2726

1- چه کاری میکنه که شگفت زده تون می کنه؟

مثلا دخترم هزار ماشاالله یه شعر طولانی رو بگم بلافاصله حفظش کرده

چه جور می خواین رو استعدادش کار کنین؟

با هاش بازی میکنین؟

با قصه گویی؟

فرستادنش مهد؟

....

2- چه کاری میکنه که عصبانی  و ناراحت تون میکنه؟

خجالتیه؟

ترسو؟

لجباز؟

خشن؟

3-برنامه شما واسه حل این مشکلش چیه؟

4- از پوشک گرفتینش؟

تو این زمینه همکاری میکنه؟

5-تغذیه ش چه طوره؟

اگه بد غذاس چه فکری میخواین برای این مشکب بکنین؟

6- با کودک تو این سن چ بازی های هایی تو خونه می کنین؟

سال ۹۶ بازه ی خیلی بزرگیه

بهتره سن دقیقشو بگی و البته جنسیت هم موثره

پسر من آخر مهر ۹۶

از پوشک هنوز نگرفتمش اما تو خونه معمولا پوشک نمیکنمش ،ازش نمیخوام بگه چون انگار هنوز درکشو پیدا نکرده خودم از یکسالگیش میبرم

🖤 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سال ۹۶ بازه ی خیلی بزرگیه بهتره سن دقیقشو بگی و البته جنسیت هم موثره پسر من آخر مهر ۹۶ از پوشک هن ...

چه کاری میکنه که خوشحالت میکنه؟ چ کاری میکنه که ناراحت می شی یا لجت میگیره؟

2728

زبون میریزه نفسم میره

لجبازی میکنه اهمیت نمیدم بدتر میکنه اما کلا بی توجهی میکنم تا عادتش نشه ولی خیلی تو دلم حرص میخورم

🖤 

من دوقلوی دختر دارم متولد 2خرداد96

ده روزه از پوشک گرفتمشون ، یکیشون یکم بدقلقه

در مورد شعر ها ، یکهفته روزی یکی دوبار یک شعر جدید رو بخونم حفظ میشن و با ریتم میخونن.

هر جمله و کلمه ی جدید رو با یکبار شنیدن یاد میگیرن.

براشون سی دی برنامه کودک زبان انگلیسی گرفتم که گوششون با کلمات انگلیسی آشنا بشه کم کم 

تغذیه اشون خوبه بقولی همچی خور هستن

وقتی صندلی ها ی نهارخوری رو روی زمین میکشن و جابجا میکنن رو اعصابن یا وقتی تلویزیون رو میچرخونن اینور و اونور یا کابینت ها رو بهم میریزن.

حرف زدنشون و گفتن جملات قلمبه سلمبه جدید ذوق میکنم و میخوام بخورمشون.

مامان دوقلوهام ، شاغلم ، سعی میکنم برای همسرم و دخترام کم نزارم.
من دوقلوی دختر دارم متولد 2خرداد96 ده روزه از پوشک گرفتمشون ، یکیشون یکم بدقلقه در مورد شعر ها ، ی ...

ریخت و پاش بچه ها واسه سنشون طبیعه و جز فرایند یادگیری شونه.

اونا اصلا فکر نمی کنن دارن ریخت و پاش میکنن فکر میکنن این کارا طبیعیه و اگه دعواشون بکنیم تعجب میکنن و سر درگم میشن.

واسه همین باید تشویق کنی مثل یه بازی وسایل رو دوباره سرجاشون بذارن ار این کار لذت میبرن . حس خوبی داره که تشویق بشن چون احساس مهم بودن میکنن

منم دوقلو دارم اما یکیشون خیلی ضعیف و بشدت بدغذاست کسی می تونه کمکم کنه ؟

خوش به حالت. دوقلو خلی خوبه.

منم دخترم بد غذا بود.روشهای خودمو بهت میگم

1- غذا رو تو ظرفای خوشگل گذاشتم

2- تزیینش کردم

3- موقع تماشای کارتون خیلی راحت میخوره دیگه با هم هیچ بحثی نمی کنیم

4- خیلی شیر میخوره وقتی میخواد معطلش میکنم تا یادش بره بعد غذاشو بخوره. البته شیر هوردن لازمه بدنشون و واسه رشدشون ولی نباید زیاد باشه که جلو اشتهای غذایی شونو بگیره.

چون دخترم الان دو سالشه و شیر گاو میخوره اما به هر حال شیر گاو با همه خاصیتش طبعش سرده و باعث سردی معده میشه معده سرد هم تحم غذا رو نداره.

5- بستنی که خیلی بچه ها دوست دارن هم کمتر بهش بدین چون  اون شدشدا سردی معده میاره.

6- بارهنگ درمان سردی معده است.

سلام دخترم آذرآب دنیا آمده دخترخوبیه امابعضی وقتها کارهای عجیب میکنه می ره در اتاق می بنده خرابکاری میکنه یاباآپاش همه جای خونه را خیس میکنه یا مدادرنگی تمام دیوارها را رنگی و خط خطی میکنه.مشکل پوشک گرفتن دارم میگه جیش و آه دارم میبرم دستشویی کوچیک میکنه بزرگه رانه فقط بااب بازی میکنه میگم تمام شدم میبرم بیرون پوشک میکنم بزرگه میکنه چکار کنم بزرگه رابگنه تو کارهای خونه مثل پهن کردن سفره کمک میکنه علاقه شدید به کارهای خونه داره پاک کردن سبزی دستمال کشیدن به شعر و داستانها هم علاقه داره باهاش تو خونه کارمیکنم اشکال هندسی اعداد تشخیص رنگ خوبه خوشش میاد 

پسرمن ۹شهریور۹۶تولدش،بهونه گیریاش وغذانخوردنش اعصابموخوردمیکنه،ولی وقتی ازته دل بغلم میکنه بادستای کوچیکش موهامونازمیکنه ومیبوسدم دیگه میخام بخورمش