2726
عنوان

پرسش در مورد کارهای روز عید غدیر

99 بازدید | 12 پست

🔴 پرسش :

سلام. خیلی دلم می‌خواهد کاری برای عید غدیر خم انجام بدهم؛ ممكن است راهنمایی بفرمایید؟ بهترین کار چیست و چطور مى‌توانم قدمی هر چند ناچیز برای امیرالمؤمنین علیه السّلام و امام زمان ارواحنا فداه بردارم؟

🔵 پاسخ :

سلام. کسب معرفت بیشتر نسبت به امیرالمؤمنین علی علیه السّلام با مطالعۀ کتاب و استماع فایل سخنان اساتید فن، مطالعۀ دقیق خطبۀ رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم در روز غدیر خم و شرح آن خطبه و نیز برپایی مجالس جشن و شادی به شیوۀ مورد پسند اهل بیت علیهم السّلام، عید گرفتن و عیدی دادن، گستراندن سفرۀ اطعام و تعظیم و بزرگداشت آن روز عظیم، زیارت امیرالمؤمنین علی علیه السّلام از نزدیک یا دور، به جا آوردن نمازهای روز عید غدیر و دعاهای آن روز که در مفاتیح الجنان ذکر شده است؛ از جمله کارهایی است که برای روز عید غدیر می‌توان انجام داد.

برای کسب معرفت در مورد عید غدیر می‌توانید به سایت اهل ولاء/سخنان استاد/مباحث سیره و تاریخ/آشنایی با زندگی و شخصیت پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم و امیرالمؤمنین علی علیه السّلام/فایلهای مربوط به ماجرای غدیر خم مراجعه نمایید. همین طور در بخش مباحث اعتقادی/امامت و ولایت، با ادلّۀ درستی عقیدۀ شیعه به امامت و ولایت اهل بیت علیهم السّلام، بیشتر آشنا شوید.

خدا یارتان باشد.

#پرسش_و_پاسخ - ۵۰۶

@ahlevela_channel

۲ شنبه عیده یا ۳ شنبه

یِکاری کردی با من که یِجوری شَم،    یِکار کردی چِشات تمومِ عالَم شه                                      یِکار کردی بگم بی تو نمیتونَم،     یِکار کردی دِلَم از ریشه آدم شه      شُدی  قلب و تَن و روحَم،   شُدی بال و پَر و جونَم،     شُدی همه ی منظورَم.                                                                                                                                                         شُدی گرمایِ این خونَم،     شُدی هرچی که میدونم و رو هر صحبتِت زومَم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

🔴 شما چکار میکنید ؟

یه تعداد ایده برای کارهای خوب متفاوت تو روز غدیر.

شما هم به بقیه ایده بدید 😘🌺

به گروه  ها بفرستید

مبلغ غدیر بشیم

✅ یکیو مجانی سوار می کنم

✅ تو کسب و کارم آفر مجانی میگذارم یا تخفیف ویژه می دم

✅ ویزیت مجانی می کنم

✅ برای امواتم خیرات می دهم

✅دو نفر رو با هم آشتی می دم

✅خونوادم رو سورپرایز می کنم

✅به کسی که دوستش دارم یه هدیه خاص می دم

✅ فقیر رو مهمون می کنم

✅به رفقام سور می دم

✅پول قرض می دم

✅بدهی دوستام رو می بخشم

✅یه حدیث قشنگ از مولا پخش می کنم

✅به ایستگاه صلواتی محلمون کمک کنم

✅یه یتیم رو تحت تکفل می گیرم

✅برای همه تو شرکت یا اداره شیرینی می گیرم

✅به چند تا کودک کار هدیه می دم یا می برمشون رستوران

✅برای کارگر ساختمون در حال ساخت بغلمون غذا میفرستم

✅یه شاخه گل  به مادرم و پدرم می دم

✅چند نفر رو به این پویش دعوت می کنم

✅این پویش رو در پیج و کانالم می گذارم

✅به دوستام کتاب هدیه می دم

✅عشق نامه رو چاپ می کنم، به بقیه می دم یا تو خونه کسایی که دوستشون دارم میندازم

✅لباس خوشرنگ می پوشم

✅عطر جدید می زنم

✅اطرافیان مجردم را به ازدواج ساده تشویق می‌کنم

✅سنگین رنگین تر لباس می پوشم

✅به همه لبخند می زنم

✅یه نفرو که ازش دلگیرم می بخشم

✅به امواتم سر می زنم

✅اگه پسردار شدم اسمشو علی می گذارم

✅به دیدار (خانه سالمندان/ آسایشگاه جانبازان/... ) می‌روم.

