2703
2553
عنوان

راهنمایی راجب خواستگار

477 بازدید | 44 پست

از روزِ اول بهش گفته بودم که برای من مهمه که خونواده طرف منو کاملا منو پذیرا باشن و با جون و دل بیان خواستگاریم  ، گفتم اولویت اول من خونواده هستن

حدود یکساله که همو میشناسیم و رابطه داریم 

۱ماه پیش گفت مامانم از یه نفر شنیده که اون بنده خدا گفته این دختر و نگیرین از سن پایین ارایش میکرده و مو رنگ میکرده و از خط خارج بوده 

بعدش خودش گفت برای من مهم نیست ولی خب همچین چیزایی به مامان گفتن اونم گفته حواست رو جمع کن 

منم گفتم راستش به ماهم از خونواده شما یه سری چیزا گفتن و شنیده هارو براش توضیح دادم

حالا مامانش هفته پیش زنگ زد گفت تایم بذارید ما خانوما یه جلسه دور هم باشیم 

مامان میخواست امروز یا فردا زنگ بزنه دعوتشون کنه 

حالا الان زنگ زده میگه راجب ی موضوعی باید حرف بزنیم 

میگه حالا که جدی شده مامانم از چند نفر مورد اعتماد راجب شما تحقیق کرده 

همه گفتن خونواده خوبی داره اما دختره خودش اخلاق نداره و اهل دعواست و اینا 

حالا من کلا از اخر ۱۷ سالگی از این شهر رفتم دانشگاه ی شهر دیگه 

و کلااا تو این شهر با کسی دوست نیستم و کسی منو نمیشناسه به اون صورت 

با بقیه هم به شدت با احترام برخورد میکنم و خنده رو....

خونواده من اینجا فقط با ۲/۳ تا از دوستامون رفت و امد دارن .‌‌

حالا واسه من خیلی سنگینه این موضوع 

سنگین تر اینکه ، طرف میگه همه اینو راجبت گفتن و این زنگ خطره و هم من هم تو نباید سر زندگیمون ریسک کنیم 

گفتم توکه یه تایم طولانی با من در ارتباط بودی 

میگه اره من از تو دفاع میکنم و اینااا

بهش گفتم از روز اول بهت گفتم که نظر خونوادت برام شرطه الانم این دو دل بودن رو نمیتونم بپذیرم و این حرفاااا 

حالا اگ مامان من به مامانش زنگ نزنه خیلی بی احترامی میشه ، میخوامم که اون مهمونی زنونه کنسل بشه فعلا 

چیکار کنم من ؟

خیلی به دلم اومده

چ مسخره

مگه هنوز تحقیق و این چیزا رسمه؟

اینستام:                           مطالب آموزشی زیادی اونجا پست کردم میتونید استفاده کنید    من یه قانون جذبی ام.  زندگیم تو مشتمه   قانون زندگی، قانون باورهاست. بزرگان زاده نمیشوند ساخته میشوند💎                               کیمیا برای من به معنای الماسه💎کیمیا یعنی نایاب... یعنی چیزی که دست یافتنی نیست و سخت بدست میاد...باید براش تلاش کرد... خب چیزی هم که سخت بدست بیاد و کمیاب باشه؛ قطعا گرانبهاست!   پس خودمو همیشه تشبیه به یک الماس کردم و تمامه سعی ام اینه که الماس درون وجودمو بیشتر و بیشتر کشف کنم...  این گوهر رو خدا تو وجود همه ما کاشته... پس قدر گوهر زندگیتو بدون دوسته من...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

