1373
1363

هرسال محرم که میرسه زود میرسیم به تاسوعا و عاشورا. یه عده از اطرافیان سیاهپوش و درگیر نذری و احترام به این روزا با عزاراری یا با دوری از آهنگ گوش دادن و مهمونی گرفتن. 

یه عده ام غر زنان و نق زنان و گفتن این حرفا که این کارا چیه این مسخره بازیا چیه کی به کیه ما خودمون رستم داریم سیاوش داریم‌‌‌...

منم هرسال آه حسرتم بلند میشه که چرا هیچی نمیدونم. چرا حتی نمیتونم تشخیص بدم که من عزادار امام حسین هستم یا نیستم‌ 

نه نیت از جنگ و میدونم نه جملات جسته گریخته ای که از این ور اون ور شنیدم و درک میکنم‌ 

عصبانی میشم که چرا انقد سواد و مطالعه م کمه. الان بیست و هفت سالمه تنها جمله ای که هرسال توی گوشم تکرار میشه از تلوزیون و نت فقط این جنله س که امام حسین مظلوم بود. بچه هاش کشته شدن. گریه کنید به این ظلم. 

منم هرسال میگم نه دیگه ازین به بعد مطالعه میکنم. میخوام این چند روزی که به محرم مونده چندتا منبع درست حسابی رو بخونم. چنتا سخنرانی خوب گوش بدم. چون به نظرم یه واقعه خیلی بزرگ بوده که مطمینا بزرگ تر تشنگی کشیدن بوده. خیلی ساله از مجالس زنونه و نوحه های آهنگین چیزی یاد نگرفتم‌  ولی سرچ درست و بلد نیستم و منابع خوبی نمیشناسم. خواستم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه. 

تو يه ماماني!

پس وقت كافي براي خريد نداري!

همين الان ليستت رو بچين

و در خونه تحويل بگير

1387
1376

عزیزم ویکی پدیا بهترین منبع خیلی کمکت می کنه

روی عکساگردوخاکه...بیشتردلاهلاکه.قحطی گلای پونه ست.تقدیرادست زمونه است.عهدوپیمون شکسته.رشته ی دلا گسسته.آدمایاهمه مردن.یاکه مات ودل سپردن.تادلت بخوادشکایت.غصه هاتابی نهایت.دلای آدماتنگه.غصه هم گاهی قشنگه...😔چشماخونه ی سواله...مهربون شدن محاله.شباسردوبی عروسک.دلای شکسته ازشک.شهری که سرش شلوغهوعده هاش همه دروغه...خدامال غصه هاته...وقتی غم داری خداته...خستگی بی اعتمادی...شک وتردید زیادی😔😔💔💔
1378

کتاب واقعه عاشوراروبخربخون باهرخوندنش خون گریه میکنی😢😢😢😢😭😭😭

فقط 26 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
نمیدونم دخملی یاپسمل اما هرکدومی خوش اومدی ب زندگیمون نفسم

علت قیام امام حسین علیه السلام این بود که حاکم اون زمان داشت با کارها و بدعت هاش دین رو عوض می کرد

برای همین امام حسین علیه السلام از مکه حرکت کردن به سمت کوفه. در این بین یکسری از مردم کوفه هم نامه نوشتن

تاریخ اسلام رو بخونید،هر کتابی که در این زمینه نوشته شده.

کتب زیادی درباره عاشورا نوشتند.آقای ری شهری هم یک‌ دوره کتاب دارند با نام امام حسین از کربلا تا مدینه،عالیه.

پاسخگویی به سوالات شرعی.........بازار کربلا را ببین!خریداران میفروشند و فروشندگان می خرند....امام رضا(علیه السلام)فرمودند:مبادا اعمال نیک را به اتکای دوستی آل محمد "صلی الله علیه و آله" رها کنید و مبادا دوستی آل محمد "صلی الله علیه و آله" را به اتکای اعمال صالح از دست بدهید؛زیرا هیچ کدام از این دو به تنهایی پذیرفته نمی شود.
1339