2737
2734

سلام و تبریک

این متن کلا ۵ دیقه زمان میبره ولی ممکنه اشتباه ماها رو مرتکب نشید پس حتما بخونش و مخصوص شما دانشجویی که ورددی مهر هستید نوشتم(ببخش ویرایش نکردم)

شخصا خیلی خوشحالم دخترای کشورم به نقطه ای رسیدن که از نشستن تو خونه به راه رفتن تو راه روی های دانشگاه رسیدن،هر چند که اکثر این دانشجوهای عزیز درس به دردشون نخواهد خورد...(متاسفانه)

به عنوان یه دانشجوی اسبق(نه سابق) وظیفم بود چند نکته بگم که تجربه خودم و خیلی از بچه هاست‌‌‌...

۱-دور هر نوع دوستی با پسر هارو خط بکشید: طبق آمار های چند نهاد رسمی و غیر رسمی داخلی، فقط یک درصد ازدواج دانشجویی ثبت شده(یعنی دو نفر تو یه دانشگاه بودن و ازدواج کردن).پس روز اول طبیعیه که پسر های گرگ و بیمار چشمشون به در دانشگاه باشه تا ترم اولی ها رو شکار کنن ویا همکلاسی هاتون حتی از سر احساس واقعی از شما خوششون بیاد ولی جب تجربه بد و شکست درسی چیزی واستون نمونه اما چند نکته:

۱-همکلاسی پسر شما قراره بره سربازی و همسن شماست و عملا شانسی وجود نداره چون تا برگرده و بره سرکار فرشت ها از بین رفته،ضمن اینکه سن هر دوتون یکیه و ....(پس احساسی تصمیم نگیرید)

۲-دوست شدن با یه پسر(فقط یه دونه) کافیه تا اسمتون بین پسر ها پخش بشه و خواستگارای چراغ خاموش که مشغول آنالیزتون هستن رو از دست بدید.پسر هلا تو جمعشون با افتخر میگن با کی دوست هستن و واسه بزرگ کردن خودشون حتی اگه رابطه جنسی هم نباشه میکن داریم و ابرو اون دختر تا اخر ۴ سال میره و تموووم.(میشه مهره سوخته)

۳-برخی دخترها شیفته استادشون میشن و این از نظر روانشناسی کاملا طبیعیه اما یادتون باشه فریب نخورید و وقت و ذهنتون رو از بین نبرید چون تهش هیچ سودی نداره و فیلم و رمان رو بندازید دور.هدف شما درس خوندن و هدف استاد درس دادن هست

هموطن عزیز،اگه مخالف من هستی،حتما ریپلای کن .خواهش و التماس میکنم که اگه دل پسر،دختر یا بنده ای رو شکوندید و ازش سو استفاده مالی و روحی کردید،ازش حلالیت بگیرید،(میدونم خیلی ها واسه ظلم هاشون توجیه میارن و به خودشون دروغ میگن که فلانی حقش بود یا من قصدم این نبود و یا شرایط اون روزهای من فرق داشت و باعث شد بد باشم اما باور کنید آه و نفرین اون اشخاص(یا شخص) آرامش واستون نمیزاره و تو همین دنیا روزگارتون رو سیاه میکنه،پس حلالیت بگیرید تا رنگ آرامش رو ببینید وگرنه پیش خدا درد دل کردن و اشک ریختن سودی نداره چون حق الناس هست. ممکنه اون انسان که شما به خاطر  پول و غرور باهاش بازی کردید زندگیش و روح و روانش تا ابد نابود شده باشه.پس اگه میخواید تو این دنیا و دنیای ابدی اروم باشید برید پیشش و اشک بریزید و جبران کنید.خدا از ادمایی که ادعای زرنگیشون میشه و ظالم هستن بدجوری تقاص میگیره...و پوستشون رو تو همین دنیا میکنه...ا

۲-هدف شما فقط درس خوندن هست و از روز اول  باید سرتون تو کار خودتون باشه: بچه ها وقتی روز اول وارد دانشگاه میشید قلبتون تند میزنه و فکر می کنید این محیط همونی هست که تو فیلما نشون دادن و قراره از چند ساعت بعد یه شاهزاده سوار بر اسب سپید جلوی دانشگاه از شما خواستگاری کنه و یا قراره به کشف مهمی تو علم دست بزنید و مرز های علم و تحقیق رو فرسنگ ها جابجا کنید😄

اما عملا اینجوری نیس و بهترین نقشه راه اینه که سریع واحد هارو پاس کنید تا شرش کم بشه‌‌.

