2733
2734
عنوان

چطور ۱۰ کیلو وزن کم کنم

68467 بازدید | 92 پست

سلام بچه ها من تصمیم دارم ۱۰ کیلو از وزنمو کم کنم اراده کردم وخیلی مصمم هستم و الان حدود یک ماهه دارم رژیم میگیرم صبحونه کمی میخورم و کمی هم شام یا عصرونه .یا شام میخورم یا عصرونه جفتشو نمیخورم اونم خیلی کم میخورم .صبحونه هم اصلا قند وشکر مصرف نمیکنم بستنی و خامه و شیرینی وشکلاتو حذف کردم جاش از خرما وتوت و کشمش استفاده میکنم  میوه جات هم هر روز مصرف میکنم خرما با چایی هم زیاد میخورم مصرف نون وبرنجم خیلی خیلی کم شده ولی  روغن هم مصرفم کمه یعنی غذاهای سرخ کردنی در حدی کم میخورم ک میشه گفت نمیخورم اصلا.ولی با این همه نمیدونم چرا توی این یک ماه فقط یک کیلو وزنم پایین اومده خسته شدم بخدا .هر روز میرم رو ترازو و وزنم تغییری نکرده بنظرتون من توی رژیمم اشتباهی مرتکب میشم ک وزنمو کم نمیکنم احتمال داره بخاطر مصرف خرما و همون بسیار اندک نون وبرنج باشه ک وزنم پایین نمیاد واقعا کلافه ام دوسدارم لاغر شم ولی نمیدونم کجای کارم میلنگه مکمل قرص ویتامین هم مصرف میکنم 

عشق زندگیم همسرم 💑بهترین و شیرین ترین اتفاق زندگیم تویی همسر مهربانم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

روش لاغری من. کاملا تضمینی و بدون بازگشت. بدون هزینه و کمک هیچ پزشکی.

اول از همه باید بدونی که تو دوره ی رژیم نباید بهت از لحاظ روحی و جسمی فشاری وارد بشه.

قراره با ذره ذره کوچیک کردن معده که مثل بادکنک می مونه حجم اون رو کم و مقدار غذا  رو بر اون اساس کاهش بدیم. کاری که خیلی ها با هزینه های گزاف و برداشتن معده انجام میدن رو میشه به راحتی و با این روش انجام داد و نتیجه گرفت.

اولین کاری که میکنی افزایش دو وعده به وعده های غذاییته.

دوم شمردن تعداد قاشق یا مقدار نونی که میخوری تا سیر بشی.

خب بریم سراغ این روش.

در مرحله اول یک وعده بین صبحانه و ناهار و یک وعده بین ناهار و شام اضافه می کنی.

تعداد قاشق هایی که میخوری و سیر میشی می‌شمری اگه سیر میشی و بعد مثلا چهار قاشق اضافه میخوری بهتره اون چهار قاشق رو یکجا بذار کنار اگه نمی تونی در دو مرحله این کار رو بکن.

مثلا تو با خوردن 10 قاشق کاملا سیر میشی. کاری که باید بکنی کم کردن این ده قاشقه. اما چجوری؟

قرار شد وعده ای رو بین صبحانه و ناهار بخوری. این وعده می تونه شامل میوه و سالاد باشه. حتی ماست و خیار و یا انواع مغز ها و هرچیز مقوی. حتی یه ذرت بو داده ی خونگی.

از اون جایی که معده ي تو تازه پر شده طبیعتا به اندازه ی گذشته جایی برای غذا نداره. از طرفی اگر قبل از غذا یه بشقاب سالاد یا یه کاسه ماست بخوری و بعد از دو سه دقیقه شروع به خوردن کنی عملا گنجایش معده رو پر می‌کنی. اون هم با موادی که چاق کننده نیست.

در وعده ی شام هم همین کار رو باید بکنی. اما برای میان وعده ی شام شیر، خرما، عسل و خوراکی هایی از این دست بخور... جذب کلسیم برای بدن در شب به شدت بالا میره.

این که چند قاشق کم کنی و تا چند وقت ثابت نگه داری به خودت بستگی داره. میتونی هفته ای یه قاشق از غذات کم کنی. بعد از مدتی حجم معده ی تو کوچیک شده و اگر بخوای هم نمی تونی بخوری. چون معده زودتر از قبل پر میشه.

چرا میگم وعده های غذایی رو زیاد کن؟

برای اینکه وقتی قرار باشه من برای صبحانه  به جای یک نون کامل نصف نون رو بخورم بدیهیه که از لحاظ روحی تحت فشار قرار میگیرم. اما اگر بدونم دو ساعت بعد از صبحانه اجازه ی خوردن میوه، سالاد و... رو دارم از لحاظ روحی نصف کردن اون نون برام راحت تره.

