2733
2739
عنوان

گلبرگی از احکام🍃مذهبی🍃

224 بازدید | 28 پست

📎سوال:اگر شروع خون دیدن زن، در طول شب باشد، برای به دست آوردن حداقل حیض (3 روز) و حداکثر آن (10 روز) چگونه باید حساب کرد⁉

💡پاسخ:اگر شروع خون دیدن زن، در طول شب (از مغرب تا طلوع فجر یا طلوع شمس) باشد:

🔻مشهور: غروب روز سوم حداقل حیض آن زن و غروب روز دهم‌، حداکثر حیض او کامل می شود.

📎 سوال:آیا برای تحقق اقل طهر، لازم است حتما پاکی از هر خونی باشد یا با خون استحاضه هم اقل طهر تحقق پیدا می کند⁉
💡 پاسخ:خیر؛ پاکی از خون لازم نیست، بلکه اگر خانم پس از گذراندن دوران حیض، ده روز با صفات استحاضه هم خون داشته باشد، اقل طهر محقق می شود.
👈نکته: صفات خون استحاضه یعنی: خونی که زرد باشد و سرد و رقیق و بدون فشار و سوزش باشد.

📎سوال: آیا برای نذر باید صیغه آن را بر زبان جاری کرد⁉

💡پاسخ:صیغه نذر مثل صیغه عقد ازدواج، باید حتما بر زبان جاری شود و عبور از ذهن مثل نیت نماز و روزه و خطور به قلب، کافی نیست.

📎 سوال:تکثیر نرم افزارهایی که قبلا توسط فرد یا افرادی دیگر قفلشان شکسته شده است و در بازار به صورت معمول رایت و توزیع می شوند، چه حکمی دارد⁉
💡پاسخ:بین شکستن قفل نرم افزار و تکثیر نرم افزاری که قفل آن را دیگران شکسته اند،‌ تفاوتی نیست و در هر صورت بنابر احتیاط واجب، تصرف و تکثیر جایز نیست. 

📎 سوال:کسی که از اول قصد غسل کردن داشته باشد ولی هنگام شستن نیت غسل را فراموش کند بعد از شستن خودش، نیت به خاطرش بیاید چه حکمی دارد؟ یعنی غسلش صحیح است⁉
💡پاسخ:اگر از نیّت غسل برنگشته باشد به نحوی که هنگام شستن بدن اگر کسی از او می‌پرسید چه می‌کنید جواب می‌داد دارم غسل می‌کنم، غسلش صحیح است.

📎سؤال:آیا پوشاندن پا از مچ به پایین برای خانم ها واجب است⁉

💡 پاسخ:پوشاندن تمام پا برای خانمها در برابر نامحرم واجب است.

📎سؤال: گوش دادن به موسیقی که دارای مجوز وزارت ارشاد است، چه حکمی دارد؟

💡پاسخ: هر موسیقی که انسان را از خداوند متعال و معنویات و فضائل اخلاقی دور کرده و به سمت بی بندوباری، بیهودگی و گناه سوق دهد، حرام است و اگر اینگونه نباشد، گوش دادن به آن به تنهایی اشکال ندارد.

👈 آبجی های عزیزم برای گرفتن پاسخ سوالات احکام خودتون با توجه ب نظر مرجع تون ب صورت آنلاین ، از صبح تا آخر شب ، میتونین به سایت ⏪مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی⏩ به آدرس زیر مراجعه کنین .پاسخگوی خانم برای احکام بانوان هم داره.خیلی سریع و موثق پاسخ سوالات خودتون رو در زمینه احکام ، احادیث ، تاریخ ، اعتقادی ، اخلاق ، قرآن ، و....به صورت آنلاین از سایت معتبر و موثق زیر بگیرید :

https://www.pasokhgoo.ir/

پوشیه میزنم هدیه به مادرم حضرت زهرا سلام الله علیها ، قربة إلی الله🌹 الحمدلله الَّذی جَعَلنا مِن الْمُتَمَسِکینَ بِولایَةِ أَمیرَ الْمُؤْمِنین علیِ بنِ ابی طالب عَلیهِ السَّلام💚👈گر بهای شیعه بودن سر جدا گردیدن است ، ما به عشق مرتضی(ع) تاوان آن را میدهیم ⚪تا بماند تا ابد ذکر علی(ع) بر مأذنه ، هستی و دار و ندار و جانمان را میدهیم 👉🌹

