2703
2553
عنوان

گلبرگی از احکام🍃مذهبی🍃

112 بازدید | 17 پست

📎سؤال: منظور از اینکه زن باید برای دادن صدقه از شوهر اجازه بگیرید چه نوع صدقه ای است؟ آیا اگر از اموال خودش هم باشد اجازه لازم است؟

💡پاسخ:در صدقه دادن زن از اموال خودش(هر نوع صدقه ای که باشد)، نیاز به اجازه شوهر نیست. 

📎 آیا پارک ماشین در زمین های خالی که صاحبانشان فعلا قصد ساخت و ساز ندارند،‌ صحیح است⁉️
💡پاسخ:اگراطمینان به رضایت صاحبان آنهادارید، اشکال ندارد.

📎 سوال: گاهی در میهمانی ها بعضی افراد شروع به پاسور بازی میکنند ولی بدون شرط بندی و فقط برای تفریح، حضور در این مجلس جایز است؟
💡 پاسخ: بازی با پاسور مطلقاَ حتی بدون شرط بندی حرام است، و اگر حضور شما در مجلس نوعی تایید گناه محسوب شود، جایز نیست و باید نهی از منکر کنید و اگر لازمه‌ی نهی از منکر، ترک مجلس باشد باید مجلس را ترک کنید.

📎سؤال: آیا همراهی خانمی که حجاب کامل ندارد، اشکال دارد؟
💡 پاسخ:اگر این کار موجب تأیید یا ترویج کارحرام شود جایز نیست واگر نهی از منکر متوقف بر ترک معاشرت باشد باید ترک نماید و الا مرتکب گناه می شوید.

📎 سؤال: آیا چسباندن مژه مصنوعی برای وضو و غسل اشکال دارد؟
💡پاسخ: چسباندن مژه مصنوعی چه دائم و چه موقت، مانع رسیدن آب به اعضای وضو و غسل است و باید قبل از وضو و غسل، هر چند مستلزم هزینه یا زحمت باشد، برطرف شود و وضو و غسل جبیره ای صحیح نیست مگر آنکه برطرف کردن در وقت نماز حرج و مشقت غیرقابل تحمل داشته باشد، که در این صورت باید وضو و غسل به صورت جبیره ای انجام شود، ولی پس از رفع عذر باید برای وضو و غسل بعدی مانع را برطرف کند، در هر حال با توجه به زینت بودن آن، باید از نامحرم پوشانده شود.

📎سؤال:حکم صورت آرایش شده چیست؟
💡پاسخ،: پیامبر اکرم صلّی الله عليه و آله: بهترين زنان شما، زني است که براي شوهرش آرايش و خودنمايي کند، اما خود را از نامحرمان بپوشاند.
❇️ بحارالانوار، ج 103، ص 235
 زن باید صورت آرایش شده یا دارای گریم آرایشی را از نامحرم بپوشاند.
✔️ توجه: ↘️
⭕️ 1. آرایش زن به قصد نشان دادن به نامحرم حرام است.
⭕️ 2. ملاک در حرمت آرایش، لذت بردن نامحرم نیست؛ و زن باید آرایش چهره خود را از نامحرم بپوشاند.

📎 سوال: اگر زن در ایام بارداری خونی که نشانه های حیض دارد ببیند آیا باید اعمال حیض و استحاضه را انجام دهد یا فقط اعمال حیض را؟
💡 پاسخ:در صورتی که خونی که می بینید خون زخم یا خونی که به خاطر جلو بودن جفت است نباشد و سه روز استمرار داشته باشد اگرچه در باطن باشد خون حیض است.

@anistone   @مراتتسود    

@آنیتاآنیتا    

پوشیه میزنم هدیه به مادرم حضرت زهرا سلام الله علیها ، قربة إلی الله🌹 الحمدلله الَّذی جَعَلنا مِن الْمُتَمَسِکینَ بِولایَةِ أَمیرَ الْمُؤْمِنین علیِ بنِ ابی طالب عَلیهِ السَّلام💚👈گر بهای شیعه بودن سر جدا گردیدن است ، ما به عشق مرتضی(ع) تاوان آن را میدهیم ⚪تا بماند تا ابد ذکر علی(ع) بر مأذنه ، هستی و دار و ندار و جانمان را میدهیم 👉🌹

