2726
عنوان

کسایی که با گل و گیاه آشنایی دارن بیان+ مخصوصا حسن یوسف

| مشاهده متن کامل بحث + 366 بازدید | 33 پست
چه نوع گلی ‌مقاوم هست و خراب نمیشه؟ میشه اسم بهم بگید تهیه کنم؟

اصولا گلهایی که برگ گوشتی دارن به بی آبی مقاوم مترن 

به طور کلی گیاه سانسوریا با همه شرایطی اوکی هست گیاه برگ قاشقی، مرجان مینیاتوری، برگ بیدی یا همون لش، اینها گیاهانی هستن که با بیشتر شرایط کنار میان 

گیاههایی که ساقه و تنه چوبی دارن مثل بنجامین نسبت به گیاهانی که ساقه علفی دارن مث حسن یوسف مقاومت بیشتری دارن

به معجزه ات امید بستم و تو قطاری از معجزه را در ایستگاه تلخ صبرم پیاده کردی، عاشقتم   عاشق!!

به چی مقاوم باشه مثلا شمعدونی به خشکی مقاومه و باید نور مستقیم ببینه باید با هر گلی اونجور که گل دوست داره رفتار کنی خوشگل خانم

https://harfeto.timefriend.net/16297043150045

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

عکسش رو بذار  اول بگو ببینم داخل گلدانی که کاشتی تهش سوراخ داره که آب اضافه بیاد بیرون؟

اره عزیزم سوراخ داره دو هفتس کاشتمش الان دیدم یکی از برگاش داره زرد میشه بی حالم هستن 

ول کن جهان را قهوه ات یخ کرد ..‌.
اره عزیزم سوراخ داره دو هفتس کاشتمش الان دیدم یکی از برگاش داره زرد میشه بی حالم هستن 

اگه تازه کاشتید صبر کنید ممکنه برگهاش بریزن و دوباره برگ دربیاره، هروقت سطح خاک خشک شد بهش آب بدید بیشتر نه! 

برگهای پایین زرد شدن یا بالا؟

به معجزه ات امید بستم و تو قطاری از معجزه را در ایستگاه تلخ صبرم پیاده کردی، عاشقتم   عاشق!!
2728
برگ پایین عزیزم 

اینکه گفتید سوراخ داره یعنی مثل اینکه نقاط قهوه ای و بعد سوراخ شدن روی برگ؟

پتوس رو در معرض آفتاب قرار ندید، ممکنه اب پاشی کردید و آب ریخته روی برگها و بعد در معرض آفتاب،  برگها سوخته و سوراخ شدن. 

بذارید جایی که نور مستقیم نگیره و اب پاشی هم روش انجام ندید.

برگ پایین که زرد شده، از وقتی کاشتید طول گیاه افزایش داشته؟ یا برگ اضاف کرده؟ یا د حال اضاف کردنه؟

اینکه گفتید سوراخ داره یعنی مثل اینکه نقاط قهوه ای و بعد سوراخ شدن روی برگ؟ پتوس رو در معرض آفتاب ق ...

نور مستقیم بش نمیخوره ..رشد اونقدری نداشته فقط یکی از برگاش باز شده ...من اصلا هرچی پتوس دارم خوب نمیشه 😔ی گلدون دیگه پتوس دارم برگاش اویزون شده از گلدون ولی انگاری ک داره از حالت اویز بودن بش فشار میاد و کنده میشه اونم بی حال و زرده 

ول کن جهان را قهوه ات یخ کرد ..‌.

دو تا گیاه هم هست خودم دارم یدونه فیکوس الاستیکا که هم مقاومه هم زیبا و مثل درخت میمونه البته تو سایز کوچک 

یه گیاه هم دارم برگ خرفه ای که تو هوا هم ریشه میزنه برگهای ریز و گلهای ریز داره و خیلی مقاومه و یه کوچولو از ساقه اش بیافته رو خاک رشد می کنه بهش گیاه شانس هم میگن

نور مستقیم بش نمیخوره ..رشد اونقدری نداشته فقط یکی از برگاش باز شده ...من اصلا هرچی پتوس دارم خوب نم ...

جابجاشون میکنی زیاد؟

اب و هوای اونجا مرطوبه؟

[QUOTE=98139624]عزیزم من گلخونه ام روبروی کانال کولر هست مشکلی پیش نیومده درمورد حسن یوسف یکی بموقع ...

اره یه نور ملایم با فاصله خیلی برگهاش پهن و بنفش میشه البته زمان میبره 

نه جاب جا نکردم خیلی وقته ....نه مرطوب نیس 

عجیبه اخه پتوس هم گیاه خیلی حساسی نیست، اگر تونستی عکسش برام بفرست

2706