2726
عنوان

پخت شیرینی

882 بازدید | 17 پست

سلام بچها من شیرینی کشمشی پختم عاشق آشپزی و این کارام. پختشم خیلی راحت و سریع هفته پیش واسه فاتحه ای درست کردم. حالا از شما میخوام که اگه دستور پخت شیرینی بلدین بزارید تا ماهم از شما یاد بگیریم اگه کسی هم دستور پخت شیرینی کشمشی خواست بگه تا بزارم براش

تعداد رای : 2
نظرسنجی
شیرینی
1
50%
آشپزی
1
50%

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
چه خوب پس دستورشو بذار لطفا. من شیرینی خامه ای بلدم درست کنم

توروخدا توام فوت و فن و دستور کاملشو بگو

گاهي گمان نميکني ولي خوب ميشود_گاهي نميشود که نميشود که نميشود_گاهي بساط عيش خودش جور ميشود_گاهي دگر تهيه بدستور ميشود_گه جور ميشود خود آن بي مقدمه_گه با دو صد مقدمه ناجور ميشود_گاهي هزار دوره دعا بي اجابت است_گاهي نگفته قرعه به نام تو ميشود_گاهي گداي گدايي و بخت با تو يار نيست_گاهي تمام شهر گداي تو ميشود
 با من بودین یا اسی؟

با شما بودم عزیزم

گاهي گمان نميکني ولي خوب ميشود_گاهي نميشود که نميشود که نميشود_گاهي بساط عيش خودش جور ميشود_گاهي دگر تهيه بدستور ميشود_گه جور ميشود خود آن بي مقدمه_گه با دو صد مقدمه ناجور ميشود_گاهي هزار دوره دعا بي اجابت است_گاهي نگفته قرعه به نام تو ميشود_گاهي گداي گدايي و بخت با تو يار نيست_گاهي تمام شهر گداي تو ميشود

این مواد لازم

کشمش پلویی 150گرم_سه چهارم لیوان

آرد220گرم_یک و نیم لیوان

تخم مرغ 2عدد

کره 150گرم

پودر قتد160 گرم_یک لیوان

بیکینگ پودر 1ق چ

وانیل نصف ق چ

من پیمانه لیوانم از این لیوان دسته دار که تو همه خونه ها هست

حالا دستور پخت

اول کره و تخم مرغ و نیم ساعت بیرون یخچال میزارین و بعدش پودر قند و الک میکنید و با کره با همزن برقی میزنید تا کرم رنگ بشه و یه تخم مرغ به مواد اضافه میکنید 30 ثانیه هم میزنید و دومی رو هم اضافه میکنید آرد و بیکینگ پودر و وانیل رو هم 3 بار الک میکنید به مواد اضافه میکنید و بعد با همزن میزنید وقتی خوب مواد باهم مخلوط شدن کشمش و اضافه میکنید و باقاشق قاطی میکنید فر و از قبل گرم کنید سینی فر وکاغذ روغنی بزارید و با قاشق اندازه گردو از مواد برداریدوبا فاصله تو سینی بچید تو فر بزارید حتما با فاصله باشه چون مواد تو گرمای فر پهن میشه هر وقت زیرش تغییر رنگ داد شیرینی آماده اس 

ببخشید دیر شد در گیر این فسقلی دخترم بودم 

شیرینی خامه ای

مرسی گلم

2706