2726

سلام

یکی از آشناهامون یه پسر هشت ماهه داره الان متوجه شده که بارداره ( خیلی بابت بچه ی اولش نگرانه و غصه اشو میخوره).

موضوع اینه که الان نمیتونه یک دفعه از شیر بگیره این طفل معصوم رو.

براش ضرری نداره که از شیر مادر تغذیه کنه تا آهسته بگیردش.

مادری عاشقم که سرچشمه ی عشقم دل دریایی همسرم است...خدارا شکر

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

اگه اسهال نشه و مریضش نکنه نه اشکالی نداره،  واسه بچه بد نیست اما تحریک سینه ها ممکنه باعث سقط بشه... کم کم باید به شیر گاو یا شیرخشک عادتش بده

خدایا شکرت🙏                                      ذخیره تخمدانم کمه اگه سوالی در این مورد داشتین تاپیک آخر خودم بپرسید جواب میدم.     👇🏻👇🏻👇🏻                                              👨‍👩‍👧                                    بدن پس از زایمان عزیز من!                                      اول از همه من از تو متنفر نیستم، برعکس، من خیلی بهت افتخار میکنم.   تو یک انسان کامل رو در خودت رشد دادی، او را گرم و ایمن نگه داشتی و به او اجازه دادی تا رشد کند، سپس با شجاعت و از خود گذشتگی او را رها کردی تا به دنیا بیاید.   تو اورا تا زمانی که توانستی تغذیه کردی و من به این افتخار میکنم!!!         تو شکست نخوردی، تو کارهای شگفت انگیز انجام دادی... ممکن است متفاوت از گذشته باشی، اما زشت، آسیب دیده یا زخمی نیستی...     تو زیبا هستی و من به تو افتخار میکنم❤️

اون سیر ضرر نداره فقط دیگ فایده ای نداره

برای ده ثانیه  بخون فکر کن؛شمر،جانباز جنگ صفین ۱۳بارپای پیاده مکه رفته جا نماز آبکشیم بود ک هرکی میدید میگفت این پسر پیامبره!حر کیه؟سرلشکر ابن زیاده تو عمرش شاید یه رکعت نمازم نخونده (اصطلاح)راهو رو امام بست نزاشت مسیرشو عوض کنه!شمر برای لحظه ای فکر نکردن ب منفی بی نهایت رسید و حر برای لحظه ای فکر کردن ب مثبت بی نهایت!کی میدونه فکر کن!شاید منو تو دین دار شمشیر به دست جلو اقا ایستادیم و اونایی ک سرزنش میکنیم شدن یار اقا! گروه زرد:وزن اولیه ۹۶......هدف اول ۹۰🔓.....هدف دوم۸۵🔓.....هدف سوم ۸۰🔒.......هدف چهارم 75🔒.........هدف پنجم۷۰🔒.....ب امیدخدا

به بچه تو شکمش ظلم میکنه.. به این غذای کمکی و شیشه بده.. خودشم تا میتونه تغزیه اش رو عالی کنه چون تو بارداری و زایمان و شیردهی ذخیره مواد مغذی بدنش کم شده اونی که تو دلشه کم میاره.. تا میتونه چیزای خیلی خوب بخوره اون طفل معصوم ضعیف و ناتوان نشه در آینده.. به بچه شیرخوارش میتونه کمکی و شیشه بده ۸ماهشه دیگه..

دیشب خوابش میومد گرفتمش تو بغلم که بخوبونم دیدم دنبال سینه میگرده کباب شدم براش رفتم تو اتاق دیگه که مامانش نبینه اذیت بشه.

هر کاری میکنیم شیشه نمیگیره.

طول میکشه..منم اول با سرنگ و قطره چکون میریختم تو دهنش که به مزه شیرخشک عادت کنه بعد یه سالگی شیر پاستوریزه دادم.. برای شیشه دادن مثل شیر مادر بغل بگیره و ناز و نوازش کنه.. به زور نده که بچه مقاومت کنه..با بازی و خنده..اگر با لیوان و.. بده میخوره با اونا امتحان کنه.. یه شیشه خوشگل بخره که بچه خوشش بیاد..در کنارش کمکی و فرنی و.. بده که بچه گرسنه نمونه...