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

دستت درد نکنه😍

❤شروع چالش لاغری تا عید بامداد خمار از ۸ دی ۹۸❤ وزن اولیه : ۱۲۰ ❤ وزن هدف تا عید : ۱۱۰ ❤ هدف بعدی  : ۹۰💪 ❤ هدف بعدش : ۷۰💪💪 ❤ هدف نهایی : ۵۰ 💪💪💪❤  من میتونم 
2456
دستت درد نکنه😍

فدای تو آبجی جون قشنگم😀😇

پوشیه میزنم هدیه به مادرم حضرت زهرا سلام الله علیها ، قربة إلی الله🌹 الحمدلله الَّذی جَعَلنا مِن الْمُتَمَسِکینَ بِولایَةِ أَمیرَ الْمُؤْمِنین علیِ بنِ ابی طالب عَلیهِ السَّلام💚👈گر بهای شیعه بودن سر جدا گردیدن است ، ما به عشق مرتضی(ع) تاوان آن را میدهیم ⚪تا بماند تا ابد ذکر علی(ع) بر مأذنه ، هستی و دار و ندار و جانمان را میدهیم 👉🌹
من همشو قبول دارم ابا اون پاسور خب پاسور مگه چه اشکالی داره بدون شرط بندی؟؟؟

چون جزو آلات قمار هست آبجی جونم ، چ با شرط بندی چ بدون شرط بندی

ممنون💙💙 مفید بودن اما اینجا از این مطلب ها بزاری قورتت میدن😆😆

😀😀😀😀

ممنون خواهر گلم

یک سوال بی ربط به موضوعاتتون میشه بپرسم ؟ 

درباره ی قران خوندن هست

بحَقّ الحُسَین                                                                             اللهُمَّ عَجِّل لِوَلِیِّكَ الفَرَج                                                                   🖤🖤🖤🖤                                                                              دعای من در روضه                                                                 اباعبدلله الحسین علیه السلام                                                                        فقط ظهور امام زمانم
2714
ممنون خواهر گلم یک سوال بی ربط به موضوعاتتون میشه بپرسم ؟  درباره ی قران خوندن هست

مگ میشه بی ربط باشه فداتشم ، جانم ؟ اگ بلد باشم باعث افتخارمه ک جواب بدم 

مگ میشه بی ربط باشه فداتشم ، جانم ؟ اگ بلد باشم باعث افتخارمه ک جواب بدم 

میخواستم بپرسم میشه قرآن رو در حال راه رفتن از رو خوند؟

نذر دارم بخونم باید پیاده روی هم بکنم تو خونه راه میرم میشه همزمان انجام بدم؟ میترسم نرسم بخونم بگردنم بمونه

بحَقّ الحُسَین                                                                             اللهُمَّ عَجِّل لِوَلِیِّكَ الفَرَج                                                                   🖤🖤🖤🖤                                                                              دعای من در روضه                                                                 اباعبدلله الحسین علیه السلام                                                                        فقط ظهور امام زمانم
میخواستم بپرسم میشه قرآن رو در حال راه رفتن از رو خوند؟ نذر دارم بخونم باید پیاده روی هم بکنم تو خو ...

خوندن قرآن در حال خوابیده یا راه رفتن اشکالی نداره آبجی خوبم البته نباید حالتی باشه ک بی احترامی ب قرآن باشه.مثلا داریم سوره هایی از قرآن ک گفتن هنگام خواب بخونین مثلا معوذتین ، خب خوابیده ایم . حالت بی احترامی نداشته باشه اشکالی نداره 😇

خوندن قرآن در حال خوابیده یا راه رفتن اشکالی نداره آبجی خوبم البته نباید حالتی باشه ک بی احترامی ب ق ...

الهی فدات شم که من و از فکر و خیال دراوردی خدا خیرت بده

الهی فدات شم که من و از فکر و خیال دراوردی خدا خیرت بده

خدا نکنه آبجی جونم ، من ازت ممنونم ک منو قابل و لایق دونستی پرسیدی تا خدا منو وسیله قرار بده 😇

خدا نکنه آبجی جونم ، من ازت ممنونم ک منو قابل و لایق دونستی پرسیدی تا خدا منو وسیله قرار بده 😇

🌹🌹🌹🌹

فدای تو آبجی جون قشنگم😀😇

قربونت برم خوشگلم😘😘😘

❤شروع چالش لاغری تا عید بامداد خمار از ۸ دی ۹۸❤ وزن اولیه : ۱۲۰ ❤ وزن هدف تا عید : ۱۱۰ ❤ هدف بعدی  : ۹۰💪 ❤ هدف بعدش : ۷۰💪💪 ❤ هدف نهایی : ۵۰ 💪💪💪❤  من میتونم 
2706