ﺭﺍ ﻋﻮﺽ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.️ﻫﯿﭻ ﻭﻗﺖ ﮐﻨﺎﺭ ﺩﺭﯼ ﮐﻪ ﺑﺴﺘﻪ ﺷﺪﻩ نَایست...ﺩﺭﻫﺎ ﺑﺴﯿﺎﺭﻧﺪ...ﭼﻪ ﺑﺴﺎ خداوند ﺗﻮ ﺭﺍ ﺍﺯ ﭼﯿﺰﯼ ﻣﺤﺮﻭﻡ ﮐﻨﺪ ﺗﺎ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺭﻭﺯﯼﺍﺕ ﮔﺮﺩﺍند... 👌

ماشالا چقدر تنوع  😍😍

بس دعاها که خلاف است و هلاک... کز کرم می نشنود یزدان پاک... شکر ایزد کن دعا مردود شد.. ما زیان پنداشتیم ان سود شد.. مصلح است و مصلحت را داند او.. آن دعا را باز می گرداند او...لینک تاپیک چالش ناشناس جدید من

اينم يه برنامه غذايي براي خانمايي كه نميدونن چي درست كنن

🔻شوید پلو با مرغ 🔻زرشک پلوبامرغ 🔻جوجه کباب 🔻فیله سوخاری 🔻مرغ سوخاری 🔻چیکن استراگانوف 🔻جوجه چینی 🔻مرغ و آلو 🔻مرغ شکم پر 🔻ته چین مرغ 🔻ساندویج مرغ 🔻کوکوسبزی 🔻کوکو سیب زمینی 🔻کوکو کدوسبز 🔻کوکواسفناج 🔻کوکوذرت 🔻کتلت 🔻عدس پلو 🔻لوبیا پلو 🔻نخودپلو 🔻ماش پلو 🔻کلم پلو 🔻سبزی پلو با ماهی 🔻ماهی شکم پر 🔻ماهی کبابی 🔻قلیه ماهی 🔻قیمه 🔻قرمه سبزی 🔻استنبولی 🔻دمپختک 🔻الویه 🔻سالادماکارانی 🔻سالاد سیب زمینی 🔻ماکارانی 🔻آش رشته 🔻آش چغندر 🔻آش گندم 🔻سوپ 🔻آبگوشت 🔻اشگنه 🔻کله جوش 🔻کله گنجیشکی 🔻شیرین پلو 🔻رشته پلو 🔻قیمه ریزه 🔻کوفته تبریزی 🔻کوفته برنجی 🔻دال عدس 🔻عدسی 🔻خوراک لوبیا و قارچ 🔻پیتزا 🔻لازانیا 🔻سوفله سبزیجات 🔻به الو 🔻آلبالو پلو 🔻تاس کباب 🔻بادمجون 🔻خورشت کدو 🔻کشک بادمجون 🔻سمبوسه 🔻پیراشکی گوشت 🔻ساندویج فلافل 🔻خوراک مرغ و سبزیجات 🔻هویج پلو 🔻دلمه 🔻شوید باقالی پلو 🔻میرزا قاسمی 🔻شامی 🔻مرصع پلو 🔻خورشت کنگر 🔻خورشت فسنجون 🔻خورشت کرفس 🔻میگو 🔻بادمحون شکم پر 🔻کتلت مرغ 🔻خورشت بادام 🔻خورشت گوجه سبز 🔻خورشت چاقاله بادام 🔻کوکوی گل کلم 🔻آب دوغ خیار 🔻آش ماست 🔻آش جو 🔻آش گوجه 🔻آش بلغور 🔻کباب تابه ای 🔻آلواسفناج 🔻کباب ترکی 🔻مرغ ترش 🔻واویشکا 🔻جغوربغور 🔻پلومکزیکی🔻قارچ پلو 🔻کراکت 🔻آش کلم سنگی یا گونبید 🔻آش دوغ 🔻باقالی پلو با گوشت 🔻املت قارچ 🔻رشته پلو 🔻دلمه برگ مو 🔻دلمه کلم 🔻کوفته نخودچی

❤دخترم زندگی منه❤

فرزندم،ازملالتهای این روزهای مادری ام برایت میگویم از این روزها که از صبح باید به دنبال پاهای کوچک و لرزان تو بدوم و دستت را بگیرم تا زمین نخوری. به کارهای روی زمین مانده ام نمیرسم این روزها که  اتاقها را یکی یکی دنبال من می آیی، به پاهایم آویزان میشوی و آن قدر نق میزنی تا بغلت کنم، تا آرام شوی. این روزها  فنجان چایم را که دیگر یخ کرده، از دسترست دور میکنم تا مبادا دستهای کنجکاوت آن را بشکند. با ناراحتی و ناامیدی سر برگرداندنت را میبینم که سوپت را نمیخوری و کلافه میشوم از اینکه غذایت را بیرون میریزی. هرروز صبح جارو میکشم، گردگیری میکنم، خانه را تمیز میکنم و شب با خانه ای منفجر شده و اعصابی خراب به خواب میروم. روزها میگذرد که یک فرصت برای خلوت و استراحت  پیدا نمیکنم و باز هم به کارهای مانده ام نمیرسم.امشب یک دل سیر گریه کردم. امشب با همین فکر ها تو را در آعوش کشیدم و خدا را شکرکردم و به روزها وسالهای پیش رو فکر کردم و غصه مبهمی قلبم را فشرد...تو روزی آنقدر بزرگ خواهی شد که دیگر در آغوش من جا نمیشوی و آنقدر پاهایت قوت خواهد گرفت که قدم قدم از من دور میشوی و من مینشینم و نگاه میکنم و آه... روزگاری باید با خودم خلوت کنم و ساعتها را بشمارم تا  تو از راه بیایی و من یک فنجان چای تازه دم برایت بیاورم و به حرفهایت با جان گوش بسپرم تا چای از دهن بیفتد. روزی میرسد که از این اتاق به آن اتاق بروم و خانه ای را که تو در آن نیستی تمیز کنم. و خانه ای که برق میزند و روزها تمیز میماند، بزرگ شدن تو را بیرحمانه به چشمم بیآورد. روزی    خواهد رسید که تو بزرگ میشوی، شاید آن روز دیگر جیغ نزنی، بلند نخندی، همه چیز را به هم نریزی... شاید آن روز من دلم لک بزند برای امروز. روزی خواهد رسید که من حسرت امشبهایی را بخورم که چای نخورده و با سردرد و گردن درد و با فکر خانه به هم ریخته و سوپ و بازی و... به خواب میروم...شاید روزی آغوشم درد بگیرد، این روزهادارد از من یک مادر به شدت بغلی میسازد
2706