2737
2734
عنوان

برنج شمال

934 بازدید | 53 پست

سلام بچه ها. من خودم خانواده م تو شمال هستن و برنج دارن . واقعا برام عجیبه این حرفو میزنین کشاورز بیچاره چیکار کنه. یه رب شده 20.000 تومن یه متر خونه شده 20 میلیون. اگه بفرکشه 10 چی بخوره.کارگر میدونین چقدر گرونه. وقتی همه ی کالاها 5 برابر شد برنج کمتر از دو برابر شد. واقعا منصفانه ست.کار با این همه زحمت.

تو این همه گل تو گرما و سرما کارمیکنن واقعا ظلمه

من واژینیسموس شدید داشتم و درمان شدم.دلم میخواد به هرکی که این مشکل بزرگ رو داره کمک کنم.اگه دوس داشتین درخواست بدین

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
2738
یعنی شما میگی برنج هاشمی کیلویی ۲۸ تومن خیلی ارزونه؟

اصلا ارزون نیست. اما ارزشش همونقدره. تازه شاید بیشتر‌ 

من شمالی ام . واقعا به قول دوستمون رب یه قوطی ۲۱ تومن. ۸۰ گرم. همه هم میدونیم توش رنگ و اسانس و همه کوفتی داره . اون وقت یه کیلو برنج مرغوب که داری میبینی چی هست، ۲۸ زیاده ؟

با دو دسته آدم نمی شود بحث کرد : بی سواد و با سواد (( سمفونی مردگان، عباس معروفی))
اصلا ارزون نیست. اما ارزشش همونقدره. تازه شاید بیشتر‌  من شمالی ام . واقعا به قول دوستمون رب ی ...

برنج تو‌کشور خودمون تولید میشه مواد اولیه نداره که وارد بشه

من از اون کسی که رب گرون میفروشه حمایت نمیکنم ولی دلیل نداره چون همه گرون میکنن توجیه کنیم

با این گرونی خیلی از خانواده ها دیگه نمیتونن برنج بخورن 

یعنی شما میگی برنج هاشمی کیلویی ۲۸ تومن خیلی ارزونه؟

اگه همه چیز 5 برابر نمیشد گرون بود ولی الان ارزونه. کدوم کشاورز 28.000 تومن فروخته؟من خودم خانواده م تو این کارن تو تهران 21.500 بهترینشو با تضمین به اشناهام دادم. از کشاورز برنجد28.000 تومن خریدین؟

برنج تو‌کشور خودمون تولید میشه مواد اولیه نداره که وارد بشه من از اون کسی که رب گرون میفروشه حمایت ...

عزیزم کشاورزی مواد اولیه نمیخواد که !

شاید چون نمیدونی میگی فدات شم.

ببین. 

برنجکار از اول که شروع میکنه ، میدونی چقدرررر باید پول کارگر و ...بده؟ از کاشت تا برداشت . کارگر روزی ۱۵۰ تومن . توی زمان خاصی باید انجام بشه وگرنه بارون میزنه کل محصول میره هوا.

فرض کن ده تا کارگر. میشه روزی یک میلیون و پانصد فقط!!!!  چند روز کار لازمه ؟

از کاشت تا برداشت ؟پول سم هست. پول کود هست. پول اجاره ماشین شخم هست. پول کارخانه برای جداکردن شلتوک و سفید کردن برنج و.....

واقعا میدونی چقدر هزینه داره یه برنج ؟! 

با دو دسته آدم نمی شود بحث کرد : بی سواد و با سواد (( سمفونی مردگان، عباس معروفی))
اصلا ارزون نیست. اما ارزشش همونقدره. تازه شاید بیشتر‌  من شمالی ام . واقعا به قول دوستمون رب ی ...

حرفت درست ولی اینو درنظر بگیر یه قوطی رب مصرف یک ماهت میشه ولی یکی برنج کیلویی۲۸ تومن واسه خانواده چهار نفره مصرف سه وعده شون..

2706