2726
عنوان

جوش روی سقف دهان

23562 بازدید | 43 پست

خانوما 

امروز بیدار شدم دیدم روی سقف دهنم جوش  زده با زبون زدم مشخصه و وقتی هم چیزی قورت میدم یه حسی میشه نمیدونم چه جوری بگم

کسی تجربه داشته؟ 

میدونه چیه؟ 

خدایا میشه سال 2020 حذف کنی دوباره نصب کنی؟ این ویروس داره😓😓😓. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

احتمالا افت زدی...خواستی ب ی دکتر نشون بده..سرما تینا نخوردی تازگیا ؟ 

نه افت رو تو نت زدم نگاه کردم اون شکلی نیست

مثل جوشه 

سرما نخوردم نه

2728

جوش زده یا ابسه کرده.؟

بهش زبون نزن چیز های ترش نخور...

چیز داغ یا سرد بهش نخور!

شبها اب نمک قرقره کن بعد هر وعده مسواک بزن ولی به جوشه مسواکت نخوره

نخ دندون هم بکش

دهان شویه هر دو شب اندازه در دهان شویه قرقره کن

اگه خوب نشد بعد چند شب برو دندان پزشک به لثه هات نریزه

جوش زده یا ابسه کرده.؟ بهش زبون نزن چیز های ترش نخور... چیز داغ یا سرد بهش نخور! شبها اب نمک قرقر ...

وای 

جوشه فقط

روی سقف دهان اون عقب هاست نزدیک لثه نیست

چیه یعنی؟ 

رنگ دندونات تغییر کرده..؟خوراکی خاصی رو جدیدا زیاد خوردی؟

نه تغییر نکرده

تنها چیز زیادی که خوردم نوشابه بوده دیشب زیاد خوردم. 

هیچ خاصی هم نه نخوردم جدیدا

رنگ دندونات فرق کرده ماده خاصی رو زیاد خوردی جدیدا؟ مثلا من انجیر انگور غوره زیاد می خورم لثه ام ا ...

نه عزیزم فرق نکرده 

خوراکی خاصی هم نخوردم چیزایی که همیشه میخوردم

و نزدیک لثه هم نیست رو سقف دهانه

نه تغییر نکرده تنها چیز زیادی که خوردم نوشابه بوده دیشب زیاد خوردم.  هیچ خاصی هم نه نخوردم جد ...

یه جوش کوچولو ئه یا یه تیکه دهنت متورم شده؟

تو اکثر مردم متاسفانه به سقف دهان توجه نمی شه و بیماری های زیادی رو می بینیم به خاطر سقف دهان که یکی از مهم ترین عضو ها توی فک بالا و پایینه

یه جوش کوچولو ئه یا یه تیکه دهنت متورم شده؟ تو اکثر مردم متاسفانه به سقف دهان توجه نمی شه و بیماری ...

یه جوش خیلی کوچولو 

نیم سانت عقب تر آخرین دندونم ولی کنارش نیست خیلی باهاش فاصله داره تقریبا وسط هست

واقعا نگران شدم چیز خاصی هست؟ 

یه جوش کوچولو ئه یا یه تیکه دهنت متورم شده؟ تو اکثر مردم متاسفانه به سقف دهان توجه نمی شه و بیماری ...

فقط آب دهنم قورت میدم یا دهنمو طوری میبندم که زبونم بهش فشار میده یه حسی داره نه درده نه سوزش 

ما چند نوع جوش داریم تو سقف دهان

جوش های سفید که همون افت هستن که با استفاده از اب نکن و دهان شویه بر طرف می شن

جوش های چرکی که از ضربه ای به دهان به وجود میاد،در این نوع جوش ها سقف دهان زخم می شه و چون توجهی به اون زخم نمی شه ایجاد باکتری می کنه و بدن به صورت خودکار اون تیکه رو گرد می کنه تا روی زخم بسته بشه ولی متاسفانه باکتری به داخل اون نفوذ کرده.این جوش ها بعد 10-14 روز حل میشن.

جوش های کرمی(تاول دهانی)این تاول ها بعد مدتی پاره میشن و احساس سوزش به همراه دارن و موندنشون به صورت طولانی مدت می تونه به پوست بقیه ی نقاط بدن هم برسه

و در اخر جوش های حساسیتی که به خاطر عواملی مثل تعویض مسواک ،خمیر دندان یا زیاد خوردن غذا های چرب،پر قند یا ترش به وجود میان

ما چند نوع جوش داریم تو سقف دهان جوش های سفید که همون افت هستن که با استفاده از اب نکن و دهان شو ...

مرسی دوست عزیز. ممنون کمک کردی😍

عجیب بود ولی خودش رفع شد تا عصر

2706