2410
2713

سلام. قبلا مفصل تایپ کرده بودم ، به دلایلی حذفش کردم اما چندین مرتبه ازم خواستن دوباره راه بندازم تاپیکو، منم به اصرار دوستای گلم قبول کردم...

تنها درخواستی که دارم اینه که لطفا به نظرات هم احترام بذارید و این تاپیک فقط و فقط و فقط مختص افرادیه که میخوان و تصمیم گرفتن به بچه پوشک یک بار مصرف نبندن‌! همین!

بین استفاده از کهنه و پوشک یک بار مصرف، همیشه اختلاف نظر هست. هر مادری ممکنه یکی از اینارو به صلاح خودش و کودکش بدونه!

بهرحال اون مادر حق داره خودش برا خودش تصمیم بگیره! لطفا برچسب نداری و فقر نزنید به کسی!

ارائه راهکارهاتون به این دست مادران، حداقل تو تاپیک بنده نباشه!

قفل میکنم تا کامل تایپ کنم. بعد باز میکنم تبادل نظر کنیم

اگر داری خاطره سزارینم رو میخونی لطفا به هیج وجه مقل ازرق رو به صرف اشتباه من، استفاده نکن. من اشتباه کردم اونو تو خاطره م تایپ کردم...............خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست

یادمه دو سه ماه قبل گرونی های پوشک (اوایل سال ۹۷) تصمیم گرفتم برا پسرم کهنه بگیرم. اول از سر کنجکاوی بود سرچ‌هام، ولی بعدش بخاطر سلامتی بچه قانع شدم و اینکارو کردم.

خودتون تحقیق کنید ببینید کدوم‌ بهتره برا بچه! پوشک یک بار مصرف یا پارچه ای

مواد لازم :

۱- حداقل ۱۲عدد پارچه‌ کهنه که از پنبه خالص تهیه میشه (میتونید تعدادش رو کمتر یا بیشتر کنید. )

۲- شورت دو گره / شورت دکمه ای 

یکی از این دو مورد!

۳- صابون سفید برای شست و شو ( از عطاری بخرید)

اگر داری خاطره سزارینم رو میخونی لطفا به هیج وجه مقل ازرق رو به صرف اشتباه من، استفاده نکن. من اشتباه کردم اونو تو خاطره م تایپ کردم...............خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

روش شست و شو که مهمترین دغدغه س رو اول میگم

ببینید با رعایت چند نکته همیشه میتونید بدون چنگ زدن به پارچه و ازار و اذیت خودتون ، سفید ترین و بهداشتی ترین پارچه رو داشته باشید.

فقط و فقط دقت کنید همین‌نکات کوچیک رعایت شه

* صابون مصرفی حتما همونی باشه که گفتم نه انواع صابون ها و پودر صابون های دیگه.

* اب جوش رو داخل یه تشت مناسب بریزید و صابون رو بذارید داخلش تا حل بشه.

* اگر نی نی جیش کرده یه ابکشی ساده (در حد یه دقیقه) انجام بدید و کهنه رو بندازید تو آب و صابون

اگر پی پی کرده ، فقط پی پی رو از روش پاک کنید، بعدم همونطور با لکه های زرد بندازید تو آب و صابون! بندازید نگران نباشید! بدون ذره ای چنگ زدن خواهید دید سفید میشه

*فرداش که از خواب بیدار شدید، اول یه کتری آب جوش خالی کنید رو کهنه ها، بعدم اب کشی کنید و بندازیدشون تو افتاب. افتاب سفیدشون میکنه عین روز اول حتی اگر ذره ای هم زرد مونده باشن!

* دقت کنید کهنه های پی پی ای، نهااایت دو ساعت بمونن وگرنه یکم سخت میشه کارتون. البته اگر به هر دلیلی نشد، همون‌ مراحل بالارو تکرار کنید، بازم مشکلی پیش نمیاد

پس نظم رو حتما رعایت کنید تا زودتر و بهتر به نتیجه برسید.

2720
من فکردم اون خانمید که پوشک قابل شستو درست میکنه میفروشه.سایزش قابل تنظیم بود.داخلش پارچه غیرقابل نف ...

نه ایشون نیستم. اما تجربه استفاده از اون مدل پوشک رو هم دارم. راستش این طورراحت ترم دوستم. بنظرم برای یک سال به بعد اون پوشک ها راحت تره.

پوشک یکتا بود اونی که من خریدم. خیلیا تجربه + دارن درباره ش. بعضیام مث من تجربه جالبی ندارن

هدفم اینه اگر من میتونم یک مادر رو‌حتی از شست و شوی ازاردهنده نجات بدم، این کار رو کرده باشم...

