2737
2734

سلام کاربران نازنین نی نی سایت.عیدتون مبارک باشه.

اقا امام رضا حدیث بسیار زیبایی دارند معروف به حدیث سلسله الذهب که هنگام ورود به نیشابور بیان کردند:

قالَ: سَمِعتُ أبی موسَی بنَ جَعفَرٍ یقولُ: سَمِعتُ أبی جَعفَرَ ابنَ مُحَمَّدٍ یقولُ: سَمِعتُ أبی مُحَمَّدَ بنَ عَلِی یقولُ: سَمِعتُ أبی عَلِی بنَ الحُسَینِ یقولُ: سَمِعتُ أبِی الحُسَینَ بنَ عَلِی بنِ أبی طالِبٍ یقولُ: سَمِعتُ أبی أمیرَ المُؤمِنینَ عَلِی بنَ أبی طالِبٍ یقولُ: سَمِعتُ رَسولَ اللّهِ(ص) یقولُ: سَمِعتُ جَبرَئیلَ یقولُ: سَمِعتُ اللّهَ جَلَّ جَلالُهُ یقولُ: لا إلهَ إلَّا اللّهُ حِصنی، فَمَن دَخَلَ حِصنی أمِنَ مِن عَذابی. قالَ: فَلَمّا مَرَّتِ الرّاحِلَةُ نادانا: بِشُروطِها، و أنَا مِن شُروطِها»؛ 

امام رضا علیه‌السلام می‌فرمایند: "از پدرم، موسی بن جعفر شنیدم که می‌فرماید: از پدرم، جعفر بن محمّد شنیدم که می‌فرماید: از پدرم، محمّد بن علی شنیدم که می فرماید: از پدرم، علی بن الحسین شنیدم که می‌فرماید: از پدرم، حسین بن علی بن ابی طالب شنیدم که می‌فرماید: از پدرم، امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب شنیدم که می فرماید: از رسول خدا(ص) شنیدم که می‌فرماید: از جبرئیل شنیدم که می‌فرماید: از خداوند جلّ جلاله شنیدم که می فرماید: (کلمه) لا اله الا اللّه حصار من است و هرکس وارد حصار من شود از عذابم در امان است.آن شروطی دارد،و من از جمله شروط آن هستم."

🔔مرحوم نراقی گفتند:اگر این حدیث را بر هر مریضی بخوانند شفا یابد،و اگر بر کسی که بر اثر بیماری صرع بیهوش شده خوانده شود،به هوش می آید.

دوستان توجه میکنید که طبق فرموده حضرت رضا،راه نجات از عذاب،اطاعت از ولایت هست.یعنی اعتقاد به ولایت امام رضا  معصومین،لازمه و حقیقت توحید هست.

انشاالله که بتونیم این حق بزرگی که به گردن ما نهده شده رو به خوبی به جا بیاریم.

انشاالله که سال آینده،در زمان ظهور حضرت مهدی،چنین شبی رو جشن بگیریم.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....