مامان منم به داداشم شیر میداده منو باردار شده.. هم شیر داده هم بارداری.. داداشم قویه.. من عین پفک نمکی.. هیکل دارم از درون جون ندارم...

به بچه تو شکمش رحم کنه.. این یکی ۶ماه رو رد کرده میتونه غذا و سوپ و .. بخوره..

عزیزم یکم دردناکه اولش اما اتفاق نادری نیفتاده. بچه هم دچار شوک انچنانی نمیشه اگر اگر مادر بتونه مدیریت کنه

بهشون بگید اتفاقیه که افتاده ، غمگین نباشن که این غم هم به فرزند اول هم جنین تو شکمشون منتقل میشه،

شاد باشن و بدونن در اینده ان شاءالله بچه ها حالت دوقلو پیدا میکنن و خیلی رفیق میشن

سختی های خودشو داره اما بعد یه مدت واقعا همه چیز خیلی شیرین میشه

(تجربه خودم! پسرم یک سال بود تقریبا باردار شدم دوباره)

پسر اول منم شدیدا به سینه وابسته بود، ولی از شیر گرفتمش.

من‌خیلی تحقیق کردم. بنظرم اینکه بچه رو از شیر بگیره کم کم راحت تره و منطقی تر.

شیر قبل خواب رو مرحله‌ اخر حذف کنه. نه الان. شوک بزرگیه برا بچه. به شیر قبل خواب خیلی وابسته س

یکم تلاش کنید شیشه رو میگیره. اگر طعم شیرخشکی رو‌دوس نداشت، اون یکی‌رو جایگزین کنید

بنظرم حتما تا قبل ۴ماهگی‌جنین ، اولی رو از شیر بگیره مادر

نکته پایانی رم بگم، در مجموع به توان بدن مادر برمیگرده اگر میتونه واقعا و شیر زنیه برا خودش شیر بده، تا وقتی خود بچه نخواد...

خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست
عزیزم یکم دردناکه اولش اما اتفاق نادری نیفتاده. بچه هم دچار شوک انچنانی نمیشه اگر اگر مادر بتونه مدی ...

ممنونم از وقتی که برام گذاشتی  حتما متن پیامها رو میدم مامانش بخونه .

فقط نمیدونم چطور پیام خودم که گهفتم دلم براش کباب شده رو پاک کنم که مامان نخونه.

اسکرین بگیر

خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست

یکی از اشناهامون شیرخشکیه

ولی ماشاءالله دو‌متر قدشه، خیلیم قوی و پر زوره

از هر‌چیزی مهم تر سلامت روانی بچه ش که سلامت جسمشم تامین میکنه بهشون بگید فقط قوی باشن و با نشاط

تمام‌مشکلات این‌چنینی رد میشه، اما اثرات روحیش توی جان بچه ها میمونه. ان شاءالله با توکل به خدا این روزها هم‌میگذره

الان پسرای من اینقدر همو دوس دارن حد نداره

کوچیکه از همه بیشتر به داداشش وابستس.

بزرگه اینقدر هوای برادرشو داره، من حق ندارم یه ذره با عصبانیت حرف بزنم وگرنه تذکر‌میده مامان اروم باش داداشو اذیت نکن

عجیب این بچه ها بهم دلبستگی دارن

یکم بزرگ بشن تفاوت قدشون کمتره عین دو قلو ها میشن. ته ته نمکن.

فقط بگید به خودشون برسن. حتما حتما شیربادوم هر شب بخورن. حتما ها. پشت گوش‌ نندارن. دستور تهیه ش تو نت هست. تا اخر بارداری خورده بشه جلو خیلی از ضعف هارو‌ میگیره. یکی از اشناهای ما با همین خیلی قوت گرفت

بازم‌هر سوالی بود من در خدمتم. چون خودم‌تجربه ش کردم دوس دارم بتونم کمکی بکنم

2706