2737
2734
عنوان

زایمان طبیعی یا سزارین؟؟!!

| مشاهده متن کامل بحث + 18489 بازدید | 607 پست
خانمی نظرات همه برای خودشون محترمه و سوالی که گذاشتم بیخود نیست ،، بلکه جوابش نشون دهنده تجربیات تما ...

عزيزم جسارت نباشه منظورم اصلا سؤال شما نبود چون هر خانم بارداري مشورت ميكنه و حق هم داره منم زمان بارداريم همينطور بودم،منظورم جوابها هست كه يه عده متعصبانه از يك نوع زايمان دفاع ميكنن،منظورم اين بود كه تنها كساني ميتونن درست راهنمايي كنن كه هر دو رو تجربه كرده باشن و بتونن مقايسه كنن،مثلا كسي كه ميگه من سزارين بودم خيلي راضي ام و ... شايد اگه طبيعي بود راضي ترم بود،من هردو را تجربه دارم و هردو هم پيش يك دكتر و يك بيمارستان بودم، با اينكه سزارينمم خوب بود نسبت به اقوام و اشناها و همه ميگفتم خيلي خوب و راحتي ولي اصلا اصلا قابل مقايسه با طبيعي نبود،طبيعي فوق العاده عالي بود ،خب چند ساعت درد وحشتناك داشتم به هر حال درد زايمان كم چيزي نيست،ولي قابل تحمله و بعد از به دنيا امدن بچه درد بصورت ناگهاني از بين ميره طوري كه باورت نميشه تا چند دقيقه قبل داشتي ميمردي،يه احساس سبكي و ارامش و لذت و خواب الودگي دلنشين و بعد هم چون دردي نداري با لذت نوزادتو بغل ميكني و بهش رسيدگي ميكني،ولي سر سزارينم با اينكه نسبتا راحت بود ولي درد بخيه و نشستن. رو تخت و شير دادن بيچارم كرد،تو خواب نميتونستم پهلو به پهلو بشم و براي بلند شدن و راه رفتن نياز به كمك داشتم و چون أنتي ببوتيك و مسكن ميخوردم تو شيرم ترشح ميشد و بجم بي قرار بود،بجه رو نميتونستم روزهاي اول بغل كنم  و يكي بايد ميگرفت زير سينم تا بتونه شير بخوره البته چند روز اول و ...

ببخشيد طولاني شد من تجربه ي خودمو گفتم شايد به درد مادران باردار بخوره،و باز هم تاكيد ميكنم اگه فقط به خاطر ترس و درد طبيعي رو انتخاب نميكنن اشتباه نكنن واقعا ارزششو داره، ولي اگه دليل پزشكي دارن برا سزارين مثل نچرخيدن جنين و بند ناف و لگن نامناسب و ... و بطور كلي نظر پزشك،اون بحثش جداست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزيزم جسارت نباشه منظورم اصلا سؤال شما نبود چون هر خانم بارداري مشورت ميكنه و حق هم داره منم زمان با ...

منم جسارت نکردم گلم ،، اشتباه متوجه شدم فکر کردم سوال تاپیک منظورت بود،، انشاءالله همیشه سالم و سلامت باشی

تا توانی دلی به دست آور ، دل شکستن هنر نمی باشد
ببخشید میشه دقیق بگید چه کارایی کردید چ نوع ورزش ها .و اینکه چی میدونستید از طبیعی ک براتون راحت بود ...

من استخر میرفتم و یوگای بارداری و ماه آخر نرمش کف لگن که عالی بود...طبیعی هم یه بار یه سال قبلش زایمان زودرس توی ۶ماه داشتم که متاسفاانه نموند...واسه همین تقریبا آشنا بودم و واقعا خیلی فرق بینشون بود..آگاهی داشتن خیلی میتونه به حفظ روحیه توی زایمان کمک کنه

سپهرم..آسمون آبیه زندگیه من...ممنون که قبول کردی من مادرت باشم❤
2728
منم موافق طبیعی ام . البته برای کسیکه کل بارداری خورده و خوابیده و تحرکش کم بوده و اضافه وزن زیاد پ ...

دقیقا منم مثل شما👍🌼🌺

سپهرم..آسمون آبیه زندگیه من...ممنون که قبول کردی من مادرت باشم❤
واژن که استریل نیست. موقع زایمان همه وسایل استریل رو میارن. من میگم اگه آدم آستانه دردش بالا باشه و ...

