2726

با حوصله تا انتها بخون دوستِ من ❤️

.

حضرت نوح (ع)، حدود ۲۵۰۰ سال عمر کرد. که حدود ۹۵۰ سالش دوران نبوتش بود.

بهش گفتن آخه یه خونه‌ای چیزی بساز، می‌فرمود: دنیا خیلی کوتاهه، ارزش ساختن خونه نداره.

میگن اواخر عمر یه آلونک ساخت وقتی می‌خوابید، پاهاش بیرون آلونک قرار میگرفت.

وقتی هم ملک‌الموت اومد جانش رو بگیره، گفت: میتونم برم تو سایه؟ وقتی رفت تو سایه فرمود: کل عمرم اندازه همین فاصله که از آفتاب اومدم تو سایه گذشت ...

یکی نبود بگه آخرالزمان یه سری آدما میان، شاید ۷۰سال هم عمر نکنن. بعد یه سریاشون میرن بُرج میسازن، یه سری ده‌هزارتا ده‌هزارتا خونه خالی دارن

حالا خونه‌های خالی به چه دردی میخوره؟ چون میتونن راحت قیمتارو بالا نگه دارن و مدیریت کنن. یه مالیات سنگین باید برای خونه‌های خالی ببندن تا درست بشه

امیرالمؤمنین میفرماید: فرض کن اصلا مالک کل دنیا باشی، مالک کل زمین باشی، مرگ رو میخوای چیکار کنی؟

یعنی همه دارایی‌های دنیا و لذات دنیارو هم داشته باشی، نمیتونی مرگ رو کنار بزنی. خیلیا آخرت رو انکار می‌کنن ولی مرگ رو که نمیتونن انکار کنن. بالاخره میریم، نریم هم میبرنمون. پس به فکر خونه آخرتمون باشیم

خونه‌دارها اگه یقین داشته باشن که رزق و روزیشونو مستأجرانشون نمیدن، دیگه کرایه‌هاشونو چندبرابر نمیکردن. مخصوصا تو این وضعیت خراب که بیشتر باید دست همدیگه رو بگیریم 

یه داستان زیبا هم در خاتمه بحثم بگم:

تو یه روستایی یه آدم مومنی کلی زمین و باغ و گوسفند داشت. قحطی اومد همه چیشو ازدست داد. دیدن اصلا ناراحت نیست. بهش گفتن چرا بیخیالی؟ گفت تا الان خدا با این باغ و گوسفندا روزیمو میداده، از الان به بعد هم میده. خدا باید الان فکر کنه چجوری روزیمو بده، من چرا ناراحت باشم ؟!

تو رزق و روزی به خدا اعتماد کنیم ...🤗❤️

اگر خسته جانی، بگو یا علـــی 💖

اینم برای تکمله صحبتم:

بعضیا که گذاشتن برای بعد مرگشون اموالشون در راه خیر خرج بشه. یعنی تو دنیا که بوده نتونسته دل بکنه، بعد مرگ هم ورثه نمیتونن دل بکنن.

یه بنده‌خدایی مرده بود، ده تا بچه داشت. گفته بود بعد مرگم انقدر باید خمس بدید برام. ورثه هم انجام ندادن.

یکی بهشون گفت پدرتون اون دنیا پاش گیره، بدهیش رو بدید. یکی از بچه‌هاش گفته بود: پای یه نفر گیر باشه بهتره تا ده تا بچه اینجا گیر باشن !

حتی اگر مالتم دوست داری و میخوای با خودت ببری اون دنیا، باید ببخشیش تا ببریش 😊

اگر خسته جانی، بگو یا علـــی 💖

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

عزیزم حرفا تون درست بود، اما مشکل جای دیگه ای هست، صاحبخانه میتونه لطف کنه یا نکنه باید یکسری مسائل از مجاری قانونی حل بشه، اینکه هرسال یه مبلغ مشخصی اجاره ها تغییر کنه یا اصلا نکنه وقتی تورم هست وقتی الان یه نان یه تخم مرغ روزانه قیمتش تغییر میکنه.... راه حل مشکل جای دیگه ای هست.

مادر، همسر، دختر سعی میکنم آدم خوبی باشم🍀

این قصه ها رو برای امثال من وتو میگن که دنبال حق خودمون نباشیم بگیم ولش کن دنیا دو روزه بعد آقا زاده هاشونوبفرستن اون ور آب توی برج پنت هووس مام بگیم آره مال دنیا بد واخه

کاش یاد میگرفتم دستم فقط روی زانوی خودم باشد