1345
1341

خوشحالم بچه ها از اینکه اینجا هستید،حضورتون به من انگیزه میده. واله جان در مورد احترام به همسر،باورهای خودم اینه. به هیچ عنوان حتی یک کلمه بهش توهین نکردم و نخواهم کرد به هیچ عنوان رازهاشو به کسی نمیگم به هیچ عنوان مشکلاتی که داره و فقط من میدونم نمیگذارم کسی ازش بویی ببره همیشه توی همه مجالس وقتی میاد تمام قد براش بلند میشم و اینکارم دیگران رو هم مجبور به احترام بیشتر بهش میکنه. جدای از اینکه خیلی با هم شوخی میکنیم و صمیمی هستیم،به بهانه صمیمت حریمش رو زیر پام نگذاشتم وقتی توی خونه چیزی رو میخوام بهش بدم و ازم دوره،هرگز اون شئی رو بهش پرت نکردم،به خودم زحمت دادم و از جام بلند شدم،ولی حرمتش رو نشکستم باور دارم که اون از من بزرگ تره و احترامش به من واجب همیشه تلاش کردم غذاهایی رو که دوست داره براش درست کنم،حتی اگه خودم میلی ندارم،برای اون جدا پختم،به سلیقه غذاییش احترام گذاشتم بارها شده از حرف اطرافیانش ناراحت شدم،ولی هم به خودش و هم به اطرافیانش گفتم به حرمت همسرم سکوت میکنم و برای این کارم ارزش زیادی قائله. هروقت خسته باشه،و یک گوشه بخواد دراز بکشه حتما براش بالش و تشکچه مخصوصش رو میارم. عکس های بچه گی شو مسخره نمیکنم. اگه برام از سختی های گذشته اش میگه،میشینم گوش میکنم و باهاش همدردی میکنم،و هرگز از این اطلاعاتی که به من میده سو استفاده نمیکنم. اگر حتی خواهرش و مادرش بیان و ازش گله کنن پیش من،یا یک عیبش رو بزرگ کنن،با روی خوش بهشون میگم ولی من اینجوری احساس نمیکنم. معمولا اسمش رو با جان صدا میکنم،جلوی آقایون با آقا و جلوی همکارها و دوستاش به فامیلی صداش میکنم. وقتی رفتاری انجام میده که من دوست ندارم مدام بهش میگم حیف تو نیست که این کارو میکنی؟به جای سرکوفت زدنش. تو مواقعی که به حمایت من احتیاج داره ازش دریغ ندارم و نخواهم داشت. بهترین دوست و پشتیبانش من هستم و اون هم متقابلا. وقتی از دست دوستاش ناراحته و پیش من درددل میکنه،گوش میکنم و باهاش همدردی میکنم و تو اون لحظه اشتباهاتش رو به رخش نمیکشم. اصولا اگر انسان خودش،خودش رو دوست داشته باشه و برای خودش احترام قائل بشه برای همسرش هم همین کارو مینکه،چون شیوه ارزش دونستن به خود رو بلده و میتونه برای دیگران هم به کار ببره. اگه رفتارهای مادرش منو ناراحت کنه بهش خیلی مختصر و کوتاه میگم،و مادرش رو قصاوت نمیکنم و بهش توهین نمیکنم و این رو مصداق احترام به همسرم میدونم. حتما برای تولدش و موفقیت هاش براش کادو میخرم و جشن میگیرم براش،هرچند کوچیک باشه. اگر مشکل مالی داشته باشه و من بتونم از پس انداز یا حقوقم بهش کمک کنم حتما این کارو میکنم. و اینکه باور دارم همسرم مثل یک گل امانت هست دست من،و فردا خدا از این امانتی که به دست من سپرده سوال میکنه و مسئولم،پس مثل یک جواهر ارزشمند ازش نگهداری میکنم و باهاش رفتار میکنم. سعی میکنم شاد باشم و محیط خونه رو شاد کنم و وقتی میاد خونه،خوشحالیمو بهش نشون بدم. وقتی که خونه نیست حتما بهش میگم که خونه بدون تو صفایی نداره. ازش هرروز یک چیزی نمیخوام تا توی فشار بیفته،در حالی که به تمام نیازهامم میرسم،ولی باور دارم این همه تلاشش و پولی که درمیاره سهم خودش هم هست و به بهترین نحو برای خودش هم هرینه میکنیم. وقتی میخواد یک ماشین گرون قیمت و چیزی بخره که از نظر من لازم نیست،به خواسته اش احترام میگذارم و کمکش میکنم تا به آرزوهای بچه گی هاش برسه. بهش امید و انگیزه و انرژی میدم.