@anistone   @mahsa77777    

@آنیتاآنیتا    

@fereshtehtahmasbi    

@مراتتسود    

پوشیه میزنم هدیه به مادرم حضرت زهرا سلام الله علیها ، قربة إلی الله🌹 الحمدلله الَّذی جَعَلنا مِن الْمُتَمَسِکینَ بِولایَةِ أَمیرَ الْمُؤْمِنین علیِ بنِ ابی طالب عَلیهِ السَّلام💚👈گر بهای شیعه بودن سر جدا گردیدن است ، ما به عشق مرتضی(ع) تاوان آن را میدهیم ⚪تا بماند تا ابد ذکر علی(ع) بر مأذنه ، هستی و دار و ندار و جانمان را میدهیم 👉🌹

اگه یه ختم دسته جمعی گرفته باشیم تا 40 روز که هرروزش برا ینفر باشه ثواب . بعد یه روز یادمون بره بخونیم چیکار باید کنیم ؟

گرچه در دور و برم اینهمه شیطان دارم ...من به شیطان دوچشمان تو ایمان دارم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

@دخترم_عشقمه    

@بهارررراااان    

@همان    

@دهلیز    

@آوسین    

2731

@lady_zahra    

@zahra***1***

ازاین به بعد منم صدا کن تاپیکات😊

ب روی چشم آبجی خوبم 😇باعث افتخارمه

2738
💜💜 خیلی حس خوبی میدی تو دختر😙

فدای تو ، لطف داری آبجی جونم 😊😊😊

فدای تو ، لطف داری آبجی جونم 😊😊😊

خدانکنه عزیزم 💜 من توی تل یه دوست پیداکردم منو یاد اون میندازید مثل شما مومن و خانوم هس 

💔دراین دنیای بی حاصل چرا مغرور میگردی..💔سلیمان گر شوی آخر نصیب مور میگردی... 💔
اگه یه ختم دسته جمعی گرفته باشیم تا 40 روز که هرروزش برا ینفر باشه ثواب . بعد یه روز یادمون بره بخون ...

اگه جزو دستور العمل چله به هم پیوستگی این چله هست ک یعنی حتما باید بهم متصل باشه مث چله حاج آقا حق شناس ، با یه بار نخوندن چله باطله باید دوباره شروع کرد . اما اگ ن ، دستورالعمل خاصی نداره میشه هر زمان یادمون افتاد بخونیم و فقط بازه زمانی و در انتها تکمیل اون ۴۰ مهمه ، میشه خوند.

باید نوع چله رو ببینی آبجی جونم .

اگه جزو دستور العمل چله به هم پیوستگی این چله هست ک یعنی حتما باید بهم متصل باشه مث چله حاج آقا حق ش ...

40 نفر شدیم هر روز هممون به نیت ینفر حمد بخونیم من دو روزشو فراموش کردم بخونم

گرچه در دور و برم اینهمه شیطان دارم ...من به شیطان دوچشمان تو ایمان دارم

میشه لطف کنید از این ب بعد منم توی تاپیکتون تگ کنین؟😀

ترجیحا نفر اول تگ بشم🤪🤪🤪😂

طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید
میشه لطف کنید از این ب بعد منم توی تاپیکتون تگ کنین؟😀 ترجیحا نفر اول تگ بشم🤪🤪🤪😂

اااای شیرین قند عسل من 😀 ب روی چشم ، نفر اول شما 😀😀😀

2706