منم بخاطر شرایط روحی نتونستم طبیعیو قبول کنم،آستانه دردم بالاس ولی از بعدش ترسیدم

چرا من بخیه هام عفونت کرد چندتا پرستار تو یه بیمارستان دیگه گفتن شاید یکی از وسیله های اتاق عمل استر ...

اتفاقا تو شهر ما دونفر همزمان تو ی بیمارستان عفونت گرفتن،ولی من خصوصی بودم عالی بود، میگن بخیه جذبی معمولا حساسیت میاره

2738
صحبت شما كاملا منطقي و درسته اگر نظر دكتر همين باشه ،دكتر طبيعي رو براي كساني كه شرايط مناسب ندارن ت ...

اگه فقط به تشخیص دکتر بود که بله ، ولی متاسفانه دکتر برای هر دو خواهر من تشخیص طبیعی داد و اون بلاها سرشون اومد ، به منم طبیعی اعلام کرد دکتر ، ولی من انتخابی سزارین شدم 

تو ایران قوانین نظام پزشکی مرتب در حال تغییره ، الان دکترهایی ‌که تعداد زایمان طبیعیشون بالاتره چقدر امتیاز دارند و برعکس برای سزارین ، بالاخره پزشکها هم انسانند و ناگزیر به خطا و اشتباه ، بیشتر از این نمیتونم واضح تر بگم 

خاله من این عمل رو انجام داد به این خاطر به شما هم پیشنهاد دادم.جالب اینکه گفت عملش با بیهوشی ...

شاید نوع پرده اش بسته و ضخیم باشه‌..برا من ارتجاعیه  هر دکتری رفتم گفتن پرده هیچ ایرادی نداره مشکل ذهنته..ولی بنظرم تا حدودی مشکل ایجاد میکنه تا حدودی البت🙃

هیچ وقت گول ظاهر دیگران رو نخورید..ی نفر گول ظاهر منو خورد من الان دیگه گول ظاهر ندارم 😆😆

طبیعی بودم.اصلاهم گشادنشده واژنم.خیلی راضیم همیشه دعاش میکنم دکترمو.بازهم خدابخوادطبیعی.

یک سوال؟چرااینجاهمه یادکترن یادرحال گرفتن مدرک پزشکی تازه پدرومادرشون وکیلن.خیلیاهم مدرک روانشناسی دارن فوق لیسانس کارشناسی ارشد هم که زیادداریم اینجا😐توی خارج ازایران هم زندگی میکنن😐توی همه ی تاپیکهاهم حضوردارن هرساعت ازروزوشب😑                                                                          (❤خدایا❤ شکررررررت بابت انتخابم هرچه دارم ازتودارم💝میگه چشمام ازپا درش آورده عینک زدم شمارودرنیاره😎😁)                                                                                                                                 ❤لطفا برای برآورده شدن حاجتم یک صلوات مهمونم کنید🙏❤
طبیعی بودم.اصلاهم گشادنشده واژنم.خیلی راضیم همیشه دعاش میکنم دکترمو.بازهم خدابخوادطبیعی.

تازه ارتجاعی هم بودم.

یک سوال؟چرااینجاهمه یادکترن یادرحال گرفتن مدرک پزشکی تازه پدرومادرشون وکیلن.خیلیاهم مدرک روانشناسی دارن فوق لیسانس کارشناسی ارشد هم که زیادداریم اینجا😐توی خارج ازایران هم زندگی میکنن😐توی همه ی تاپیکهاهم حضوردارن هرساعت ازروزوشب😑                                                                          (❤خدایا❤ شکررررررت بابت انتخابم هرچه دارم ازتودارم💝میگه چشمام ازپا درش آورده عینک زدم شمارودرنیاره😎😁)                                                                                                                                 ❤لطفا برای برآورده شدن حاجتم یک صلوات مهمونم کنید🙏❤

منم واژنم خيلي تنگه و ارتجاعيه خيلي ام طبيعي دوست دارم. تتها نگرانيم اينه كه حالتش خراب نشه يه وقت گشاد نشه خيليا شكايتشون بعد طبيعي همين موضوع بوده واقعن نگرانم. پس شما كاملن راضي بودي ازين لحاظ؟

2706