علت دیگه ی این کار اینه که وقتی تعداد  وعده های غذا زیاد تر بشه عملا مقدار هر وعده کاهش پیدا می کنه و در نتیجه سوخت و ساز طبیعی بدن برای هضم اون مقدار غذا کفایت می کنه.

آیا وعده ی شام باید حذف بشه؟

یه هیچ عنوان.

به دو دلیل. اول اینکه وعده ای که باید در اون مراعات کرد ناهاره نه شام و دوم این که خالی موندن معده از ظهر تا صبح فردا چه به لحاظ جسمی و چه روحی اصلا مناسب نیست.

چی بخوریم تا چربی های اضافه آب بشن؟

اگر برات مقدوره صبح به صبح لیمو تازه رو با کمی عسل و آب جوشی که ولرم شده مخلوط کن و بخور. حواست باشه که آب داغ نباشه برای این که خاصیت عسل از بین میره.

کاهو و مواد فیبر دار بیشتر مصرف کن.

آب کرفس رو با هویج مخلوط کن و بخور.

چی نخوریم تا به وزن مناسب برسیم؟

اگر می تونی به صورت ضربتی قند و شکر رو حذف کن. اگر نمی تونی کم کن.

برای خودت جایگزین بذار مثلا عسل، شیره ی خرما یا انگور جایگزین مناسبی برای شکر سفید هستن.

به جای قند هم توت و انجیر خشک مویز و کاکائو مصرف کن. اگه تلخ باشه بهتره.

من با این روش 15 کیلو کم کردم.

البته تمام موارد رو رعایت نکردم.

آیا داروی لاغری وجود داره؟

نه وجود نداره. در تمام دارو های لاغری احتمال وجود شیشه و آسیب به کبد هست در خوش بینانه ترین حالت باعث اسهال خفیف و  شدید میشن. حتی در داروهای گیاهی هم موردی وجود نداره. آشنای نزدیک من متخصص همین کاره. گفت داروی گیاهی  لاغری نداریم.

آیا برنج رو باید حذف کنیم؟

من حذف نکردم. برنج سرشار از  انواع ویتامین ب هست البته به شرط اینکه به صورت کته پخته بشه.

مقدارش رو طبق چیزی که گفتم کنترل کن.

آیا تنقلات بخوریم؟

بله معلومه. هرچی دوست داری بخور، اما به اندازه. سعی کن تنقلات سالم بخوری.

ببخشید که طولانی شد.

امیدوارم موفق باشی. 😍😍😍😍😍

2731

هفته بعدم میخوام برم ازمایش بدم ببینم دلیل کم نکردن وزنم چیه اخه هر کسی اندازه من رعایت کنه نی قلیون میشه متاسفانه من خیلی کند پیش میرم توی سایت ها میخونم ک نوشتن یه هفته ای ۳ کیلو کم کردن تعجب میکنم و بخودم نا امید میشم من باید چکار کنم ک نمیکنم مصرف ابمم معمولیه بخاطر سنگ ریزه ای ک کلیه ام داشت اب زیاد مصرف میکنم

2738
هفته بعدم میخوام برم ازمایش بدم ببینم دلیل کم نکردن وزنم چیه اخه هر کسی اندازه من رعایت کنه نی قلیون ...

عزیزن ورزش هم میکنی؟باید حتما درکنارش ورزش داشته باشی اینجوری اگه لاغرم بشی اصلا خوش اندام نمیشی

تمام هستی ام برای تو دلت فقط براااااای من.... مهرسامم
ببین خرمارواگه باآب بخوری رطوبت بدنتو زیادمیکنه, اون رطوبت هم باعث چاقی میشه. 

یعنی مصرف خرمارو محدود کنم

`بهتره برای شروع کالری شماری کنی ببینی هر روز چقدر کالری مصرف میکنی. گاهی ما فکر می‌کنیم غذامون خیلی کمه ولی جمع که میبندیم بیشتر از چیزی هست که فکرشو میکردیم

عزیزن ورزش هم میکنی؟باید حتما درکنارش ورزش داشته باشی اینجوری اگه لاغرم بشی اصلا خوش اندام نمیشی

ورزش روزی نیم ساعت پیاده روی یا رقص 

من بدون ورزش کم کردم یبار 

الان ۴ ساله دارم تاوان میدم 

ریزش مو ، کم کاری تیروئید ، پوست ترک ترک ، صورت لاغر و اندام چاق ! 

ورزش حیلی تناسب میده

ای کاش در دیزی ما باز نمی ماند یا کاش که در گربه کمی شرم و حیا بود ...
2706