۳-ترم اول مهمه: ترم اول واقعا مهمه چون باور شما رو نسبت به دانشگاه میسازه پس به جای دوستی با همجنس و دور همی های پوچ به فکر درس باشید تا از ترم اول با قدرت جلو برید و برچسب دانشجو خوب روتون بمونه و همین سبب انگیزه تو شما بشه

۴-هیچ جلسه ای رو از دست ندید: از دست دادن یه جلسه کافیه تا از اون مبحث فاصله بگیرید(البته حرف من  تو این بخش با کسایی هست که دانشگاه خوب و پویا میرن وگرنه اکثر جاها بودن و نبودن سر کلاس عملا فرقی نداره)😢

۵-از همین اول خودتون رو درگیر لباس و ارایش شدید نکنید که خب وقت رو از دست میدید و به این دلیل که اکثر پسره ها(تو دولتی) هم شهرستانی یا تهراتی اما آرمانگرا هستن به عنوان مورد خوبی تو ذهنشون نمی مونید،تجربه من هم میگه اساتید با این دسته خیلی راه نمیان و اذیت میکنن(ارایش غلیظ رو میگم(😖

۶-سعی کنید خوابگاه برید:شخصا تو تهران درس خوندم و دانشگاهم هم  تو محل زندگیم بوده ولی اگه شرایط خوابگاه رو دارید خونه نرید چون نه ساعت مشخصی هست و نه میتونید از دور همی ها و اکیپ بازی ها جون سالم به در ببرید(این مورد جدیه ها.....)

در نهایت این چهار سال یه بخش از زندگی هست   باید سپری بشه و رویایی فکر نکنید

اما در کنار دانشگاه حتما جداگونه تحقیق درسی کنید

مثلا کسی که رشتش کامپیتور هست اگه دل خوش به دانشگاه باشه اشتباه کرده و باید html css c و اصول شبکه سازی و رمز نگاری رو خودش تو خونه بخونه و یاد بگیره چون دانشگاه(واقعا میگم) هیچ چیزی نداره جز اشنایی با مقدمات دروس و داشنجو اسمش روش هست دانش جو...

این نشه که ته ۴ سال هیچی بلد نباشید

بازم میگم دور دوستی رو خط بکشید

همتون موفق باشید

هموطن عزیز،اگه مخالف من هستی،حتما ریپلای کن .خواهش و التماس میکنم که اگه دل پسر،دختر یا بنده ای رو شکوندید و ازش سو استفاده مالی و روحی کردید،ازش حلالیت بگیرید،(میدونم خیلی ها واسه ظلم هاشون توجیه میارن و به خودشون دروغ میگن که فلانی حقش بود یا من قصدم این نبود و یا شرایط اون روزهای من فرق داشت و باعث شد بد باشم اما باور کنید آه و نفرین اون اشخاص(یا شخص) آرامش واستون نمیزاره و تو همین دنیا روزگارتون رو سیاه میکنه،پس حلالیت بگیرید تا رنگ آرامش رو ببینید وگرنه پیش خدا درد دل کردن و اشک ریختن سودی نداره چون حق الناس هست. ممکنه اون انسان که شما به خاطر  پول و غرور باهاش بازی کردید زندگیش و روح و روانش تا ابد نابود شده باشه.پس اگه میخواید تو این دنیا و دنیای ابدی اروم باشید برید پیشش و اشک بریزید و جبران کنید.خدا از ادمایی که ادعای زرنگیشون میشه و ظالم هستن بدجوری تقاص میگیره...و پوستشون رو تو همین دنیا میکنه...ا

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من هم استادم خواستگارم بود که جواب منفی دادم هم همکلاسی خوب داشتم که خواستگارم بود هم خیلی هاشون سربازی معافن بعد هم چه اشکال داره عقد کنن پسر بره سربازی 

دوستی قبل ازدواج با اطلاع خانواده ها قبل از ازدواج واقعا کمک میکنه انتخاب خوبی داشته باشیم

به معجزه ات امید بستم و تو قطاری از معجزه را در ایستگاه تلخ صبرم پیاده کردی، عاشقتم   عاشق!!
2728

آخی...یادش بخیر

چه دوران افتضاحی بود😁

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای/ فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد💜                                         خوبی های وجدان خفه کن!👈  طرف بعضی از بدی‌ها را رها نمی‌کند، بعد برای اینکه وجدان خودش را آرام کند می‌رود چهار تا کار خوب انجام می‌دهد. وجدانش آرام می‌شود. آن کارهای خوب راه دستت است که داری انجام می دهی، مرد هستی گناه نکن... استاد پناهیان                      ان شاالله نسل امروز، سربازان امام زمان خواهند بود.
من هم استادم خواستگارم بود که جواب منفی دادم هم همکلاسی خوب داشتم که خواستگارم بود هم خیلی هاشون سرب ...

