1351
1273
عنوان

یعنی واقعا شماها تو غذاهاتون(مخصوصاماکارانی) سویا استفاده نمیکنید؟

| مشاهده متن کامل بحث + 35710 بازدید | 1200 پست

من تو عمرا نگرفتم سویا.اما من معلمم تو مدرسه مون واسه تغذیه بچه ها با سویا ماکارونی درست میکردن منم حامله بودم همش ماکارونی با سویا دلم میخواست.ولی خوب میگن مضره.حالا بچه ها سنگدون قاطی گوشت و مرغ چرخکرده رو پیشنهاد دادن.منم گفتم بادمجان رنده میکنن بعضیا.

ولی من ماکارونی با تن ماهی رو هم خیلی دوس دارم شوهرم دوس نداره

حالا توروخدا یکی بکه ماکارونی درسته یا ماکارانی؟

عزیز دلم وقتی شب میشه و تو چشمای نازتو میبندی و میری تو خواب شیرین دلم واست خیلی تنگ میشه.واسه خنده ی شیرینت واسه شیطونیات واسه صدای قشنگت.اون موقعست که میفهمم چقد دوست دارم و شدی تمام دنیام..
اینجا چرت زیاد میگن اگ بخای ب حرف اینجا گوش کنی زندگیت تعطیله

چرت که نیست خودشون به خودشون الکی گیر نمی دن که.تراریخته ست رو بسته هاشونم نوشته .ولی متاسفانه خیلی ها چاره ای ندارن

فقط 10 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
ای بابا عموی من خدابیامرز تو جهاد کشاورزی بود...میگفت این گوجه هارو فلان میزنن...اینجوریه اونجوریه.. ...

آره واقعا ما هیچی مون سالم نیست ‌...

ولی سویا خیلی هورمونا رو بهم میریزه ‌...

برای زنا سرطان میاره برای مردا ناباروری ....

ولی راست میگی زندگیای صنعتی امروز هیچ راه فراری از این همه ضرر نیس ....

خدا خودش رحم کنه

نام کاربری م، motherhood هست. 😊                 اسم پسرم هود نیست😏

با چیکادو  بهترین هدیه را برای عزیزان خود ساده ، سریع و هوشمندانه انتخاب 

و در قرعه کشی های دوره ای چیکادو شرکت کنید.

شما گوشت رو توی ماکارانی میریزی ؟؟؟ من با پیاز و ادویه درست میکنم عالی میشه یا باهاش تتالی درست می ...

تتالی چیه؟

عزیز دلم وقتی شب میشه و تو چشمای نازتو میبندی و میری تو خواب شیرین دلم واست خیلی تنگ میشه.واسه خنده ی شیرینت واسه شیطونیات واسه صدای قشنگت.اون موقعست که میفهمم چقد دوست دارم و شدی تمام دنیام..
1350
پس این همه دانشمند توی اروپا و آمریکا در مورد فواید سویا حرف میزنن دلیلش چیه ؟

من چنین رفرنسی ندیدم ....

لطفا رفرنس ارائه بدید ...

سویا ماده ایه که ازش پروتئین گیاهی میگیرن برای یاختن مواد غذایی خاص برای گروهی خاص برای مدتی خاص ....

فوایدش اینه ...

نه که جایگیزین گوشت بشه

نه طعمه اش دوست ندارم 😐گوشت چرخ کرده 😐

فقط 16 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
_چرا همیشه به چشمام میگی لعنتی😐         _نمیدونم عزیزم ...چشمات غرقم میکن...وقتی تو تیله های زلال چشمات خیره میشم...یهو به خودم میام میبینم یادم رفته نفس بکشم....چشمات شفافه ...برق میزنه...خودمو تو مردمکش میبینم...صادقه ...انگار باهام حرف میزنه....نمیدونم سونیا ...ولی قطعا چشم هات لعنتیه ""... وقتی فکر میکنم میفهمم چقدر این عشقت نادیده گرفتم چقدر به خودم خودت ظلم کرده ام و این حس عاشقانه  پای اذیت گذاشتم 😭

