2726
عنوان

چجوری میتونم راجع به امام حسین بیشتر بدونم؟

| مشاهده متن کامل بحث + 3574 بازدید | 137 پست

علت قیام امام حسین علیه السلام این بود که حاکم اون زمان داشت با کارها و بدعت هاش دین رو عوض می کرد

برای همین امام حسین علیه السلام از مکه حرکت کردن به سمت کوفه. در این بین یکسری از مردم کوفه هم نامه نوشتن

شهید تهرانی مقدم : “فقط انسان های ضعیف به اندازه ی امکاناتشان کار میکنند”

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

تاریخ اسلام رو بخونید،هر کتابی که در این زمینه نوشته شده.

کتب زیادی درباره عاشورا نوشتند.آقای ری شهری هم یک‌ دوره کتاب دارند با نام امام حسین از کربلا تا مدینه،عالیه.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

منم مثل شما تصمیم دارم تا قبل از محرم مطالعه داشته باشم تو این زمینه، پیام اور عاشورا از عبدالکریم سروش و لهوف از سید بن طاووس رو.خوندم کمکم کردن، پیشنهادهای دوستانم مطالعه می کنم

به آرزوهایم قول رسیدن دادم
کتاب سنگینیه؟ 

بله باتمام وقایع و تک تک اسم فرزندان امام حسین وحضرت زینب وحضرت ابوالفضل که توجنگ بودند و عنوان نشده.کل وقایع رونوشته

نفسم قلبم دنیام :پسرم مهدیارم❤❤❤❤❤❤

لهوف سيدابن طاووس رو بخون

هم ماجراي قبل از جنگه هم خوده جنك هم قيام مختار و وقايع بعد از جنگ

قرار من با خدا اين شدكه.....من چشمهامو ببندم...دستمــٌ بذارم تو دست خدا وباهاش برم جلو....خٌـــدايا توي مسير دستمو ول نكني....مواظب سنگـاي جلوي پام باشي....من تا جايي چشمامو باز نگه داشتم كه ميدونستم چي خوبه و چي بد....ولي از اين به بعدش با تو.....من اسمشو ميذارم دوستي و تكيه به تو.....و تو اسمشو بذار تَوكٌـــل...ميدونم از توكل به هركس پشيمون ميشم ولي از توكل به تـــو هرگـــز....مواظبمون باش و هوامونو داشته باش❤️
علت قیام امام حسین علیه السلام این بود که حاکم اون زمان داشت با کارها و بدعت هاش دین رو عوض می کرد ...

يه سوال هميشه برام بوده كه چرا منتظر نامه مردم كوفه شدن چرا مسلم رو فرستادن تا مطمين شن مگه هدف تصرف كوفه بود

2706