طالب آرامش و عشق💜

اینها بعضی از کارهایی بود که من انجام میدم،امیدوارم به دردتون بخوره. گاهی اگه دوستاش رو دوست داره دعوت کنه خونه با خانم هاشون،حتما استقبال میکنم و کمک میکنم تا یک شب خوب رو کنار دوستاش یا پدر و مادرش داشته باشه،حتی اگه خودم زیاد تمایلی نداشته باشم،حق اونو زیر پام نمیگذارم. هیچ وقت رابطه اش رو با برادرهاش قطع نمیکنم،شاید خودم رفت و امد زیادی با خانم های اونها نداشته باشم،ولی تمام تلاشم رو برای تحکیم روابط برادریشون میکنم،چون باور دارم برادر پشته برادرش باید باشه و این قضیه به ناسازگاری خانم های اونها ربطی نداره. همیشه بهترین لباس رو براش آماده میکنم تا همه جا تمیز و مرتب و مورد احترام باشه. و این رو هم بگم،بعضی از خانم ها ممکنه همین طور و یا حتی از من بیشتر به همسرشون احترام بگذارن،ولی حق و حقوق خودشون رو زیر پا بگذارن،من دقیقا به همین دقت و وسواس حق و حقوق خودم رو هم لحاظ میکنم و به همین شیوه به خودم هم احترام میگذارم و دنبال پیشرفت و رشد خودم هم هستم. منظورم اینه که فدا کردن خود،ایقار و از خودگذشتگی زیاد و قربانی کردن خود در جهت راحتی همسر،مخرب ترین نوع رفتار و سواستفاده ای هست که میتونیم با خودمون انجام بدیم. اول احترام و دوست داشتن خود و از مازادش صرف کردن اون به دیگران. معکوسش رو نمیتونید عمل کنید. کسی که یک جام تهی درون خودش داره،از این نمیتونه به کسی چیزی ببخشه. بهتره همه ما خانم ها از روی صندلی قربانی بلند شیم و روی صندلی مسئول بشینیم و دنبال رشد فکری،جسمی،مالی و معنوی خودمون باشیم

طالب آرامش و عشق💜

سمین:

من همیشه با خودم فک میکنم وقتی مادر و خواهرشوهرم پیشم از شوهرم بد میگن چی باید بگم و مهمتر اینکه خودمم نباید پیششون بد بگم ازش قبلن متاسفانه بخاطر فشار روحی که بم وارد میشد میرفتم به مامانش یه چیزایی رو میگفتم چون واقعن افسرده شده بودم وبا هیچکس جز مامانش نمیتونستم حرف بزنم وقتی ازش حرصم میگرفت نمیتونستم باهاش درست برخورد کنم و ناخواسته ضایعش میکردم الانم حتی وقتی میگم، از خودم بدم میاد ولی خب سعیمو کودم و میکنم این اشتباهاتو تکرار نکنم سعی میکنم جلو بقیه خودمو خیلی مشتاق نشون بدم نسبت به حضور شوهرم تو جمع نمیدونم چرا جلو بقیه یهو خودمو احساسمو منقبض میکنم که ول نشه و خیلی خشک میشم!! بعد باخودم فک میکنم که باید بیشترازینا خودمو وا بدم، نه لوس بلزی، در این حد که عشقمو نشون بدم البته تو خونه خوبم اما پیش بقیه نه ولی پرنسس من یه مشکلی دارم اینکه خیلی جبهه گیری میکنم در برابر شوهرم، طفلک خیلی در برابر من کوتاه میاد و باهام مدارا میکنه، اما من انقد حرصی میشم که ممکنه بقیه هم حالمو متوجه شن البته تو این مدته خیلی بهتر شدم، قبلن خیلی دیوونه بودم نمیدونم چیکار کنم که جلو بقیه هیچی رو بروز ندم حتی اگه ناراحت باشم

