2410
2553
عنوان

برخورد صحیح بامردی که هرشب میره خونه ننه اش

| مشاهده متن کامل بحث + 819 بازدید | 57 پست
اول اولش راه درست اینه با کسی ازدواج کنین که استقلال فکری و بلوغ عاطفی داره و متوجهه که ازدواج چیه و ...

بیشتر تربیت خانوادگیه من جای مادرش باشم به پسرم میگم الان ساعت یازدهه بدون زنت اینجا چیکار میکنی پاشو برو سر زندگیت.مشکل خانوادشن شک نکن الانم خوشحالن ک پسرشون زنشو آدم حساب نمیکنه

یکسال و نیم عروسی کردیم  هر روووووووووز میره قبل خونه اومدن

عذر میخوام خانم بازی کرده؟معتاده؟رفیق بازه؟قمار بازه؟

چرا گیر الکی میدی خونوادشو دوس داره هر روز ببینه ب علایق و سلایق دیگران احترام بذاریمممممم 

خدارو شکر کن شوهرت قدر دانه وفاداره  کسی رو ک بزرگش کرده ولش نمیکنه کسی ک قدر مامانشو ندونه دل تنگش نشه واس زنش عمرا این کارارو بکنه 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

اما در مورد اینکه تلفن شمارو جواب نداده و شمام تلافی کردی... اینجور مواقع کار درست اینه که رفتار شما آینه ی رفتار غلط ایشون نباشه... درستش اینه که طبق ارزشها و اصول خودت باهاش رفتار کنی... یعنی حتی وقتی اون جواب تلفنتو نداده بعد زنگ میزنه از خودت بپرسی خب به نظر من یه همسر ایده آل وقتی همسرش زنگ میزنه باید چیکار کنه؟ خب مسلما باید جوابشو بده و ازش بپرسه کجاست و کی میاد خونه ... پس من همین رفتارو میکنم. 

اینجوری شما حداقل به خودت حس خوبی داری که همسر خوبی هستی ضمن اینکه رفتار درست شما الگوی همسرت هم میشه در درازمدت در عوض اگه هرکاری اون کرد شمام عینشو تلافی کنی مثل دوتا بچه که باهم لجبازی میکنن فقط دعواتون میشه هیییی مشکلات پیچیدع تر میشه تا وقتی که دیگه هیچکس نتونه درستش کنه. 

اگر زندگی خانوادگی پرتنشی داریم و تحصیلات و تخصص در زمینه خانواده نداریم نسخه ناموفق زندگی خودمون را برای بقیه نپیچیم ! مثال: همه مردها فلانند، همه زنها فلانند، به شوهر رو نده، جواب بدیشونو با بدی بده، ازدواج نکن، ازدواج بکن، بچه بیار زندگیت شیرین شه... حسن ختامشم اینه که روانشناس و مشاور هیچی حالیشون نیس من خودم یه پا مشاورم!  شما اگه بیل زن بودی که در خونه خودتو سرسبز کرده بودی عزیزدل   
اول اولش راه درست اینه با کسی ازدواج کنین که استقلال فکری و بلوغ عاطفی داره و متوجهه که ازدواج چیه و ...

عالی گفتی 

وابستگی غجیب به ننه بابا خواهر یرادر 

نمیخواد تو زمین هیچ کس باشه حتی خودش 

جز این چهارنفر

وابستگی اش محبتی نیست حمالی حماااالی 

خواهرش شوهر داره براش شارز میخره

باباش پنج تا باتک حساب میلیونی داره اما جنس از ما کوفت می کنند 

برادرش شاغل اما تو مجردی لباس زیر ایشون میپوشید

که همه رو گفتم بذار همون جا بمونه 

تو جهازم برا اقا لباس زیر اوردم💩

داداش خیرندیده اش 

نصفه شب ساعت یک و نیم تلفن میزنه 

پنکه تون برام بیار 

ریش تراش ات بیار 

نه میاد ببره 

نه پس میاره 

چون یک حماااااااال دارن

یا ابالفضل العباس علمدار 
2456
بیشتر تربیت خانوادگیه من جای مادرش باشم به پسرم میگم الان ساعت یازدهه بدون زنت اینجا چیکار میکنی پاش ...