✅در روز عید غدیر برای کمک به رفتگرها جلوی درب منزل خود را جارو میکنم.

✅روز غدیر یه سر به شهدا می زنم

✅برای ... تعداد کودک محروم کلاس (آموزشی/ کمک درسی/...) برگزار می‌کنم.

✅با ماشین شخصی افراد را تا یک مسیر مشترک جابجا می‌کنم.

✅تو غدیر امسال شروع به خوندن نهج البلاغه می کنم

✅تو غدیر از زندگی مولا (ع) بیشتر می خونم تا بیشتر بشناسمش

✅جلو در خونم رو خوشگل تزئین می کنم

✅برای ... تعداد دانش‌آموز بی‌بضاعت کیف و لوازم التحریر ایرانی تهیه می‌کنم.

✅... تعداد (غذای/...) نذری تهیه و بین .... پخش می‌کنم.

✅در حاشیه خیابان ایستگاه صلواتی راه می‌اندازم و با .... از مردم پذیرایی می‌کنم.

✅برای کمک به یک محتاج از (فامیل/ دوستان / اهالی محل/... پول جمع می‌کنم.

✅مبلغی به سوپر مارکت، نانوایی،... محل می‌دهم تا به خانواده‌های کم بضاعت تخفیف بده.

✅به هر فقیری که در روز عید غدیر ببینم کمک میکنم.

✅تو روز عید غدیر تو خونم مهمونی می دم

✅به .... تعداد نفر عیدی می‌دهم.

✅به ... تعداد کودک مستضعف (اسباب‌بازی/...) هدیه می‌کنم.

✅نیازهای مالی ... تعداد یتیم رو تقبل می‌کنم.

✅.... تعداد بسته غذایی ( شامل ..../ به ارزش ...) درب منازل فقرا می‌برم.

✅مبلغ ... برای آزادی زندانی‌ها کمک می‌کنم.

✅یک  گوسفند قربانی و گوشت آن را بین فقرا تقسیم می‌کنم.

✅خانه خود را با حداقل افزایش کرایه به یک زوج جوان اجاره می‌دهم.

✅به تامین جهیزیه یک دختر جوان کمک می کنم

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

حجاب یعنی خیابان ادامه اتاق خواب نیست!!!بلکه جای کار و تلاش و ترقی جامعه است
کانال اهل ولا تو ایتا هست میتونید عضو بشید سایت اهل ولا هم سرچ کنید میاره استاد مهدی طیب شاگرد حاج ...

ممنون عزیزم تاپیکتون عالی بود 😍

عیدتون هم پیشاپیش مبارک باشه 

یاعلی 

یاعلی بر دشمنت لعنت👉حاجت داری؟بگو خدایا لطفا به بزرگی خودت و به حرمت ۱۴معصوم و حرمت شهید ابراهیم هادی وشهید حاج سعیدسامانلو حاجتمو بده بعدش برای سلامتی وظهور امام زمان و حاجت روایی خودت۵۰۰صلوات هدیه کن به ۱۴ معصوم و دو شهید عزیز ۴۰ روز هم پشت سرهم زیارت عاشورا،سوره یاسین یا واقعه بخون براشون.صدا بزن مشکلتو بگو بخواه دعات کنن، شکر خدا خیلی ها با این توسل حاجت روا شدن اگه حاجتت شرعی باشه و خدا صلاح بدونه روا میشه😍 نذر واسه شهدا هیچ اشکالی نداره تو مذهب شیعه توسل کردن جایز هست چون شهدا درجه ایمان و تقواشون زیاده ،نزد خدا مقام شفاعت دارن ،طبق آیه قرآن زنده هستن ،خدا به حرمت دعاشون حاجت میده .شهدا فقط واسطه هستن دعامون میکنن حاجت اصلی رو خدا میده😊این نذرهم عالیه به نیت حل مشکلت صدقه بدی واسه سلامتی آقا امام زمان و ازشون بخوای دعات کنن.بزن رو اسم کاربریم اولین تاپیکمو بخون پراز اسکرین و کامنت حاجت روایی هست کسانی که حاجت روا میشن خبر میدن ،کامنتاشونو کپی میکنم واسه دلگرمی تو تاپیک.راستی کتاب سلام بر ابراهیم رو دانلود کن بخون عالیه درباره شهید هادی هست😊اینهایی هم که میان میگن توسل به شهدا شرک ،گناه وبدعت هست فقط ازخدا بخواین ، چون شیعه نیستن علیه توسل کردن میگن  !!! حالا که تا اینجا اومدی لطفا به نیت سلامتی وظهور آقا امام زمان صلوات بفرست.الهی خدا به بزرگی خودش و به حرمت ائمه و شهدا حاجت دلتو بده و شماهم مثل بقیه تاپیک بزنی و صدام کنی خبر خوش حاجت روایی بدی یاعلی
۲ شنبه عیده یا ۳ شنبه

