2733
2734

سلام به کنکوری ها و دانشجویان جویای کار در ارگان های خاص.....

بچه های تا حالا زیاد شنیدید که  مثلا دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم یا هر جایی فلان مصاحبه رو کردن و ای کاش سوالات رو داشتم.(البته اکثر این حرف ها بزرگ نمایی هست ولی بهتره اگاه باشید)

من سعی کردم نکاتی در مورد مصاحبه واستون  بنویسم و بزارم که حتما بخونید و به درد همه میخوره(نیروی انتظامی،فرهنگیان،سپاه،ساس و....

🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩

مهمترین نکته اینکه  سختگیری از شما تو روز مصاحبه به سوال کننده یا اون شورا مربوط میشه و ممکنه سوالات راحت یا سخت باشن

نکته دیگه اینکه شما باید موارد زیر رو یادتون باشه و حتی اگه ازتون نپرسن واسه خودتون خوبه...

۱-اصول دین و فرع دین(یادتون نره)

۲-نمازهای واجب و مستحبی و خوندن مثلا چهار رکعت نماز عملی(که میخوان بفهمن واقعا بلد هستید یا نه که خب بحث الزام هگعملی به اسلام و تشیع هست)

۳-بلد باشید قران رو بدون غلط بخونید(مهمه)

۴-نظر شما در مورد ولی فقیه چیه؟(بحث التزام عملی به ولایت فقیه و یادتون باشه رویایی حرف نزنید)

۵-نظر شما در نورد فتنه و حماسه دی؟(خیلی مهمه و نشون میده کدوم وری هستید)

۶-اخبارتون رو از کجا  استخراج میکنید(خوب تمرین کنید و پایین توصیح دادم و لیستشون رو گذاشتم)

۷-اخرین سخنران رهبر معظم انقلاب کی و موضوع اصلی چی بود؟

۸-امام جمعه شهرتون  و نماینده شهرتون کی هست و اخرین باری که نماز جماعت خوندید کی بوده؟

۹-به کی رای دادید و چرا؟

۱۰-اگه کسی که به امام حسین  جلوتون توهین کنه باهاش چه برخوردی میکنید؟(روانشناسی هست)

۱۱-اسم چند وزیر کابینه رو بگید(میخوان بفهمن چه قدر سیاسی هستید و موثر)

۱۲-چرا به مجاهدین خلق منافقین میگن؟

۱۳-سوالات شرعی(مثلا در مورد طهارت و ....)

🚩🚩🚩

یادتون باشه تو کشور ۲ جریان اصلی هست

۱-اصلاح طلب

۲-اصولگرا

رسانه اصلاح طلبان(روزنامه شرق،سایت افتاب نیوز،سایت انتخاب و انصاف نیوز)

رسانه های اصولگرا( روزنامه کیهان،سایت تسنیم،سایت فارس،روزنامه جوان ورسالت)

جریان سوم  که بر انداز هستن هم صدای امریکا voa و بی بی سی فارسی و رادیو فردا و ایران اینترنشنال هست که اصلا در موردشون حرفی نزنید....

اصلاح طلبان هم بزرگاشون خاتمی،موسوی و حجاریان هست و اینا تو ادبیات سیاسی حکومت منفور هستن

نکته مهم:خودتون باشید،سعی نکنید خودتون رو فرشته نشون بدید اما تو ارگان های خاصی لازمه خط سیاسی و فکریتون مشخص باشه یا حداقل بی طرف

و اینکه؛روز شهادت امامان؛روز ارتش،عملیات های مهم دفاع مقدس و نتیجشون (بیت المقدس،فتح المبین،مرصاد،طریق القدس و ...) رو یادتون باشه.

دراخر :این مسایل رو خوبه بدونید و هر ارگانی از شما اینقدر سخت نمیگیره اما به هر حال وظیفه 

من بود بهتون بگم چون شاید کسی هدفش مثلا ساس باشه یا نیرو انتظامی یا گیر یه سوال کننده سر سخت بیفته

سوای هم داشتد خصوصی در خدمتم

💟💟💟

هموطن عزیز،اگه مخالف من هستی،حتما ریپلای کن .خواهش و التماس میکنم که اگه دل پسر،دختر یا بنده ای رو شکوندید و ازش سو استفاده مالی و روحی کردید،ازش حلالیت بگیرید،(میدونم خیلی ها واسه ظلم هاشون توجیه میارن و به خودشون دروغ میگن که فلانی حقش بود یا من قصدم این نبود و یا شرایط اون روزهای من فرق داشت و باعث شد بد باشم اما باور کنید آه و نفرین اون اشخاص(یا شخص) آرامش واستون نمیزاره و تو همین دنیا روزگارتون رو سیاه میکنه،پس حلالیت بگیرید تا رنگ آرامش رو ببینید وگرنه پیش خدا درد دل کردن و اشک ریختن سودی نداره چون حق الناس هست. ممکنه اون انسان که شما به خاطر  پول و غرور باهاش بازی کردید زندگیش و روح و روانش تا ابد نابود شده باشه.پس اگه میخواید تو این دنیا و دنیای ابدی اروم باشید برید پیشش و اشک بریزید و جبران کنید.خدا از ادمایی که ادعای زرنگیشون میشه و ظالم هستن بدجوری تقاص میگیره...و پوستشون رو تو همین دنیا میکنه...ا