ببخشید ولی احیانا خونواده خاستگارتون پشت کوه و دهات زندگی میکنن؟

در جهــان هستـے ،دقیقا همونجـا ڪہ نشستے :یادبگیـر و با اینـ عقیدهـ رشد و تلقے کنـ کـہ *انســــــــان* واقعے باشے ،انسان واقعے بودنـ بہ اینـ معنا نیستــ ڪہ چـادر مشکے سر کنے ،تسبیحـ بگیرے دستتـ و توجامعہ خودتو بہ دیگرانـ اثباتـ کنے ، سحر و شامـ درپیشگاہ الله خمـ و راستـ بشے درصورتے ڪہ معانیشو مورد توجہ قرار ندادے و درڪش براتـ سخت باشہ •••• انسانـ واقعے یعنے :اینقد وجدانـ داشتہ باشے تادلیو نشکنے ، غیبتـ همـ جنستو نکنے ، تهمتـ ناروا نزنے ، قضاوتـ بیجا نکنے ، شبانہ روز زندگیتو بہ دخالتـ درزندگے دیگران نگذرونے ،  زشت روی ، خوشگل روی ،کوتاه و بلندے ، ثروتمند، فقیرے را دیدے بہ تمسخر نگیرے ، دل مظلومیو شاد کنے ،باطنـ و ظاهرتـ یکے باشہ ، کار خیرے میکنے همجا جـــار نزنے ، بخششـ اونمـ بخاطر خدا داشتہ باۺے ، حسدورزے نکنے، بخاطر حرفـ مردمـ زندگے نکنے و....خلاصہ شبـ کہ سرتو میزارے روے بالشتـ راضے باشے ازخودتو وجدانتـ √آره انسانـ واقعے بودنـ یعنے خــدا ازتـ راضے باشہ و خنده رو بہ لباے امامـ زمانمونـ بیارے ❤❤❤
2720

بذار اون مهمونی زنونه برگزار و بشه و حرفها زده بشه، به نفعته که چیزی رو دلت نمونه. جنگ اول به از صلح آخر. حتی اگه بهم بخوره، بهتره حرف نزده براتون باقی نمونه.

اون آقا هم اگه دهن بینه و حرف مردم براش مهمه، خیلی مناسب ازدواج نیست. شایدم همینجوری گفته که تو گوشی دستت باشه جلوی مامانش اینا. و حواست جمع باشه 

2714

من اگه جای تو بودم همه چیو کنسل میکردم و تا به غلط کردم نمیفتادن جواب تلفن شونم نمیدادم.رفتار دوس پسرتم واقعا زشته!به نظرم از الان داره شل عمل میکنه😒چه برسه بعد ازدواج

فکر بستنی تو فریزر نمیزاره بخوابممم.....طفلی هم تنهاست هم سردشه😪😪😌
چ مسخره مگه هنوز تحقیق و این چیزا رسمه؟

اره اینکارو میکنن

من خودم‌ چیزای بدی راجب خونوادش از یکی اقوامش شنیدم ، اما به روش نیاوردم و نگفتم ، گفتم شاید طرف دشمنی داره باهاشون ، منکه خودم در ارتباطم و دارم میشناسمش دیگه ، هرکسی طبق طرز فکر خودش اعمال نظر میکنه 

من بهش نگفتم و توضیح نخواستم تا اولین بار ک گفت پشت سرت حرف زدن منم گفتم همچین چیزایی راجب شما گفتن اما نگفتم کی گفته !

حالابگذار بیان بعدا شاید پشیمون بشی    من یه خواستگاری داشتم پدرش چند مورد دروغ از جانب من به واسطمون گفت بدم اومد گفتم خواستگاری نیان البته پسره به خانوادش وابستگی داشت

اوکی شکر 
من اگه جای تو بودم همه چیو کنسل میکردم و تا به غلط کردم نمیفتادن جواب تلفن شونم نمیدادم.رفتار دوس پس ...

واقعاااا زشت بود رفتارش 

به من‌میگفت توضیح بده 

گفتم راجب کار نکرده توضیح بدم ؟

شک نکن که خانواده پسر راضی نیستند فقط واسه اینکه پسرشون جیغ جیغ نکنه دارند اینجوری بهش میگن

مطمئن باش مادرش میاد خونتون بعد دوباره یه چیز دیگه میگه

کلا به پسر ج رد بده و مادرت ز بزنه بگه کنسل شده از طرف خانواده  ج رد بشنوه بهتر تا خودت

حتماً با کسی اشتباه گرفتنت

با دختر عمه ای دخترعمویی دخترخاله ای دختر دایی یا خواهری کسی نزدیکتون نیست؟؟

ما هم با عمم اینا همسایه بودیم همه پسرعمه هامو با داداشم اشتباه میگرفتن😰😖 

میشه برام یه صلوات بفرستین؟؟😍☺ میشه دعا کنین تا به آرزوم برسم😢
2706