سه شنبه

بزرگترین آرزوم استخدام شدن تو آموزش وپرورشِ.دلم خیلی ب درد میاد وقتی ی عده نادون میگن اینهمه درس خوندی ک حالا کهنه بشوری؟واسه رسیدن ب بزرگترین آرزوم نیازمند دعای شمام.پس واسم خواهری کنید و هر جور میدونید دعاکنید.شایدبا نفس حق شما من ب خواستم رسیدم.

🌿 نماز دوازده رکعتی شب عید غدیر

⭐️ شب هجدهم ذی‌الحجّه شب بسیار بزرگ و بستر ظهور یوم‌الغدیر و شب خلوت‌های عبادی است. 

▫️برای این شب جمال‌السّالکین «سیّد بن طاووس سلام الله علیه» نمازی دوازده رکعتی را در «اقبال ‌الاعمال» نقل کرده است که کیفیّت نماز چنین است:

🍃 این نماز دوازده رکعت پی در پی و بعد از هر دو رکعت یک تشهد و فقط با یک قنوت و سلام در رکعت دوازدهم است.

▫️در یازده رکعت اوّل، در هر رکعت بخواند:

▪️سوره «حمد»  یک بار

▪️سوره «توحید»  ده بار 

▪️«آیت الکرسی»(تا هُوَالعَلِیُّ العَظِیم) یک بار

▫️و در رکعت دوازدهم بخواند:

▪️سوره «حمد»  هفت بار

▪️سوره «توحید» هفت بار

▫️و سپس دست به قنوت بردارد و بگوید:

▪️ لا إِلهَ إِلَّا اللهُ وَحْدَهُ لا شَرِيکَ لَهُ، لَهُ الْمُلْکُ وَ لَهُ الْحَمْدُ، يُحْيِی وَ يُمِيتُ وَ يُمِيتُ وَ يُحْيِی، وَ هُوَ حَيٌّ لا يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَ هُوَ عَلى كُلِّ شَیْءٍ قَدِيرٌ

▫️بعد از رکوع به سجده رفته و در سجدۀ آخر ده بار این ذکر را بخواند:

▪️سبْحانَ مَنْ أَحْصى كُلَّ شَیْءٍ عِلْمُهُ، سُبْحانَ مَنْ لا يَنْبَغِی التَّسْبِيحُ الّا لَهُ، سُبْحانَ ذِی الْمَنِّ وَ النِّعَمِ، سُبْحانَ ذِی الْفَضْلِ وَ الطَّوْلِ، سُبْحانَ ذِی الْعِزَّةِ وَ الْكَرَمِ. اسْأَلُكَ بِمَعاقِدِ الْعِزِّ مِنْ عَرْشِكَ، وَ مُنْتَهىَ الرَّحْمَةِ مِنْ كِتابِكَ، وَ بِالاسْمِ الاعْظَمِ وَ كَلِماتِكَ التّامَّةِ انْ تُصَلِّیَ عَلى مُحَمَّدٍ رَسُولِكَ وَ اهْلِ بَيْتِهِ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ وَ انْ تَفْعَلَ بِی كَذا وَ كَذا (بجای کذا و کذا حاجات خود را بخواهد)، انَّكَ سَمِيعٌ مُجِيبٌ.