شک ندارم که خانواده خیلی تاثیر دارن اما حالا که این ازدواج سر گرفته خانواده رم نمیشه تغییر داد استارتر باید روی رابطه خودش و همسرش کار کنه تا غیرمستقیم رابطه ش با خونواده هم اصلاح بشه

اگر زندگی خانوادگی پرتنشی داریم و تحصیلات و تخصص در زمینه خانواده نداریم نسخه ناموفق زندگی خودمون را برای بقیه نپیچیم ! مثال: همه مردها فلانند، همه زنها فلانند، به شوهر رو نده، جواب بدیشونو با بدی بده، ازدواج نکن، ازدواج بکن، بچه بیار زندگیت شیرین شه... حسن ختامشم اینه که روانشناس و مشاور هیچی حالیشون نیس من خودم یه پا مشاورم!  شما اگه بیل زن بودی که در خونه خودتو سرسبز کرده بودی عزیزدل   
عالی گفتی  وابستگی غجیب به ننه بابا خواهر یرادر  نمیخواد تو زمین هیچ کس باشه حتی خودش&nb ...

عجب وضعیتیه!

ولی حتما یه خوبیای خیلی خوبی داشته که همه اینارو میدیدی و بازم ازدواج کردین همونارو بچسب و تقویت کن تا بتونی بکشونیش سمت خودت دیگه از خونه گریزون نباشه البته کار ساده ای نیس بازم تاکید میکنم راضیش کن از طریق مشاور این روابط بیمارو کم کم اصلاح کنین

شک ندارم که خانواده خیلی تاثیر دارن اما حالا که این ازدواج سر گرفته خانواده رم نمیشه تغییر داد استار ...

ببین میگن بچه باید تک تربیتی بار بیاد نه اینکه مادرش ی چیزی بگه پدرش چیز دیگه پدربزرگ و مادربزرگم برخلاف پدر مادر بگن.شوهرم همینه اگه قرار باشه از هر طرف یه چیزی بشنوه دهن بینم باشه عمرا بتونه مدیریت کنه. اگه فرهنگ و طرز تفکرش اینه درست بشو نیست هزار تا هم مشاور بره. مگه اینکه خودش یکم ادم شه

اما در مورد اینکه تلفن شمارو جواب نداده و شمام تلافی کردی... اینجور مواقع کار درست اینه که رفتار شما ...

خیلی قشنگ میگی لذت میبرم 

بابا من مدام بهم میگه تو محبت کن تا یاد بگیرن 

از محبت ها خارها گل میشه 

من خیلی تلاش کزدم 

اما این خانواده سطح پایین هر روز بدتر شدن 

خواهرش خونه خرید به من نگفتن 

اما من گرون ترین هذیه فامیل براش خریدم 

پدر و مادرش با جون صدا میکردم

روز مادر و پدر کادو میخریدم 

سال بعد فقط تلفنی تبریک گفتم مادرش گوشی نگرفت صحبت نکرد و گفت الان میخوام دز باز کنم برا اون پسرش 

اخه میمیرن برا اون پسرشون چون محل سگ بهشون نمیده 

هر شب و هر صبخ در برا اقا باز میکنه و بعد میبنده 

هر ظهر و شب که میاد تو سینی بزززرگ غذا با تمام مخلفات جلوش میگداره و بعد بذمیدازه

سال بعد که دیگه دیدم فایده نداره زنگ نزدم

داد و بیداد که چزا زنگ نزدی تبریک بگی

یا ابالفضل العباس علمدار 
2714
ببین میگن بچه باید تک تربیتی بار بیاد نه اینکه مادرش ی چیزی بگه پدرش چیز دیگه پدربزرگ و مادربزرگم بر ...

خب اینجوری با قطعیت نمیشه نظر داد بعضی مواردم هست که اصلاح پذیره ولی دست تنها نمیشه کمک حرفه ای لازم داره و صدالبته خواست و جدیت دوطرفه

عجب وضعیتیه! ولی حتما یه خوبیای خیلی خوبی داشته که همه اینارو میدیدی و بازم ازدواج کردین همونارو بچ ...