چی از این بالاتر.

نه ایشون نیستم. اما تجربه استفاده از اون مدل پوشک رو هم دارم. راستش این طورراحت ترم دوستم. بنظرم برا ...

یکتا نبود اوناداخلش پلاستیک بی کیفیفت بکارمیبرن.ولی اون خودش درست ومیفروخت.عکساش هست داخلش پارچه غیرقابل نفوذ بود.

روش شست و شو که مهمترین دغدغه س رو اول میگم ببینید با رعایت چند نکته همیشه میتونید بدون چنگ زدن ...

ممنون عزیزم دغدغه من همون لکه زرده.چون روزی دوبار کهنه استفاده میکنم.

زیباترین حس دنیا مادریست😍مادری فقط عشق وحال وبوس وبازی ولوس شدن وشیرین کاری نیست.مادری یعنی خستگی.....موی شونه نزده ...چای سرد....نصف شب بیدارموندن وسرگرم کردن بچه....نق زدن وگریه...بدغذایی...دعا برای پی پی کردن بچه یبوس...تعویض پوشک....ازهمه بدتر وقتی دستشویی داری وبچه نمیذاره بری😩😧.........مادربودن  یعنی  خودت وقف کسی کنی که عاشقانه دوستش داری هرچندبزرگ بشه یادش نمیاد😧
2714
ممنون عزیزم دغدغه من همون لکه زرده.چون روزی دوبار کهنه استفاده میکنم.

بنداز تو افتاب چند ساعت افتاب مستقیم بش بخوره سفید سفید میشه

البته قبلش یه شبانه روژ بذار تو صابون سفید ببین چطور میشه

ترکیب این دو تا باهم هر لکه ای رو‌ میبره. من بچه اولمو که از یه بازه ای، بچه‌دومم از اول تولدش کهنه کردم

دیگه همه جورشو دیدم

بنداز تو افتاب چند ساعت افتاب مستقیم بش بخوره سفید سفید میشه البته قبلش یه شبانه روژ بذار تو صابون ...

من مشما پهن میکنم زیرش ودوتا کهنه میندازم روش.یه شلوار پاش میکنم ومیذارم رو کهنه.

این لکه ها برام ازار دهنده بود ممنونم حتما صابون سفید میخرم.خدا خیرت بده

زیباترین حس دنیا مادریست😍مادری فقط عشق وحال وبوس وبازی ولوس شدن وشیرین کاری نیست.مادری یعنی خستگی.....موی شونه نزده ...چای سرد....نصف شب بیدارموندن وسرگرم کردن بچه....نق زدن وگریه...بدغذایی...دعا برای پی پی کردن بچه یبوس...تعویض پوشک....ازهمه بدتر وقتی دستشویی داری وبچه نمیذاره بری😩😧.........مادربودن  یعنی  خودت وقف کسی کنی که عاشقانه دوستش داری هرچندبزرگ بشه یادش نمیاد😧

منم اصلا پوشک ..نگرفتم 2 سال تمام کهنه گرفتم .......چون تو شهر ما یه نفر انقدر پوشک بسته بود خیس مونده بود ...به دختر بچه ی 1 ساله دکتر گفته بود نمیدونم از پوشک یه چیزی گرفته که دیگه در آینده نمیتونه بچه دار بشه ..چون که 24 ساعت مایبیبی خیس میمونه .....منم از همون ترسیدم ..دیگه پوشک نگرفتم ..گفتم یکم خودم واسه شستنش اذیت میشم ولی در عوض بچم سالم می مونه 

🌹🌹به خاطر ه خاطره هایت خاطرت در خاطرم خاطره انگیز ترین خاطره هاست 🌹🌹🌹🌹

سلام، ممنونم از لطفتون، خیلی مطالبتون واضح بود

منم ان شاالله شش ماه دیگه نینیمون دنیا میاد، قصد پوشک داشتم، ولی با راهنمایی شما مصمم تر شدم.😊

فقط یک سوال چقدر صابون تو آبجوش حل بشه از نظر زمانی، آیا کف هم میکنه؟

برای سلامتی و تعجیل در ظهور صاحبمون...

منم گاهی کهنه گاهی پوشک میبندم واسه کهنه پی پی شو میشورم اب داغ میریزم تو کهنه شور صابون لباسشویی رنده میکنم میریزم داخل کهنه شور و روشن میکنم کهنه ها مث روز اول سفید و تمییزمیشه اما خب این روشی هم که استارتر گفت درسته

محتاجم به دعا
2706