▫️منزّه است خدايى كه علم او هر چيز را به شماره درآورده است، منزّه است خدايى كه تسبيح جز بر او شايسته نيست، منزّه است داراى بخشش و نعمت‌ها، منزّه است خداى تفضل‌كننده و بخشنده، منزّه است خدایی که صاحب عزّت و کرم است. خدایا به جایگاه‌های سربلندى از عرشت و منتهاى رحمت از كتابت و به بزرگ‌ترين نام و سخنان كاملت، از تو می‌خواهم كه بر فرستاده‌ات حضرت محمّد و خاندان پاک و پاكيزۀ او درود فرستى و خواستۀ مرا دربارۀ ‌. . . برآورده سازى، به راستى كه تو شنوا و اجابت‌كننده‌اى.

▫️و پس از سجدۀ آخر، ششمین تشهّد و سپس سلام را بخواند.

#مراقبات_ماه_ذی‌الحجه

@ahlevela_channel

🔴 شما چکار میکنید ؟ یه تعداد ایده برای کارهای خوب متفاوت تو روز غدیر. شما هم به بقیه ایده بدید ...

👏👏👏💖💚

یاعلی بر دشمنت لعنت👉حاجت داری؟بگو خدایا لطفا به بزرگی خودت و به حرمت ۱۴معصوم و حرمت شهید ابراهیم هادی وشهید حاج سعیدسامانلو حاجتمو بده بعدش برای سلامتی وظهور امام زمان و حاجت روایی خودت۵۰۰صلوات هدیه کن به ۱۴ معصوم و دو شهید عزیز ۴۰ روز هم پشت سرهم زیارت عاشورا،سوره یاسین یا واقعه بخون براشون.صدا بزن مشکلتو بگو بخواه دعات کنن، شکر خدا خیلی ها با این توسل حاجت روا شدن اگه حاجتت شرعی باشه و خدا صلاح بدونه روا میشه😍 نذر واسه شهدا هیچ اشکالی نداره تو مذهب شیعه توسل کردن جایز هست چون شهدا درجه ایمان و تقواشون زیاده ،نزد خدا مقام شفاعت دارن ،طبق آیه قرآن زنده هستن ،خدا به حرمت دعاشون حاجت میده .شهدا فقط واسطه هستن دعامون میکنن حاجت اصلی رو خدا میده😊این نذرهم عالیه به نیت حل مشکلت صدقه بدی واسه سلامتی آقا امام زمان و ازشون بخوای دعات کنن.بزن رو اسم کاربریم اولین تاپیکمو بخون پراز اسکرین و کامنت حاجت روایی هست کسانی که حاجت روا میشن خبر میدن ،کامنتاشونو کپی میکنم واسه دلگرمی تو تاپیک.راستی کتاب سلام بر ابراهیم رو دانلود کن بخون عالیه درباره شهید هادی هست😊اینهایی هم که میان میگن توسل به شهدا شرک ،گناه وبدعت هست فقط ازخدا بخواین ، چون شیعه نیستن علیه توسل کردن میگن  !!! حالا که تا اینجا اومدی لطفا به نیت سلامتی وظهور آقا امام زمان صلوات بفرست.الهی خدا به بزرگی خودش و به حرمت ائمه و شهدا حاجت دلتو بده و شماهم مثل بقیه تاپیک بزنی و صدام کنی خبر خوش حاجت روایی بدی یاعلی
سه شنبه

الان امروز ۲ شنبه س؟

یِکاری کردی با من که یِجوری شَم،    یِکار کردی چِشات تمومِ عالَم شه                                      یِکار کردی بگم بی تو نمیتونَم،     یِکار کردی دِلَم از ریشه آدم شه      شُدی  قلب و تَن و روحَم،   شُدی بال و پَر و جونَم،     شُدی همه ی منظورَم.                                                                                                                                                         شُدی گرمایِ این خونَم،     شُدی هرچی که میدونم و رو هر صحبتِت زومَم
الان امروز ۲ شنبه س؟

الان بامدادِ دوشنبه ست

بزرگترین آرزوم استخدام شدن تو آموزش وپرورشِ.دلم خیلی ب درد میاد وقتی ی عده نادون میگن اینهمه درس خوندی ک حالا کهنه بشوری؟واسه رسیدن ب بزرگترین آرزوم نیازمند دعای شمام.پس واسم خواهری کنید و هر جور میدونید دعاکنید.شایدبا نفس حق شما من ب خواستم رسیدم.