دلیلش این بود که این اقا 

چون سطح خانوادگی اش و تحصیلی و اجتماعی شون از ما پایین تر بود 

یه مرد به تمام معنا بود در خواستگاری 

چند هفته ای که نامزد بود روزایی بود که دیگه نکرار نشد 

دقیقا روز عقد اخلاق های دیگه رو شد

تو دوران عقد خواهر مطلقه اش بیچارم کرد 

نزدیک عروسی غوغا کردن سر همه چی زورگویی 

تو عروسی از صبح فتنه ها شروع شد 

مادرش وسط مجلس دراز کشید و خیره به سقف نگاه کرد و حرف نزد 

مثلا غش کردم 

😢😢😢😢

یا ابالفضل العباس علمدار 
عذر میخوام خانم بازی کرده؟معتاده؟رفیق بازه؟قمار بازه؟ چرا گیر الکی میدی خونوادشو دوس داره هر روز بب ...

میتونی زندگیت و درامد چندرغازت با ننه و بابای سرمایه دارش و خواهر شوهردار و برادر شاغل

تقسیم کنی؟؟

میتونی تحمل کنی قبض تلفن تو رو نده 

اما برا خواهر شوهردارش شارز بخره؟؟؟

میتونی تحمل کنی داداش بیشعورش 

ساعت یک و دو نصفه شب زنگ بزنه 

ریش تراش ات برام بردار بیار؟؟

میتونی تحمل کنی با خواهرش برن تو یه اتاق نیم ساعت وقتی تو بری خواهرش از یه در دیگه بدووووه ها مثل فرار

و تو همیشه یرات سوال باشه 

چی میگفتن چیکار میکردن 

میتونی تحمل کنی عرسیت زهرررررر کنن 

یه ماه عسل هم نبرتت سفر هیچی 

بعد همون فتنه گرا پس فردا برن مشهد 

میتونی تحمل کنی وام ازدواج اش بردارن 

پول پاتختی بردارن 

میتونی تحمل کنی 

پای تک تک شون تو زندگیت باشه 

میتونی تحمل کنی همه چی به نام باباش باشهذ

میتونی تحمل کنی شوهری که با مادر و خواهرش یه جور دیگست یا زنش جور دیگه 

زیادهههه زیاد😑

یا ابالفضل العباس علمدار 
خیلی قشنگ میگی لذت میبرم  بابا من مدام بهم میگه تو محبت کن تا یاد بگیرن  از محبت ها خ ...

لطف داری مرسی

درسته 

بعضی وقتا از محبت هم خارها گل نمی شود اون وقتا دیگه باید تنظیمات رابطه هارو عوض کرد 

مشکل خانواده های ایرانی اینه که هیچی سر جای خودش نیس همه چی درهم برهمه اون موقع که باید به همدیگه استقلال بدن مداخله میکنن اونجاهایی که بایذ حمایت کنن میکشن کنار. 

اگه میشد نقاشی بکشم یه دایره میکشیدم شما و شوهرت وسط این دایره بعد یه دایره بزرگتر که خانواده هاتون باشن بعد یه دایره بزرگتر که فامیل باشن بعد یه دایره بزرگتر که جامعه هست. اعضای داخل هرکدوم این دایره ها باید به هم نزدیک باشن و با بقیه دایره یه مرز مشخصی داشته باشن تا این درهم برهمی کم بشه. الان هسته مرکزی زندگی شما ، شمایی و شوهرت. ولی برای شما انگار این دایره پاره شده شوهرت رفته تو دایره خانواده ش یا شایدم از اول اصلا از اون دایره کامل جدا نشده و با شما دایره مجزا تشکیل بده ... حالا از کجا باید شروع کنی به ترمیم این روابط؟ از رابطه دونفره خودت و شوهرت. ببین چی از هم دورتون میکنه چی به هم نزدیکتون میکنه. فعلا خانوادشو در نظر نگیر. مثلا میبینی از فلان تفریح خوشش میاد بهش پیشنهاد بده اونو انجام بدیم. یا میبینی فلان غذارو دوس داره براش بپز. باهاش حرف بزن یه موضوع خوب که منجر به دعوا نشه با یه لحن خوب. بهش یه مسئولیتی بده که احساس مهم بودن بکنه. هرچیزی که میدونی به هم نزدیکتون میکنه و باعث میشه حتی یه دقیقه زودتر بیاد خونه. بعد اگه تونستی دایره خودتونو حسابی محکم کنی میتونی یه کارایی بکنی. 

