2733
2734
عنوان

بیاید راهنماییم کنید لطفا😊🙏

275 بازدید | 47 پست

سلام بچها.خوبین😍

میگم،  من کلا خیلی تمایل ندارم کتابامو قرض بدم به کسی چون چندین بار تجربه داشتم که برنگردوندن.

یکی دوبار به یکی از دانش آموزام کتاب دادم که خب خیلی تمیز و سالم برگردوند.

تااینکه چند وقت پیش یکی از افراد درجه یک خانواده گفت یادم باشه ازت چندتا کتاب بگیرم.

خلاصه یه ماهی گذشت تا اومدن خونمون و گفت میخوام کتاب بردارم و ببرم.

گفتم باشه.

اول از همه ۶-۷ تا از روانشناسیامو برد که منوهمسرم همش بهش مراجعه میکردیم و نکاتشو دوباره میخوندیم! که الان نیستن.

و سه چهارتا رمان 

و دوتاکتاب تاریخی.

خلاصه سرهم بگم ۱۳-۱۵ کتاب برد. الان سه ماهی میشه که برده و هنوز برنگردوند.

من خیلی ناراحتم بابت این قضیه.

تازگیا فهمیدم که بعضی کتابارو داده به دوستاش و افراد خانوادش که من نمیشناسم تا بخونن.

زندگی ای که در آن امید و دوستی و عشق و گل و شعر و موسیقی هست نمی‌تواند پوچ باشد😌♥️🌿 /من یک عاشق کتابِ چند زبانه ی حیوان دوستِ گیاهخوارِ عاشق هستم و البته خوشبخت

راستش من و مخصووووصا همسرم رو تمیزی خیلی حساسیم

اخه درسته که انقدر دست به دست شه و بعد چند ماه برنگردونی؟ 

زندگی ای که در آن امید و دوستی و عشق و گل و شعر و موسیقی هست نمی‌تواند پوچ باشد😌♥️🌿 /من یک عاشق کتابِ چند زبانه ی حیوان دوستِ گیاهخوارِ عاشق هستم و البته خوشبخت

کاش یکمی خوش قول بودیم تا میشد راحت اعتماد کنیم و به هم کتاب قرض بدیم.

هربار همسرم میره تا به یه کتاب مراجعه کنه میبینه که نیست.

خب منم میتونستم کتابارو از کتابخونه امانت بگیرم اما حتما دوست داشتم که چند باره بخونم و نگه دارم که رفتم کلی هزینه کردم و خریدم دیگه..

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

الان من چکار کنم؟  

درجه یک هست اما باهم اونقدر صمیمی نیستیم که بگم لطفا کتاب هارو برگردون

2731

بهش بگو لازم داری.هر کدوم رو که تموم‌کرده بده تا بقیه ش رو هم بعدا بده.کتاب۶ات رو که اورد.دفعه بعد خواست بگو فلانی من چون خیالم از تو راحته بهت کتاب میدم وگرنه به هرکسی کتاب نمیدم.تو هم لطفا خودت خوندی به کسی نده.کتاب خیلی گرون شده دوباره نمیتونم تهیه کنم .همسرمم خیلی حساسه رو کتابها

واقعا خیلی زشته این رفتار😫

یه دیکشنری ویژوال فرانسوی داشتم که هربار تو زمان ازاد میخوندم. سوپروایزر اموزشگاه دید و من بهش یه تعارف کردم.

ازم گرفت و تا چند ماه نداد.کتابشم برای من گرون بود.

و میگفت من از یکی یه چیزی بگیرم دیگه پس نمیدم😁😁

با خنده🙄🙄🙄

اخرش به زور ازش گرفتم!

بهش بگو لازم داری.هر کدوم رو که تموم‌کرده بده تا بقیه ش رو هم بعدا بده.کتاب۶ات رو که اورد.دفعه بعد خ ...

زشت نیست واقعا؟  چرا نباید خودش تشخیص بده.

