2726
عنوان

پسرمو دادم رفت .این حس قشنگو برا همتون ارزومندم

| مشاهده متن کامل بحث + 2526 بازدید | 122 پست
اگه آدم های دوروبرتون آدم خطرناکی نیستن بزار هر از گاهی بره پیششون بچتون اجتماعی تر و مستقل تر میشه! ...

الان که بزرگ شده گاهی باپدرش میره منزل پدربزرگش اما کوتاه مدت 

اونجا هم میره زنگ میزنه بهم حالمومیپرسه اجتماعی هست بردمش مهد مهمونی اینور اونور اما نظرم اینه بچه باید زیر سرپدرومادرش باشه تاتربیتش خراب نشه 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اولا بچه زیر 2/5 سال باید فقط تو یه خونه باشه بیشتر وقتش رو. ثبات تو شکل گیری شخصیت بچه نقش خیلی مهمی داره.

دوما اونی که بچه رو اطمینان نمیکنه مثلا پیش مادر شوهر بزاره حتما عدم صلاحیت اون مادرشوهر براش ثابت شده .

سوما بعضیا هم خودشون یک عدد عروس بدجنسن که علی رغم خوب بودن مادرشوهر، میخوان بچه رو نشونش ندن و به اصلاح بچزوننش.

همین😆

کارشان تفکیک است : زن را از مرد، عقل را از بدن، انسانیت را از جامعه...
بخدا قدیما مردم پنج شیش تا بچه داشتن .دست تنها با دل و جون بزرگ می کردن. حالا واسه یه بچه مادره غرغر ...

قدیما اکثرا مردم زندگی های دسته جمعی داشتن در طول روز برای چند دقیقه هم که شده بچه رو افراد دیگه ای به غیر از مادر میگرفتن و مادر ناخودآگاه استراحت میکرده و یا همون کسانی که پنج تا بچه داشتن دیگه حداقلش این بوده که بچه اولی کمک مادرش بچه پنجمی رو بگیره... ولی الان چی آدما دیگه تو این دوره زمونه فامیلای نزدیک هم حتی قابل اعتماد نیستن چه برسه دروهمسایه...

حالا بماند که چه حجمی از بی حوصلگی و کمبود اعصاب مادرای امروزی بخاطر شلوغی و گرونی و زندگی های سخت تنهایی و تغذیه های بد و حتی آلودگی هواست.... مادرای امروزی حتی بدن و بنیه ی ضعیف تری هم دارن بخاطر همین موردایی که ذکر کردم که باید کم تحرکی (نه فقط تحرکاتی که تو خونه دارن) رو هم بهشون اضافه کنم

ضعیف بودن بدن هم خودش خیلی باعث تحلیل رفتن آدم میشه به سوای از همه عوامل دیگه

حالا ما بتونیم جوری که بچه ضرری نبینه به خودمون استراحتی بدیم گناه کردیم!؟؟؟

دیدم همه برج ایفلو میزارن پروفایل گفتم من همین آزادی خودمونو بزارم، گناه داره... اصلا احساس میکنم بخاطر این همه مظلومیتشه که اینجوری وا رفته!🤭
2728

نریزید سرم

ولی خیلیاتون وابستگی بیش از حد دارین به بچه هاتون

و قطعا وقتی بزرگ بشن ازدواج کنن میشین مثل‌ مادرشوهرایی که از پیش پسرشون تکون نمیخورن

درضمن یه مادر شاد داشتن بهتر از یه کادر خسته اس که همیشه کنار بچه اش باشه

استررتر هم نگفت هرروز میخواد بده بره چندوقت ییار

وقتی برای تاپیک شما نظر میدیم و راهنماییتون می‌کنیم،لایک کردن شما نشانه شعور شماست که “ممنونم از زمانیکه در اختیارم گذاشتید”….اینجا به هیچ عنوان جای درد و دل و مشورت گرفتن برای مسائل مهم زندگی مشترک نیست… لطفا به هیچ عنوان براساس نظرات کاربران با سنهای پایین و فرهنگ های مختلف تصمیم های جدی نگیرید…☘️

خوشبحالت یکم بخواب کاراتوبکن برو بگرد ناهاربروبیرون 

اینکه هرازگاهی بفرستی خوبه ولی نه همیشه جدا ازوابستگی به خونه مادرشوهر تربیتش دوگانه میشه واین خیلی بده ممکنه دیگه اصلا به حرف شما گوش نده

میگمــــــا .....طرف همچیـــن خودش ومیگیــره انگار ترکـــــــــــــــــه😍😁یاشاسین تورک یاشاسین ایران😍👍
قدیما اکثرا مردم زندگی های دسته جمعی داشتن در طول روز برای چند دقیقه هم که شده بچه رو افراد دیگه ای ...

والا مادر من پنج تا بچه رو دست تنها شهر غریب. 

خاله هام و ... هم همینطور.