عزیزم سر زدن خوبه ولی دیگه نه 11 شب .  شرایط جوری شده مردا صبح زود میرن سرکار شبم دیر وقت برمی ...

هفت صبح میره سرکار

یازده به بعد هم که میاد 

قبل خونه اومدن هر شب میره اونجا 

کاش فقط سر زدن بود

میره جنس میبره 

میره گزارش روووزانه 

یازده و نیم میاد خونه دیشب یه ربع به دوازده 

من تک و تنها تو شهر غریب 

یا ابالفضل العباس علمدار 
دلیلش این بود که این اقا  چون سطح خانوادگی اش و تحصیلی و اجتماعی شون از ما پایین تر بود  ...

همین چیزایی که همش سطحش از شما پایین تر بوده زنگ خطرایی بوده که نادیده گرفته شده .. بخاطر همین میگن برای ازدواج مشاوره برین تناسبارو چک کنین هرکس با هم کفو خودش ازدواج کن ... اما حالا وقت این حرفا نیس دیگه باید فکر چاره کرد

لطف داری مرسی درسته  بعضی وقتا از محبت هم خارها گل نمی شود اون وقتا دیگه باید تنظیمات رابطه ه ...

قسمت دایره عالی بود 

اسکرین گرفتم بهش نشون بدم 

دقیقا درسته ما اصلا دایره ای تشکیل نداذیم 

از اول اون چهارتا وسط بودن 

وقتی یه پدرشوهر میاد تو چشمای من میگه جرا زفاف دیر شده انجام ندادید، داری پسرم گول میزنی

چند نفر جمع میکنم میبرم در خونه بابات 

یعنی چی؟؟؟

واقعا روش میشه؟؟؟

انتظار داره دقیقا بابام چکار کنه؟؟

تهمتش کجای دلم بگذارم؟؟

متاسفانه مشکل اینجاست که فکر میکنند چون پسرشون هرررررر کار خئاستند میتونند بکنند 

دقیقا اون دایره که گفتی مرزی براشون نداره 

طوری که من گفتم تو قباله باید بنویسن 

این اقا+ ننه بابا خواهر و برادر

من هفته ای به بار میرم خونه بابااینا 

همش میدونستم ننه اش میاد خونم 

یه روز سر زده برگشتم ننه و خواهرش تو خونم بودن و میوه هم جلوشون!!!

من سلام کردم رفتم اتاق تا خجالت بکشن برن 

اما اینها وقیح ان نه خجالتی نه حالیشون میشه 

مادرش گفت چرا نمیای بیرون 

گفتم شما اینطوری راحتیذ 

داد و هوااااار کرد خونه پسرمه دلم میخواد 

گفتم همیشه خونه پسرت نه وقتی من نیستم

دوباره جیغ جیغ که دلم میخواااائ

بارها وقتی پشت در خونشون یا پشت پنجره شون که روبروی در ماست در حال فضولی مچ شون گرفتم 

با خوبی گفتم با دعوا گفتم تو فامیل کفتم

از روووووووووووو نمیرن 

سنگ پای قزوین ان 

یه دلیل دیگه اش اینه 

از من انتظار همون حمالی و خاکساری و غلام حلقه به گوش مثل شوهرم دارن 

دلیل دیگش اینه 

اومدن دختر از شهر گرفتن 

دختر تحصیلکرده 

بعد انتظار دارن مثل خودشون یه زن ذلیل باشم و دست چپ و راستم نشناسم 

من چون یه بار دلم گرفته بود رفتم حرم بی بی زینب ع زینبیه اصفهان بدددددم 

من چون دوست دارم کلاس برم(هزینه پایین نه گرون) بدمم

یا ابالفضل العباس علمدار