طالب آرامش و عشق💜

تا حالا به سفر سویس فکر کردی ؟

اگه دوست داری به ژنو تو سویس سفر کنی   

حتما به اینجا سر بزن

توی ایران،متاسفانه فرهنگ رفتاری عروس و مادرشوهر خیلی قدیمی و پر از باورهای غلط و تضعیف کننده است. چیزهایی که میگم راجع به باور مادرشوهرها نسبت به عروس هست،ممکنه همه مادرشوهرهارو شامل نشه،ولی جمع زیادی شون توی این حیطه می گنجند و شما بعد از لایک کردن بچه ها،متوجه میشی که اکثرا این شرایط رو دارن،پس خوش خبری اینکه تنها نیستی و این شرایط مشابه برای همه هست.این درد ماجرا رو کم میکنه.

طالب آرامش و عشق💜
1350

مادرشوهرا دوست ندارن که : مادرشوهرها باور دارن که همین که پسرشون رو به تو دادن خیلی بهت لطف کردن مادرشوهرها دلشون نمیخواد عروس زیاد خرج کنه مادرشوهرها دلشون میخواد عروس خودش خرج خودش رو بده یا پدر و مادرش مادرشوهرها به عروس،خوشی،سفر و استراحت رو روا ندارن مادرشوهرها نمیتونن آسایش عروس رو ببینن مادرشوهرها توقع دارن عروس زود بچه دار شه و دنبال رشد و تحصیلش نره مادرشوهرها دوست دارن عروس از صبح تا شب مشغول رفت و روب و شستشو باشن مادرشوهرها دوست ندارن شرایط عروس از دختر خودشون بهتر باشه مادرشوهرها دوست ندارن عروس به خودش برسه و سالم و جوون و خوش هیکل بمونه مادرشوهرها دوست دارن عروس کنیز حلقه به گوش پسرشون باشه مادرشوهرها دوست دارن مدام توی کار،تربیت بچه،آشپزی و دکوراسیون خونه عروس نظر بدن مادرشوهرها اعتقاد دارن که میتونن هرزمان با دعوت و بی دعوت به خونه پسرشون بیان مادرشوهرها دوست دارن تعطیلات آخر هفته عروس و دوماد رو برنامه ریزی کنن و خیلی چیزهای دیگه که شما بهتر از من میدونید

طالب آرامش و عشق💜

و وقتی که ببینن عروسی داره بهتر از این شرایط،یا بهتر از دخترهاشون،یا بهتر از جوونی خودشون زندگی میکنن،احساس میکن یک چیزی اشتباهه و اونها باید این وسط دخالت کنن تا شرایط طبق تصور خودشون پیش بره. مدام با دخترهاشون جلسه میگذارن،مدام تو گوش پسرهاشون میخونن و تکیه کلامشون تو این مواقع اینه: عروس ما شانس داره خدا شانس بده خوش به حال مردم دخترهای ما که شانس ندارن چه عروس زرنگی گیر ما اومده چه عروس بدجنس و خودخواهی گیر ما اومده والا ما هم عروس بودیم والا ماهم جوون بودیم تو این جور مواقع راهکاری که به نظرشون میاد،ایرادگیری زیاد از شما،دستپختتون،خونه داریتون،کار کردنتون و اینهاست. اینجور مواقع مادرشوهر بدجوری با خودش درگیر میشه و میخواد حق خودش و دخترهاشو از شما با تحقیر و نیش و کنایه بگیره.در کل میخواد زندگی رو بهتون کوفت کنه

