2733
2734
عنوان

انتقاد از فیلم شبی که ماه کامل شد

| مشاهده متن کامل بحث + 12093 بازدید | 44 پست

خوب گیرم شما اشتباه کردیی و عاشق شدی توی یک نگاه سزاش مرگ که نیست یا مرگ برادرت   توی همین نی نی سایت زنای عاقل و بالغ ازدواج کردن الان واسه مهریه دارن تهدید به مرگ میشن یا طلاق نگرفتن شوهر مثل ریگی بماند 

تیکر بارداری نیست تیکر رسیدن به رویای بچگیمه

عزیزم من کاملا داستان واقعیشو از زبون مادر فائزه شنیدم و حتی مادر فائزه از کارگردان فیلم شکایت کرده بود که چرا داستان رو تغییر داده ولی بعدش کارگردان و عوامل با مادرش صحبت میکنن و دلیل کارشونو توضیح میدن

دلیلشون هم عاقبت سه تا بچه ریگی بوده که چندماهه به ایران منتقل شدن و خیلی خیلی سختی کشیدن ناگفتت نمونه که هنوز یکی از دختراشم که فقط13-14 سال داره دست اوناس که به زور شوهرش دادن

گاهي هزار دوره دعا بي اجابت است گاهي نگفته قرعه به نامت ميشود

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خب که چی؟

ما با یه روایت از یه واقعه روبروییم

اصلا این حرف الان منطقی نداره که بگیم چرا فلانی اون کارو کرد

بعدم اسمشو بذاریم نقد فیلم

اگر از لحاظ درام مشکلی تو روایت هست اونو میشه بررسی کرد ولی واقعیت رو که نمیشه نقد کرد!

اتفاق افتاده و گذشته

در ضمن هدف فیلم اتفاقا فوکوس روی فائزه و مظلومیت و معصومیت اونه

این رو حتی از انتخاب بازیگر میشه فهمید

قصد خانون آبیار این بوده که مخاطب رو تا میتونه با فائزه تحت تاثیر قرار بده

و انصافا هم خوب از پسش براومده

و به نظرم الناز شاکردوست بازی خوبی ارائه داده تو این فیلم و انتخاب درستیه برای این منظور...با زیبایی گیراش مخاطبو واقعا درگیر خودش میکنه

تو دلت مدام میگی چقدر این دختر حیفه! و این ینی نرگس آبیار موفق بوده تو به چالش کشیدن احساسات مخاطب و همراه کردنش

راجب خونواده عبدالمالک ریگی بوده یعنی؟

ماشرق کشوریم بحثم با فیلم نیس یاده جنایت ریگی افتادم که وسط راه لباس مامور پوشیده بودن و مردمو نگه میداشتن و بی گناه سرشونو میبریدن و از کار ننگینشون فیلم گرفتن و تو همه خونه های شهر انداختن 

خدا به دل بازماندگانشون صبر بده که واقعا غیر قابل تحمله

مثل قهقهه یه آدم لال ، وسط نمایش یه آدم کور...
2731
اما درکل سزاش مرگه و بریدن سربرادرش؟؟بنظرم این دیدگاه طرفدار تروریسمه

به قسمت اول حرفتون👍👍

کرونا اگه فقط یک خوبی داشت این بود که همه بفهمن جواب امر به معروف《به تو چه ؟》نیست. بفهمن آلودگی یک نفر به همه ربط داره👌🙄تعجب میکنید چرا بعضی از اونهایی که میگفتن به خاطر کرونا نمازجمعه ها باید تعطیل و قم قرنطینه بشه، الان خودشون گله ای راه افتادن رفتن شمال یا جنوب؟بابا لیدرهای اینها همون عاریایی هایی هستن ک واسه مراسم اربعین و حج به ما میگفتن عرب پرست،بعد خودشون به خاطر یه مشت دلار رفتن عربستان دیکتاتور وکودک کش،پاچه خواری شاهزاده های سعودی رو کردن و اونجا همه ترانه ای خوندن غیر از خلیج فارس!😏😷دعای غریق که امام صادق(ع)برای نجات از فتنه های اخرالزمان سفارش کرده اند:"یا الله و یا رحمن و یا رحیم، یا مقلب القلوب، ثبت قلبی علی دینک"🙏🙏 دوست من، دعای عظم البلا و دعای یا من تحل و دعای عهد با توجه به معانی فراموشمون نشه⚠🙏اگر نماز قضا بشه میشه جبران کرد، اگر روزه قضا بشه میشه جبران کرد ولی اگر ولایت قضا بشه نمیشه جبران کرد😔یکباردرسقیفه قضاشد،حضرت زهرا(س) را شهید کردند😢یکباردرصفین قضا شد،حضرت علی (ع) را شهید کردند😢امام حسن شهید شدند😢 تا "مردم بفهمند" نمی شود به پیمان صلح معاویه اعتماد کرد؛ امام حسین شهید شدند😢تا "مردم بفهمند" یزید ظالم است،یک تاریخ هزینه شد تا یه عده دیرفهم بفهمند! در حالی که میشد فقط با گوش کردن به "ولی‌خدا" هزینه نداد⚠️😔سلیمانی یک فرد نیست،یک مکتب است❤ شهید سلیمانی برای دشمن خطرناک تر از سردار سلیمانی است👊✌#مکتب_سلیمانی📚🕯🚩#انتقام سخت👊💣#مرگ_بر_آمریکا✊👊الا حزب الله هم الغالبون
2738
عزیزم داستان کمی تغییر داده شده بود دراصل فائزه خودش راضی به ازدواج نبوده مجبورش کرده بودن 

ن برعکس

مادرش گفته بود توی مصاحبه ک من مخالف بودم ب خاطر شیعه و سنی بودن

و ناپدریش این کارو کرد

در کل هدف فیلم چیز دیگری بود

من ریگی رو یادمه

ولی ازین داستانا خبر نداشتم

در کل هدف فیلم نشون دادن خیلی از واقعیت ها بود

و چقد غم انگیز بود،بعدشم مثلا توی فیلم فائز پیشنهاد کرد برن از تهران

اما در واقعیت عبدالحمید فائز رو ب زور میبره، عبدالمالک ب عبدالحمید میگه حالا ک دختر شیعه گرفتی ،باید بیاریش زاهدان

عزیزم  ازحرفش مشخصه که مرگ رو حق اون زن میدونه،هنوز هم هستن کسانی که این دیدگاه رو دارن

من نمیدونم دیدگاه دوستمون درمورد مرگ اون زن چیه

برداشتم از حرفاش این بود که فائزه اشتباه کرده و خانوادشم سهل انگاری کردن

در نظر نمیگیره که ماجرا مال چه قشری از جامعه ست

همین

فکر نکنم من ک از مصاحبه مادرش برداشت کردم عاشقانه بوده اول از جانب عبدالحمید و بعد فائز

عشق خیلی خوبه , شرط اول است

ولی باید تحقیقات کامل هم انجام بشه 

من زوج شیعه و سنی هم دیدم خیلی خوشبخت بودند 

2706