میترسم ناراحت شه

آره حتما بهش بگو منم چندبار همین موضوع برام پیش اومده😖 بهش إس دادم خیلی محترمانه که عزیزم من کتابارو احتیاج دارم اگه میشه بطف کن زودتر به دستم برسون، و متاسفانه دونفر دیگه برنگردوندن با وجود اینکه چندبار بهشون گفتم تازه بهشون برخورد😕😕

2738

"احمق کسی است که کتاب قرض میدهد و احمق تر کسی است که کتاب قرض گرفته شده را پس میدهد"

من این جمله رو در بچگی نصب شده روی کتابخانه نفیس یکی از دوستان پدرم دیدم و بعد از اون تا حالا هیچ وقت به کسی کتاب قرض ندادم به جز یک بار که بهم برنگردوند!

اگه کسی خیلی اصرار کنه میگم تولدت کی هست برات کادو از همین کتاب میخرم یا میگم تشریف بیارید همینجا بخونید 

وصف رخساره خورشید ز خفاش مپرس  دوست عزیز لطفا متن امضاء من رو بخونید نی نی سایتی گرامی لطفا اگر با کامنتهای من مخالفتی داشتید احساستون رو کنترل کنید و من رو ریپلای نکنید مگر اینکه مستقیما شما رو مخاطب قرار داده باشم یا استارتر تاپیکی باشید که توش پست گذاشتم ، من مایل نیستم هیچ بحث و تبادل نظری با مخالفانم داشته باشم مگر اینکه خودم اعلام آمادگی کنم پس خودتون رو خسته نکنید و با اجتناب از هر بحث بیهوده ای در حق اعصاب و شخصیت من و خودتون لطف بزرگی بفرمایید
زشت نیست واقعا؟  چرا نباید خودش تشخیص بده. میترسم ناراحت شه

وفتی تشخیص نمیده چه کار کنی.بگو.نهایتا ناراحت میشه.شما کار بدی نمیکنی.اون کارش بده.بعضیها بیخیالن .بگو شما وگرنه تا یه سال دیگه هم شاید نیاره‌.یادش میره اصلا چی گرفته.

الان من چکار کنم؟   درجه یک هست اما باهم اونقدر صمیمی نیستیم که بگم لطفا کتاب هارو برگردون

به خدا من برای کتابهام حاضرم آدم بکشم درجه یک و دو نداره :))

وصف رخساره خورشید ز خفاش مپرس  دوست عزیز لطفا متن امضاء من رو بخونید نی نی سایتی گرامی لطفا اگر با کامنتهای من مخالفتی داشتید احساستون رو کنترل کنید و من رو ریپلای نکنید مگر اینکه مستقیما شما رو مخاطب قرار داده باشم یا استارتر تاپیکی باشید که توش پست گذاشتم ، من مایل نیستم هیچ بحث و تبادل نظری با مخالفانم داشته باشم مگر اینکه خودم اعلام آمادگی کنم پس خودتون رو خسته نکنید و با اجتناب از هر بحث بیهوده ای در حق اعصاب و شخصیت من و خودتون لطف بزرگی بفرمایید
آره حتما بهش بگو منم چندبار همین موضوع برام پیش اومده😖 بهش إس دادم خیلی محترمانه که عزیزم من کتابار ...

اره مطمئنم بگم ناراحتم میشه😫😫

"احمق کسی است که کتاب قرض میدهد و احمق تر کسی است که کتاب قرض گرفته شده را پس میدهد" من این جمله ...

نمبشه خوب.ما فعلا کتابهامون تو کارتن هستش ولی تا اخر هفته کتابخونه مون رو راه میندازیم.نمیتونم ندم.انقدر ام کتاب گرونه نمیشه که.شوهرم میگه کتابها رو اجاره میدیم😁 با پولش کتاب  جدید میخریم

"احمق کسی است که کتاب قرض میدهد و احمق تر کسی است که کتاب قرض گرفته شده را پس میدهد" من این جمله ...

منم اصلا دوست ندارم به کسی کتاب بدم.چون یبار یه تجربه بد داشتم که به طرف مستقیم گفتم کتابمو پس بده و گفت من ازت کتابی نگرفتم!! 

اما چکار کنم این خانم همسن مادرم بود و منم تو رودربایستی گیر کردم 😢😢

2706