من با ازدواج دانشجویی مشکلی ندارم

ولی اینکه ترم اول همه جوگیرن و فقط دنبال این مسائلن خیلی مخربه و دوستی تو ترمای اولم بی اسرانجامه اکثرا

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای/ فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد💜                                         خوبی های وجدان خفه کن!👈  طرف بعضی از بدی‌ها را رها نمی‌کند، بعد برای اینکه وجدان خودش را آرام کند می‌رود چهار تا کار خوب انجام می‌دهد. وجدانش آرام می‌شود. آن کارهای خوب راه دستت است که داری انجام می دهی، مرد هستی گناه نکن... استاد پناهیان                      ان شاالله نسل امروز، سربازان امام زمان خواهند بود.
2738

افرین خوب بود

اقا نتیجه گیری اینکه کلا با پسرا دوست نشید دیگه

ولی منم دو تا از همکلاسیام خواستگارم بودن که جواب رد دادم

یکی از استادای خانوم هم برای برادرش خواستگاری کرد که دیر شده بود و من در شرف عقد بودم

البته تعریف از خود نباشه من توی دانشگاه دختر سرسنگینی بودما😁

غرب زدگی اثری از جلال آل احمد است.جلال آل احمد در این کتاب میگوید:غرب‌زدگی آفتی است که از غرب می‌آید و ما را مانند طاعون گرفتار و بیمار می‌کند. آدم غرب‌زده ریشه و بنیادی ندارد، نه شرقی مانده، نه غربی شده؛ هرهری مآب و چشم و گوش بسته از آداب و سنن و فرهنگ غرب تقلید می‌کند.جلال در این باره میگوید:«آدم غرب‌زده هرهری مذهب است به هیچ چیز اعتقاد ندارد اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است!نه ایمانی دارد،نه مسلکی،نه مرامی نه اعتقادی،نه به خدا یا به بشریت،نه در بند تحول اجتماع است و نه در بند مذهب و لامذهبی،حتی لامذهب هم نیست هُرهُری است.آدم غرب‌زده، شخصیّت ندارد.چیزی است بی اصالت. خودش و خانه‌اش و حرف‌هایش،بوی هیچ چیزی نمیدهد. بیش‌تر نماینده‌ی همه چیز و همه کس است.آدم غرب‌زده، معمولاً تخصّص ندارد، همه کاره و هیچ کاره است؛ امّا چون به هر صورتی درسی خوانده و کتابی دیده و شاید مکتبی، بلد است که در هر جمعی، حرف‌های دهن پر کن بزند و خودش را جا کند. شاید هم روزگاری تخصّصی داشته؛ امّا بعد که دیده است در این ولایت تنها با یک تخصّص نمی‌توان خر کریم را نعل کرد، ناچار به کارهای دیگر هم دست زده است. عین پیرزن های خانواده که بر اثر گذشت عمر و تجربه‌ی سالیان، از هر چیزی مختصری می‌دانند و البتّه خاله زنکی‌اش را.(کتاب بخون دوست عزیز،کتاب بخون)من نمیتونم به همه ی عقاید احترام بذارم،چون احترام به عقاید پوچ و بی ارزش در واقع توهین به شعور خودمه
من هم استادم خواستگارم بود که جواب منفی دادم هم همکلاسی خوب داشتم که خواستگارم بود هم خیلی هاشون سرب ...

دوست عزیز من اکثریت رو گفتم بین این همه دانشتگاه و دانشجو و تحقیقات رسمی و غیر رسمی گفتم فقط ۱ درصد

در ضمن مشکل از همینجا شروع میشه دیگه

و بعدش از بازی با روح و روان یه دختر خوب اون پسر میره

وگرنه خب تک و توک هستن....

درضمن پسری که دختری رو  بخواد (تو دانشگاه) پیشنهاد اشنایی خانواده هارو میده وگرنه عملا سر کاری هست و یا پسر میخواد اما توان ارتقا رابطه رو نداره

دخترها هم که شماره دادن یا پیشنهاد یه اقا رو(هر چند از یر سو استفاده) به عنوان خواستگاری میدونن

البته حق میدم الان کسایی که تو رابطه با یه همکلاسی پسر هستن باورش نکنن 

به هر حال این حرف ها وظیفه من بود واسه یه دانشجوی صفر کیلومتر و ساده تا فریب نخوره و از اسم دانشگاه و شهری که قبول شده جز  حس حماقت چیزی براش نمونه

مرسی ازشما

و بحث خوبتون🌷🌷🌷🌷

واقعا دوستی دانشگاه بدرد نمیخوره سر یچی باهاش بهمم بزنی 4 سال جلو چشته هروز بهم میریزی

دقیقا عزیزم و اصلاسودی هم نداره اگه کسی هدفش ازدواج و اشنایی باشه میاد خواستگاری یا زیر نظر خانواده ها رفت و امد میکنن که دوستی و از بین رفت وقت و تهشم....

من میدونم دوستی به یه پسر باعث میشه همه پسرا دانشگاه بفهمن و کلا اون دختر حذف بشه

افسوس که احساسات باعث میشه بازم اشتباه کنن

مرسی گلم که اومدی

آخی...یادش بخیر چه دوران افتضاحی بود😁

😄😄😄 واقعا 

این روزا یادش افتادم و گفتم چند خطی قلم فرسایی کنم😄😄😄

2706