طالب آرامش و عشق💜

وقتی مادرشوهر به این مرز میرسه،بدونید که شما یک چیزی بالاتر از خانم های دیگه دارید و موفق ترید که دنبال خراب کردن شما،سرکوفت تون هستن.به خودتون افتخار کنید و وارد بازی باخت باخت مادرشوهر نشید. یاد بگیرید با نیش و کنایه ها به صورت اصولی برخورد کنید تا تکلیفشون رو با شما بدونن

طالب آرامش و عشق💜

اولرباید خودتون رو دوست داشته باشید و حق و حقوق و جایگاه خودتون رو بشناسید. بعد مدیریت خشم تون رو یاد بگیرید که به مرز انفجار نرسید که زندگیتون رو متلاشی کنید. تو راهکار با آدم های مشکل دار براتون گفتم چیکار کنید. اگر بهتون گفته شد مثلا که این میز رو چرا اینجا گذاشتید؟ اگر عصبانی بشید،بازنده اول و آخر خودتون هستید. چون ما خانم ها معمولا یک مجموعه رفتار از طرف مقابلمون رو توی آرشیو ذهنیمون داریم و خاطرات نیش و کنایه قبلی،بعد گفتن این حرف،که از دید یک ادم عاقل زیاد هم حرف بدی نیست،شما یک دفعه منفجر میشید و میگید که دلم میخواد دوست دارم،شما همیشه تو کار من دخالت میکنید،از من حساب نمی برید،منو آدم حساب نمیکنید،به فلانی اینجوری نمیگید و ..... در اینجا شما یک بازنده حرفه ای هستید

طالب آرامش و عشق💜
1307

اشتباه دیروز من،اشتباه امروز شماست. با خودت باور داری،همانطور که من با دیگران خوب رفتار میکنم،دیگران هم موظف هستند با من خوب باشن. عزیزم مادرشوهر شما که نمیتونه بیاد با شما از مقاله علمی پژوهشی و آی اس آی حرف بزنه،اون که نمیتونه نگران پروپوزال و امتحان جامعش باشه،اون که با کس هایی نشسته که شما باهاشون نشستی،اون که چهار تا استاد و دکتر ندیده،اون که رفتار آکادمیک و روشنفکرانه و حقوق بشری بلد نیست. تمام افق فکری اون بچه به دنیا آوردن،حرف همسایه ها،آشپزی،گردگیری و غیبت پشت سر عروس و داماد هست. من هم مثل شما انتظار رفتار خیلی روشنی داشتم،ولی نتیجه این انتظار فقط شکست خودمونه. اون رو همون جوری که هست بپذیر،اینو بدون که انسان ها درسطوح مختلفی از لحاظ کیفی و رشد فکری زندگی میکنن،خودت رو هم شان اون نکن و انتظار رفتارهای مشابه خودت رو از اون نداشته باش.

طالب آرامش و عشق💜

اگر این رو باور کنی که انسان ها همه در یک سطح و مرتبه نیستن باهم،حتی توی چشم خدا ما همه مون باهم مساوی نیستیم و هم درجه،به چشم من هم انسانها مثل هم نیستند و هرکس با توجه به باورها،اعتقادات،گذشته،فرهنگ، خاطرات،آموخته ها و خیلی چیزهای دیگه رفتار میکنه. مطمئنم اگه این رو درک کنی،راحت تر رفتار مادرشوهرت رو درک میکنی،راحت تر میبخشیش و خودت راحت تر میشی

طالب آرامش و عشق💜
😘ممنونم خانوم مهربون لطفا دوستای خوبتونم تگ کنید💗 شما انگیزه اید😍