حالا خواهر شوهرم یه بچه داره. خودش الاف. میخوره میخوابه زیر باد کولر.بعد بچه رو میبره دسشویی .کل اقوام خبر دارن که این بنده خدا خسته شده بس که برده دسشویی!

الان که بزرگ شده گاهی باپدرش میره منزل پدربزرگش اما کوتاه مدت   اونجا هم میره زنگ میزنه ب ...

منم کاملا با نظر شما موافقم...

اما بنظرم هرازگاهی دیر به دیر که روی تربیت بچه هم تاثیر منفی نداشته باشه بد نیست بچه جایی باشه که از نظر خودمون تا حدود کاملی سالمه!

دیدم همه برج ایفلو میزارن پروفایل گفتم من همین آزادی خودمونو بزارم، گناه داره... اصلا احساس میکنم بخاطر این همه مظلومیتشه که اینجوری وا رفته!🤭

دختر من عاشق خونه مامانم بود.گاهی یه هفته میموند نمیومد خونه هرقدر دنبالش میرفتیم.همه میگفتن دیگه تو رو نمیشناسه و تربیتش ال میشه بل میشه والا با ادب ترین بچه فامیله.یه پارچه خانوم.الان ۸سال و نیمس.بدون من اب نمیخوره البته بازم دوس داره بره خونه مامانم ولی در حد یکی دو ساعت.هم من اذیت نشدم موقعی که بچه بود هم به خودش خوش گذشت هم مامان بابام لذت نوه داشتنشونو بردن.مگه خودمو بد تربیت کردن که نگران باشم دخترم چیزای بد یاد میگیره اونجا

نریزید سرم ولی خیلیاتون وابستگی بیش از حد دارین به بچه هاتون و قطعا وقتی بزرگ بشن ازدواج کنن میشین ...

👏👏👏👏دقیقااا

لطفا یه صلوات بفرس واسه سلامتی و ظهور آقا امام زمان‌ (عج)                                  
والا مادر من پنج تا بچه رو دست تنها شهر غریب.  خاله هام و ... هم همینطور. حالا خواهر شوهرم یه ...

اتفاقا مادر منم پنج تا بچه رو دست تنها تو شهر غریب بزرگ کرده...

و منم مث اون شهر غریب افتادم و دست تنهام با این تفاوت که شوهر من تا جایی که امکانش باشه کمکم میده اما بابام کمک بده نبود حتی مادرم همیشه ی خدا هم مهمون داشت و هیچوقت تو زندگیش برای ما کم نذاشت 

اما دلیل تفاوت من و مادرم همون بنیه است که بدن من نداره اونا به قول معروف بچه های روغن حیوانین 

کلی دلیل گفتم برای وجود این تفاوت این فقط یکیشه!

بچه های امروزی هم که دیگه اصلا بماند چقدر متفاوتن بخدا بچه من تا صبح بیست دفعه پامیشه دیگه مغز نزاشته واسع من درصورتی که هم مادرشوهرم هم مادرم پنج تا بچه دارن هردوشون میگن عیچکدومتون اینجوری نبودین! 

والا مادر من پنج تا بچه رو دست تنها شهر غریب.  خاله هام و ... هم همینطور. حالا خواهر شوهرم یه ...

البته اینم بگم میدونم که ادمای اینجوری هم خوب نیستن که هی جار میزنن ما چیکار کردیم فلان کردیم و خسته ایم...

منظورم ارسال مداوم بچه اش بدو ن نظارت :

درسته مادربزرگها پدری و مادری بچه رو نگه میدارن و اعتراض هم نمی کنن اگرچه با اون سن سخته براشون اما از جون مایه میزارن، به اینم فکر کنید بچه چند تربیتی میشه

هرکس به سبکی باهاش برخورد می کنه مامان بزرگها عاشق نوه هاشون هستن از گل نرم تر نمیگن اجازه همه کاری رو به بچه میدن بچه لوس ننر میشه، دوران نوجوانی ناهنجاری خودشو نشون میده مقاومت کنید دربرابرش به راحتی از خونه میره پناهنده میشه به اونا

مداوم یادآوری می کنه شما بزرگش نکردین حقی ندارید بهش تذکربدین.کارهایی رو انجام میده که شما نمی پسندین ولی از نظر پدرو مادربزرگش ایرادی نداره 

خونه مادربزرگ ها شلوغه رفت و امد فامیل زیاده بچه مورد خطر هر نوع سوءاستفاده توسط بچه های بزرگتر قرار میگیره، از یاددادنه فحش. حرف بد به بچه یا دست زدن به اندام خصوصی و بد تر از اون بعضی از بچه های بزرگتر از این کارا لذت می برن 

لطفا لطفا لطفا اگه نیازی نیست بچه ها رو بدون نظارت به خونه فامیل پست نکنید الان با زمان کودکی ما خیلی فرق کرده

2706