2726
عنوان

قنبر کسیت

306 بازدید | 12 پست

*✨📜قنبر کیست❓* 

*جوان کافری عاشق دختر عمویش شد ،عمویش پادشاه حبشه بود .* 

*جوان رفت پیش عمو و گفت: عمو جان من عاشق دخترت شده ام آمدم برای خواستگاری .*

*پادشاه گفت: حرفی نیست ولی مهر دختر من سنگین است .*

*گفت: عمو هر جه باشد من میپذیرم .*

*شاه كفت : در شهر بديها (مدينه) دشمنی دارم که باید سر او را برایم بیاوری آنوقت دختر از آن تو.*

*جوان گفت: عمو جان این دشمن تو اسمش چیست.*

*گفت: اسم زیاد دارد ولی بیشتر او را به نام علی بن ابیطالب می شناسند.*

*جوان فورا اسب را زین کرد با شمشیر و نیزه و تیر و کمان و سنان راهی شهر بدی ها شد.*

*به بالای تپه ی شهر که رسید دید در نخلستان جوان عربی درحال باغبانی و بیل زدن است.* 

*به نزدیک جوان رفت گفت: ای مرد عرب تو علی را میشناسی.*

*گفت: تو را با علی چکار است.* 

*گفت: آمده ام سرش را برای عمویم که پادشاه حبشه است ببرم چون مهر دخترش کرده است.*

*گفت: تو حریف علی نمی شوی.*

*گفت: مگر علی را میشناسی.*

*گفت: بله من هر روز با اون هستم و هر روز او را میبینم.*

*گفت: مگر علی چه هیبتی دارد که من نتوانم سر او را از تن جدا کنم.*

*گفت: قدی دارد به اندازه ی قد من هیکلی هم هیکل من.*

*گفت: خب اگر مثل تو باشد که مشکلی نیست.*

*مرد عرب گفت: اول باید بتونی من رو شکست بدی تا علی را به تو نشان بدهم ،خب چی برای شکست علی داری.*

*گفت: شمشیر و تیر و کمان و سنان.*

*گفت: پس آماده باش ، جوان خنده ای بلند کرد و گفت تو با این بیل میخواهی مرا شکست دهی پس آماده باش شمشیر را از نیام کشید.*

*گفت: اسمت چیست مرد عرب جواب داد عبدالله.*

*پرسید: نام تو چیست؟*

*گفت: فتاح، و با شمشیر به عبدالله حمله کرد.*

*عبدالله در یک چشم بهم زدن کتف و بازوی جوان کافر را گرفت و به آسمان بلند کرد و به زمین زد و با خنجر خود جوان خواست تا او را بکشد که دید جوان از چشمهایش اشک می آید 

گفت: چرا گریه میکنی؟*

*جوان گفت: من عاشق دختر عمویم بودم آمده بودم تا سر علی را ببرم برای عمویم تا دخترش را به من بدهد حالا دارم بدست تو کشته میشوم.* 

*مرد عرب جوان را بلند کرد گفت: بیا این شمشیر سر مرا برای عمویت ببر.* 

*گفت: مگر تو کی هستی؟*

*گفت: منم اسدالله الغالب علی بن ابیطالب، كه اگر من بتوانم دل بنده ایی از بندگان خدا را شاد کنم حاضرم سر من مهر دختر عمویت شود.*

*جوان بلند بلند زد زیر گریه و به پای مولای دو عالم افتاد و گفت: من میخواهم از امروز غلام تو شوم یا علی(ع)*

*پس فتاح شد قنبر غلام علی بن ابیطالب.*

*🙏🏻یا علی به حق قنبرت دست ما هم بگیر ، بر جمال پرنور مولا علی(ع) صلوات*

*📚منبع:*

*بحارالانوار ج3 ص 211*

*امالی شیخ صدوق ص 627*

میخندمو دلگیرمو میبینمو میمیرمو از این دنیا بیزارمبیزارمو بیطاقتم بیتابی شد عادتم آروم آروم میبارم                                                          ******            *******          *******          زخمای این زمونه بیرحمه کسی درداتو نه نمیفهمهواسه اونی که بیشتر فهمید دیگه آروم شدن فقط وهمه , فقط وهمه          

😕

فقط 15 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
دلم گریه میخواد کجاست شونه هات🥀🖤کجا رفتی ای حس آرامشم؟🥀🖤میخوام شبایی رو که بارونیم 🥀🖤با آرامش دستات آروم بشم🥀🖤 https://abzarek.ir/service-p/msg/1817457 دلتنگتم همه کسم🥀

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

😕

جانم؟

میخندمو دلگیرمو میبینمو میمیرمو از این دنیا بیزارمبیزارمو بیطاقتم بیتابی شد عادتم آروم آروم میبارم                                                          ******            *******          *******          زخمای این زمونه بیرحمه کسی درداتو نه نمیفهمهواسه اونی که بیشتر فهمید دیگه آروم شدن فقط وهمه , فقط وهمه          
2728

تمام زندگیم فدای مولا😍

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
جانم؟

تامل برانگیز بود

فقط 15 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
دلم گریه میخواد کجاست شونه هات🥀🖤کجا رفتی ای حس آرامشم؟🥀🖤میخوام شبایی رو که بارونیم 🥀🖤با آرامش دستات آروم بشم🥀🖤 https://abzarek.ir/service-p/msg/1817457 دلتنگتم همه کسم🥀
اشکم ریخت.. بچه ها عیدتون پیشاپیش مبارک ان شاءالله زیر سایه ی ولایت زندگی پر از آرامش توام با سلامتی ...

سلام😍

عید شماهم مبارک بهترین هارو براتون ارزو میکنم

پاسخ شایعه

1. این متن داستانی تخیلی و فاقد منبع است! قنبر در یکی از جنگهای مسلمانان با ساسانیان اسیر شد و از همانجا با امام علی (ع) همراه شد . 

2. از گذشته ، نام و نسب او اطلاعاتی در دست نیست اما مشخص است که حدود 30 سال از عمر خویش را در خانه علی(ع) سپری كرده است . 

3. او از جمله كسانی بود كه از ابتدا حقانیت حضرت علی (ع) را فهمیده بود و تا آخر عمر در راه آن حضرت ماند و كوچكترین انحرافی در او پیدا نشد . 

4. او با تمام وجود از ولایت علی (ع) دفاع می كرد و سرانجام جان خویش را در این راه فدا نمود و به درجه رفیع شهادت نائل گشت. 

http://pajuhesh.irc.ir/article/index/show/type/article/id/ 1203#_Toc358278559

5. مدینه شهر خوبیها و شهر پیامبر (ص) بود نه شهر بدیها !
برای این شهر مجموعا 90 نام ذکر شده که هیچ کدام معنای بدی ندارد.
پیش از اطلاق نام مدینه توسط پیامبر (ص) این شهر یثرب نامیده می شد که نام اولین ساکن آن بوده است .

http://www.hawzah.net/fa/Magazine/View/4789/6434/73410

6. پیشنهاد غیرعقلانی و غیر شرعی منتسب شده به امام علی (ع) در خصوص هدیه داوطلبانه سرشان جهت شادکردن دل فردی (!) برای رد این داستان کافیست . 

7. این شایعات با هدف تنزل جایگاه و مرتبه اصحاب معصومین (ع) و خدشه به دلایل ارادت ایشان تهیه و منتشر می شود . از انتشار آنها خودداری کنیم .

حق جو و حق طلب باشیم

لینک مطلب جهت انتشار: https://shayeaat.ir/post/324