تو بیشتر که این تاپیکای خوبو میزنی 😍منم دقیقا با نامزدم اینطوری رفتار میکنم 

چند ساعته عضو شدم دوستی ندارم گلم  

تو نور منی بین این همه سایه💛

یک بار یک تمرینی رو انجام میدادم،از لوییز هی،برای بخشیدن کم کاری های پدر و مادر بود،برای اونهایی که از پدر و مادرشون خشم و کینه دارن،و این این تمرین رو برای بخشیدن دیگران استفاده می کردم،ازت میخوام این تمرین رو برای بخشش مادرشوهرت انجام بدی تا کابوس نگاه هاش برای همیشه دست از سرت برداره. مادرشوهرت رو توی سه سالگی اش تصور کن،به چشم هاش نگاه کن،ببین که چقدر از ادم های اطرافش رنجیده و زخم خورده،چقدر بیچاره و مستأصل و درمونده است،چقدر بی پناهه،اون هم یک قربانیه،قربانی قربانیان دیگر،اون رو ببین که مادرشوهر خودش داره رنجش میده و اون داره رنج میکشه،بخاطر همین داره تورو اذیت میکنه و رنج میده. به این بچه سه ساله رحم کن،اون رو ببخش،در آغوش بگیرش و بهش بگو من تورو میبخشم و رهات میکنم تا از زندگی من بری بیرون و دیگه من رو آزار ندی. چشم هاتو ببند و همه اینهارو تصور کن،خشم های فرو خورده ات رو با مشت زدن به یک بالشت بیرون بریز،خاطرات تلخت رو بنویس و پاره کن،باید ببخشی تا رها شی،ببخش تا بار سنگینش از روی دوشت برداشته شه. اون موقع میبینی حرف هاش دیگه ناراحتت نمیکنه و اون قدرت رو از دست داده.حتما امتحان کن این رو.

طالب آرامش و عشق💜
1308

ترانه جان یکی از سخت ترین رابطه هایی که برای یک خانم ممکنه پیش بیاد رابطه با جاری هست. کار خوبی کردی که پرسیدی،شاید سوال خیلی ها باشه. تو برخورد با جاری چند تا قانون کلی وجود داره جاری مدام تورو با خودش مقایسه میکنه و چون فکر میکنه اون خانم یکی از برادرهاست و شما هم خانم اون یکی،پس با هم برابرید و باید همه چیز بینتون برابر و کفه چرب ترازو به نفع ایشون باشه ولی در اصل جاریهای انسان های کاملی متفاوتی از هم هستن،از لحاظ ظاهر،اعتقادات،تحصیلات،خانواده. و نکته جالب دیگه هم اینه،که ما هم ناخودآگاه،خیلی ناخودآگاه گاهی خودمون رو با جاری مقایسه میکنیم،مخصوصا زمانی که بهتر از ما در هرچیزی عمل کرده.

طالب آرامش و عشق💜

چند تا قانون کلی اینه هرگز و هرگز با جاری درد دل نکنید هرگز و هرگز با جاری درباره خانواده همسرتون بدگویی و حتی تعریف نکنید،چون در این جور مواقع جاری برای شیرین کردن خودش حتما پیش مادرشوهر و خواهرشوهر خواهد رفت و حرفهاتون رو علاوه برحرف های خودش که جرات اظهارشو نداره،از زبون شما بیان میکنه و مقصر اول و آخر خودتون هستید

طالب آرامش و عشق💜

این رو بدونید که شما با جاری هیچ نسبتی ندارید و هیچ وظیفه ای در قبال اون ندارید و هیچ توقعی هم از اون نباید داشته باشید. خواهرشوهر،مادرشوهر و پدرشوهر و برادر شوهر هم با شما نه،ولی با همسرتون رابطه خیلی خیلی نزدیکی دارند،اون ها مستثنا هستند،ولی جاری توی حیطه روابط برادرشوهر میگنجه که ربطی به ما نداره

طالب آرامش و عشق💜

این یک حقیقت محض هست که بدترین خواهرشوهر هم از جاری بهتره. چون هرکاری بکنه اول و آخرش شما زن برادر اون هستید و خوشی و ناخوشی تون مستقیما روی زندگی برادر و بچه های برادرش تاثیر داره،پس درصد بدخواهیش بخاطر زندگی برادرش کمتره. ولی جاری دشمن قسم خورده جاری هست،نه شما نسبتی با اون دارید و نه دلش برای برادرشوهرش میسوزه،پس هرکاری میکنه.

طالب آرامش و عشق💜
1335