2737
2734
عنوان

صرفه جویی زیادم خوب نیست

280 بازدید | 3 پست

میخواستم تجربه ۵ ساله زندگیمو بگم من تو این چند سال خیلی صرفه جویی میکردم حتی پس اندازم رو هم به شوهرم دادم برای خودم هم خرج کردم ولی کم،ولی الان به این نتیجه رسیدم اگه آدم میخواد از زندگیش لذت ببره باید به اندازه بعضی وقت ها هم اونچیزی که دلش میخواد بگیره من سر کار میرم ولی حقوقم خیلی کمه قبلن با پولم وسیله خونه میگرفتم تو خورد و خوراک خیلی صرفه جویی میکردم ولی الان میبینم بعد ۵ سال لذتی از زندگی نبردم نه اینکه ولخرج باشم ولی به نظرم آدم نباید همش صرفه جویی کنه میخواستم نظر و تجربه شما رو بدونم.

به نظر منم صرفه جویی زیاد خوب نیست. ولی به اسم لذت بردن من دیدم اشتباه خرید می کنن. که اونم خوب نیست. مثلا وسیله بی خودی می خرن یا گرون می خرن. یا رستوران. گرون می رن. پس انداز شخصی هم خانم باید داشته باشه. چه از باباش بگیره چه شوهرش چه کار خودش.

بنظر منم هم باید پس انداز داشت هم باید خوش گذروند.من سرکار نمیرم شوهرمم در مورد مقدار پولش چیزی بمن نمیگه اما من یکم پس انداز کردم تقریبا ماهی ۱۰۰ تومن گاهی بیشتر گاهیم کمتر که شوهرم خبر نداره و گذاشتم برا روز مبادا.از نظر خوشگذرونیم با اینکه متوسطیم ولی رستوران های خوب زیاد میریم یا برا خرید همیشه گرونترینا رو برمیدارم شوهرمم عادت کرده و براش مهمه وسیله ارزون نخرم

وقنی که دختر کوچکی بودم،هیچکس بهم نگفت تو دختر خوشکلی هستی! به نظرم باید به تمام دختران کوچک،حتی اگر زیبا نباشند،گفته شود که تو چقدر زیبا هستی...!مرلین مونرو

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

تعادل خوبه منم بعضا صرفه جویی میکنم بعضی وقتا دلم میگیره از پس اندازم برا خودم یه چیزی میگیرم که دلم وا شه

مادرم ميگه :به ديوار تكيه كن ولى به مردها ، نه …!كه ديوار اگر پشتت را خالى كرد سنگ است و گچ، نهايت سرت ميشكند …!ولی اگر مردى رهايت كرد دلت ميشكند روح و تمام زندگيت ميشكند و زنى كه بشكند سنگ ميشود، سرد و سختكه نه ميخندد، و نه ميگريد …و اين يعنى فاجعه…فاجعه زنيست كه از دلدادگى ترسيده.❤️❤️❤️❤️❤️(ازتون یه خواهشی دارم از شمایی که امضامو میخونی...مادری یا خانوم خونه یا شاغل و یا همه اینا... لطفا موقعی که تو خونه مشغول کاری، اگه شیشه مربا تموم شد ،اگه جعبه مقوایی پیتزا و شیرینی خالی شد ،اگه شامپو تموم شد،قوطی شیر خشک دلبندت خالی شد،شيشه خيارشور و سس و آب معدنی و بطری آب میوه تموم شد،اگه خواستی اسباب بازی شکسته يا هرچیز پلاستیکی يا مقوايي يا فلزي و شيشه اي دور بندازی...یه کیسه پلاستیکی بزرگ بزار دم در هرموقع یکی از اینا تموم شدن لطف کن بندازش داخل اون کیسه و وقتی پر شد سرشو گره بزن، یا بندازش ظرف زباله یا ازش آویزون کن.میدونی چقد اجر کارت میشه؟؟ هم در حق طبیعت و هم در حق اون انسان زباله گردی که ضایعات بازیافتی خشك جمع میکنه لطف بزرگی میکنی و میدونم که پاداش این کار خوبت یه جایی به خودت برمیگرده 🙏🙏💚💚💚)اسم اين كار تفكيك زباله خشك در مبدا است كه در اكثريت كشورهاي اروپايي و جهان اول انجام ميشه
2731