من از گوشت چرخ شده بدم مياد تو لازانيا و ماكاروني

ارغوان شاخه هم خونِ جدا مانده من💜                                           📝                                                                                        📝عزيزان خدا هم تو قرآن گفتن شايد كه رستگار شويد...پس سعي نكنيد رستگاري رو تو حلق انسان ها بكنين ،شايد اصل رستگاري از نگاه من تا نگاه شما خيلي خيلي متفاوت باشه 💜
1334

من کلن ماکارونی رو بدون گوشت درست می کنم برا خودم

دو تا گوجه متوسط و رنده می کنم و ماکارونی که آب کش شد با ادویه رو گاز برای یک دقیقه تف میدم

بعدم توش سبزیجات مورد علاقمو میریزم خوشمزه میشع

من اصلا سویا دوست ندارم  یکی دوبار خوردم که خیلی بدم اومد

فقط 9 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
دلبندم بند بند دلت را به خدایی بسپار که بیشتر از من هوایت را دارد...🤰🏻👶🏻
1308

د. علاوه بر این‌ها سویا حاوی ایزوفلاون‌های طبیعی به‌ویژه «ژنیستئین» و «دایدزئین» می‌باشد که به عقیده متخصصان نقطه ضعف آن است.آژانس فرانسوی امنیت سلامت مواد غذایی بر اساس نتایج آزمایش‌های انجام‌شده روی حیوانات آزمایشگاهی، مصرف سویا را به ۱ میلی‌گرم برای هر کیلوگرم وزن افراد محدود کرده است. همچنین این آژانس مصرف سویا را برای کودکان زیر ۵ یا ۶ ماهه ممنوع کرده است. البته توجه داشته باشید که این نتایج به دست آمده مخالفان خود را دارد و محققان مشغول بررسی‌های جزئی و تکمیلی در فواید و مضرات سویا می‌باشند.

گزارش دانشگاه‌هاروارد

محققان دانشکده سلامت عمومی‌هاروارد نیز در خصوص مضرات احتمالی سویا بررسی‌هایی انجام داده و به این نتیجه رسیدند که زیاده‌روی در مصرف سویا به میزان اسپرم مردان آسیب ‌زده و کمیت و همچنین کیفیت آنها را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد. علاوه بر این مصرف زیاد سویا مکانیسم ترشح شیر مادران را نیز دچار اختلال کرده و میزان شیر ترشح‌شده را کاهش می‌دهد. همچنین باید بدانید که زیاده‌روی در مصرف سویا اجازه نمی‌دهد که بدن، برخی از پروتئین‌ها را جذب کند. این مساله نیز باعث می‌شود بدن در مقابل آلرژی‌ها به خصوص در برابر گرده‌های گل و گیاهان معلق در هوا کارایی لازم را نداشته باشد. توجه داشته باشید اگر جزو افراد آلرژی‌دار و همچنین طرفدار سویا هستید حتما میزان مصرفتان را کاهش دهید.نتایج پژوهش‌های دیگری که در سال ۲۰۰۶ انجام شده، مصرف سویا را به خانم‌های باردار، کودکان زیر سه سال و همچنین افرادی که از کم کاری تیروئید رنج می‌برند توصیه نمی‌کند.

سلامت نیوزهمه چیز در باره سویا

اوا اینکه ماکارونی درسته. نه ماکارانی

دوم اینکه ماکارونی مگه چشه که نباید رنگ گوشت بخودش ببینه😂😂

سوم اینکه ما نه خونه مامانامون نه خونه خودمون هیچوقت سویا نخریدیم که استفاده کنیم. دوست هم نداریم. ضررش به کنار. 

عشق با انگشت های کشیده پیانو مینواخت...من پا به پای پونه های وحشی میرقصیدم... باران می آمد...بهارنارنجها همه مست...هوا هوای تو بود...
چقد همه پولدارن واقن اینهمه گوشت چرخ کرده میخرید خوش بحالتون☹️☹️☹️☹️☹️☹️

نه والا پولدار نیستیم ...

از چیزای دیگه م میزنم ‌...

لباس کمتر میخرم

مهمونی کمتر میدم

اسلاب بازی و لوازم آرایش نمیخرم

بجاش گوشت و مرغ و ماهی م کم نشده

1335